Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kart ile Hacettepe'de kulak ameliyatı olursam ne kadar muayene ücreti öderim?

freshmind

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. hacettepe tıp fakültesinde kulak ameliyatı olmak istiyorum. öğretim üyesi prof. farkı ne kadar öderim? muayene farkı 150tl diye duymuştum. kontrol muayenelerinde de bu fark ödenecek mi?

arkadaşlar yeşilkartlılarla ilgilenilmiyorsa sigorta yaptırabilirim. görüş ve önerilerinizi bekliyorum...

Ne ameliyatı olacaksınız ? Eğer çok da uzmanlık gerektiren bir şey değilse başka hastaneleri de araştırın. Hacettepe pahalı bir hastanedir. Tabii bizzat hastaneye sormanız daha sağlıklı olur. Prof farkı alıyorlar üniversite hastanelerinde eğer kalkmadıysa. Benim geçmişte ameliyat olduğum Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi de iyidir. Prof farkı falan vermezsiniz sanırım.Hastanenin başhekimi de koklear implant ameliyatı yapabilecek kadar uzmanlaşmış bir kbb uzmanı profesördür.

ben 4 defa hacet tepede ameliyat oldum kbb de hiç para ödemedim ne parası arkadaşlar zaten amaliyat önerdilerse prof lara danışıyorlar tabi yeşil karta bakarlarmı bilmem

yaş 22. İki kulağımdada kronik orta kulak iltihabı var. sağda 55db kayıp - solda 35db. nasıl bir ameliyat olacağımı senelerdir araştırıyorum. riski yüksek. ben mersinde yaşıyorum ve buradaki doktorlar hangi ilaç verileceğini dahi bilmiyor emin olun.

kendimi çalışıyor gösterip sigortalı olabilirim.sadece yeşil kartla olabilirim demiyorum. araştırmama göre şubat ayıyla birlikde hoca ameliyat farkı (1500tl) ve hoca muayene farkı(150tl) kaldırıldı. bazı forumlarda hocalar artık hastalarla hiç ilgilenmez gibi yazılar okudum. o yüzden kaygılıyım.:confused:

arkadaşlar ben 2 ameliyatla işitmemin düzelmesi ve iltihab oluşmaması için iyi bir doktor ve hastane arıyorum.

genel olarak bıçak parası verirsem daha iyi ameliyat olurum diye düşünüyorum. bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.

Değerli arkadaşım,

Ben hacettepe mezunuyum. Hacettepe gibi hastaneler üniversite, yani eğitim hastaneleridir. Bu hastanelerde doktorlar değil, ekipler önemlidir. Ameliyatları da ekipler yapar.

Ameliyatın zorluk seviyesine göre, profesöründen en acemi asistanına kadar herkes ameliyatta görev alır. Zaten birinin zorlanacağı aşamada bir üstündeki kişi devreye girer. Kısacası, siz profesöre ameliyat olacağım deseniz bile mutlaka o kişinin bizzat yapması gerekmez.

Yeşilkartla hacettepede normal olarak hiç bir ücret farkı vermeniz gerekmez. Ama hoca seçmek vs. gibi şeyleri isterseniz sizi muayenehaneye yönlendireceklerdir. Bir de erken randevu almak isterseniz fark vermeniz gerekebiliir.

Hacettepe Kulak burun boğaz bölümünden detaylı bilgi de alabilirsiniz: Linkdeki adresi takip edin.. http://www.kbb.hacettepe.edu.tr/bilgi/randevu.php

arkadaşlar yeşil kartılara direk hacetepeye giderseniz kesinlikle tedavi olamazsınız.ancak devlet hastahanesi sevk ederse yeşilkartlılara bakabiliyor.oda kolay iş değil.kulak için sevk biraz zor.bende hacettepede tedavi oluyorum.yaklaşık bir aydır hacettepe proflara özel muayene ücreti kaldırdı.hiç bir şekilde hacetepede ücret kabul etmiyor artık.yasa çıkmadan önce vardı şimdi yok

ucret odemeden ogretim uyeside ameliyat tedavi yapiyomu randevu alinabiliyormu

Ankara Etlik İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesinde KBB Prof.Dr Refik Çaylan hoca var tavsiye ederim hem insancıl hemde başarılı doktordur,babam'da kendisine orta kulak iltihabından oldu ve zar delikdi şuanda iltihap kurudu zarda tutdu fakat babam çok inceliyor kurcalıyor oynuyor kendisini dinliyor vs vs.üstelik babama sigarayıda bıraktırdı.Hem yeşil kartada bakılıyor.

Üst Alt