Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kart kullananlara Medula sistemi uygulanıyor mu?

32ilhan

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
selam
ben ısparta merkez devlet hastanesinde muyane oldum cildiye , kalpdamar, ortapedi. üçündede ilaç yazıldı yeşil kart sağlık karnesine ilaçları almak için eczaneye gitdim benden 3 polikıline gitdiğim için 8x3=24 ytl muyane üçreti ödedim
dedimki eczanaye ben bu ilaçları aile hekimliğine yazdırsam bile öde rmiyim dediler medula sistemi var yeşil karttada her ialç almaya geldiğinde 24 ytl önüne cıkar dediler ödedim cıkdım
1 kaç eczneye sordum onlarda dediler yeşil kartda medula sitemi yok dediler

konu hakkında acıklama yaparsanız cok memmun olurum devlet hastanesinde yazılan ilacı almasam aile hekaimilği veya sağlık ocaklarında yazdırsam medula muyane ücreti vercekli oluyor muyum ?

Bu konu hakkında bilgisi ya da tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

eczanede çalışan arkadaşımız yokmu medula hakkında bilgi verebilecek yeşil karta medula sistemi geçerlimi

eczanelerde şuanda büyük kaos yaşanıyor sadece yeşil kartlı için değil tüm ssk ve memurlar içinde aynı durum geçerli sözde acil serviste yazılan ilaçlar için muayene üceti alınmıyor deniliyor ama eczaneye gittiğinizde sistemde otomatik olarak muayene ücreti gözüküyor bunu ödemeden işlem yapmayız deniliyor paşa paşa herkez muayene ücretini ödüyor ama normalde acil servis muayenesi ile gelen hastanın eczane giriş sistemindeki kodu farklıymıs malesef o koddan girmeyip normal kod ile pencere açan eczane bu paraları alıyorlar
eczacılar şuanda haksız kazanş içerisindeler sistem tam otorana kadar ssk lıyı memuru hatta yeşil karlıyı bile hortumlarlar bu eczacılar hiçbir zaman doymazlar hasta kanı emen simsar hepsi değilse bile çoğu öyle

bu soruma cevap bulamdım yokmu eczacı arkadaş izah etse yeşil kartlarda medula sistemi varmı ??

siz bu 24 lirayı odeyeceksiniz.çunki muhayene olduz,bu muhayene ücteridir .ilaçları kullanın bittiginde aynı ilaç lazımsa saglik ocagına yazdırın o zaman çok daha düşük dr. ücreti odersiniz.

Selam Konyada yaşıyorum 27/08/2010 tarihinde Devlet hastahanesine gittim muayne oldum rapor alıp ilaç yazıldı yani muayne olmuş oldum sisteme girdim eczaneden alacağım ilaç için devlet hastahanesinde muayne olduğum için 8 tl alınır eğerki sağlık ocagında muayne olup ilaç yazdırsaydım hiç ücret ödemiyeceğim sadece ilaç yüzdesini ödeyeceğim yani şunu demek istiyorum sadece Yeşil Kartlılar için Konyada devlet hastahanesinde ilaç yazdırıp muayne olunursa 8 tl eczaneye katkı payı veriliyor ilaç yüzdeleri hariç... sağlık ocağında ilaç yazdırıp muayne olursan katkı payı yok kaldırıldı sadece ilaç yüzdesi ödenir..

arkadaslar oncelıkle ben hastane calısan bır arkadasınız olarak belırtmek ıstıorum.aynı gun aynı barans veya fraklı bır muayne olduysanız gss katılım payı eczanelerden alınır. bu Devlet hastenlerınde 8; saglık ocaklarında 5; özel hastenelerde 12 lıradır.ayrıca recetı parası olarak eczanelerın kesdıgı bırde 3 ıra vardır.bılgınız olsun. SUTUT KANUNUNDA BUNU GORE BILIRSINIZ.......

Tekrar Selam az evvel eczaneye telf..açtım dedikleri şu: bizim Koyada iki devlet hastahanesi var biri sigorta hastahanesiydi sağlık olayını birleştirdiklerden sonra oda devlet hast...oldu Konyadaki düzen şuymuş..devlet hastahanesinde 3 ayrı polikılinikte muayne ve ilaç yazdırırsam eczaneye katkı payı ilaç yüzdesi hariç 5x15 sigorta hastahanesinden devlet hastanesi olan hastahanede 3 ayrı polikılinikte muayne ve ilaç yazdırırsam eczaneye katkı payı ilaç yüzdesi hariç 8x24 yani Konya devlet hastahanesi tek polikıliniğe 5 tl alıyor...
3 polikıliniğe gitsen 15 tl eczn..katkı payı verilcek...

arkadaşım sanırım bu yasal bir durum..saygılar

ben bu konuda yardımcı olabilirim eczanede çalışıyorum

32 ilhan arkadaşım evet 3 polıkınlığıne gittiğin her muayene 8 tlden 8*3:24 tl şuan tüm ssk emekli bağku memurlar ve yeşilkart medula sistemine kayıtlı aile hekimliği ve sağlık ocakları muyane ücreti yok.

durakoğlu her muyane 5 tl evet ama reçete yazılırsa 8 tl dir 32 ilhana 3 reçete yazılmış reçete yazılmasaydı tahsil edemezler yeşilkartla rda ama diğerlerinde giriş yapıldımı sonradan cıkar 5 tl ler

aydınlatabildiysem sizlere ne mutlu sormak istedğiniz sorabilirsiniz

saygılarımla

Üst Alt