Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil Kart ile diş tedavisi mümkün mü?

eryaman

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
yeşilkartla komple dişlerimi porselen yaptırabilir miyim, bir ücret alınıyor mu

hayır.Komple porselen dişlerinizi yaptıramazsınız.Yeşilkart ile tedavi görmek için devlet Hastanelerinden birine gideceksiniz.Belli bir ücreti devlet,diğerini siz ödeyeceksiniz.

diş

sağol mesala 2000 tl tutuyor buparanın yüzde kaçını alıyor

slm
Yeşil kartla dişime dolgu yaptırabilirmiyim, ücreti ne olur?

Bu uygulamadan; çalışan ve emekli SSK'lı ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, çalışan ve emekli Bağ-Kur'lu ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, çalışan ve emekli memur ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler faydalanabilecek. Yeşil kart sahibi özürlüler ise bu hizmetten faydalanamıyor. Hastalar, serbest diş hekimlerinde tedavi olabilmek için resmi sağlık kurumundan gerekli tedavinin yapılamadığına dair rapor alması gerekiyor.

Bu uygulamadan sadece zihinsel engelliler mi yoksa % 40 ve üzeri raporu olduğunu belgeleyen ortopedik, işitme ve benzeri rahatsızlığı olan engelli arkadaşlarımızın tümü faydalanabiliyormu.

bi açıklık getirebilcek varsa iyi olur mesela bende dişlerime tel taktırmak istiyorum bunu karşılarmı yeşilkart ?

yüzde kırkın üzerinde zihinsel engelli olacak ..yeşil kartlı olduğundan bu imkandan yararlanamayacak öyle mi ? ben mi yanlış anladım yoksa doğru olupta saçmalamasınlar ...onlarda insan değil mi? bu ağrığı ben çeksem neyse..en azından derdimi anlatıp ilaç kullanabiliyorum...ama zihinsel engelli birinin bunu yapacak gücü yoksa acıdan ...... o zaman öylemi? yazıklar olsun!

1..karşılanan tedavilerden TEL TAKTIRMA KARŞILAMIYOR
2.. ne olursa olsun ;%40 üzeri ağır özürlü olsun vs YEŞİLKART SAHİPLERİ
BU TEDAVİLERDEN YARARLANAMAZ
SADECE GSS BAĞLI SSK ,EMEKLİ SANDIĞI,BAĞKUR YARARLANA BİLİR

Bu uygulamadan; çalışan ve emekli SSK'lı ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, çalışan ve emekli Bağ-Kur'lu ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler, çalışan ve emekli memur ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler faydalanabilecek. Yeşil kart sahibi özürlüler ise bu hizmetten faydalanamıyor. Hastalar, serbest diş hekimlerinde tedavi olabilmek için resmi sağlık kurumundan gerekli tedavinin yapılamadığına dair rapor alması gerekiyor.

Üst Alt