Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yersiz ödeme adı altında benden tahsil edilen para için dava açabilir miyim?

oyagokbayrak

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben 2007 yılından başlayarak devlete 2.650 ceza ödedim. 33000 kişinin bu mağduriyeti yaşadığını biliyorum.2008 yılında erdoğan bu konuya af getirdi haberi gazetelerden aldım.millet vekili lokmanda doğruladı artık ödeme yapmayınız dedi
ödenenleri geri alma konusundada örnek davaya ihtiyaç var dedi
şimdi geri almam için örnek dvaya ihtiyaçım var
mğdurlardan cevab bekliyorum

2022 Engelli Aylığı ile vakıf aylığı

Arkadaşlar ve Bület bey,konu ile ilgili cevaplar ve özellikle değişen kanunların yazılması ve itiraz dilekçe örnekleri çok faydalı oldu.Kanımca :Bülent beyin altını çizdiği (a) ve (b) bentleri Resmi Gazete' de belirtildiği gibi kanunun yürürlüğe girer girmez kanuna uymayan maaşların kesileceği ve buna kurumun uymayıp maalesef 2,5 yılsonra cezalar ile tahakkuk etmek istemesi hukuk ve hakkaniyet dışındadır.Bu 2 maddeden dolayı itiraz dilekçelerimizin kabul göreceğini düşünmekteyim.Aksi taktirde arkadaşlara toplu dava açmayı öneriyorum.herkese teşekkür edeim

Arkadaşlar bir avukata danıştım.Ödeme yaptığım 2.650.000 tl yi geri alamayacağımı söyledi.Kendisine inanıyorum.Fakat ödeyenle ödemeyen,az ödeyenle çok ödeyen arasında haksızlık ve hukuksuzluk vardır.Ve bunun giderilmesi gerekir.Aynı konudan muzdarip olan arkadaşların bana yazmasını ve toplu dava açmamızı öneriyorum.Sorunların çözümünde ortak haraket etmek çok önemlidir ve etkili olacağına inanıyorum .ilgilerinizi bekler teşekkür ederim.

arkadaşlar ve bülent bey.yeni çıkan torba yasasına göre %50 olarak gelen yersiz ödeme cezalarımızın faizi alınmıyacak mı acaba.konu ile ilgili yapılacak açıklamalara şimdiden teşekkürler.

Üst Alt