Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kartla üniversite hastanesi veya özel hastaneye gitmek istiyorum..?

NETBUS

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar, bazı rahatsızıklarım ve kan testlerim için doktora gitmek istiyorum. öncelikle üniversite hastanesi veya özel hastaneye gitmek istiyorum. yeşilkartımla buralara direkt başvurabilir miyim ? yoksa sevk vs almam mı gerekir ? izlemem gereken yol nedir ? istanbulda değilim fakat önümüzdeki günlerde geleceğim ve bu arada doktora gitmek istiyorum. avrupa yakasında gidebileceğim hastaneler nelerdir üniversite veya özel ? :confused:

Hayır, doğrudan başvuru yapamazsın. Sevkle gitmen şart. Yeşil Kartlılar için özel hastaneler ancak acil durumlar için sevksiz gidilebilen sağlık kuruluşlarıdır (bkz: yeşilkart yönetmeliği madde 15)

üniversite hastanesi için devlet hastanesinden sevk alman gerekiyor ve aynı şehirde olursa üniversite hastanesine gidebilirsin.başka şehirdeki üniversite hastanesi bakmaz..
özel hastane ise yanlızca acil bölümü bakar ve polikılinikleri bakmaz..

istanbul da önce devlet hastanesine gidip üniversite hastanesine sevkimi istesem olur mu ? ya da üniversite hastanesinde ki hocaların muayenehanelerine gidebilir miyim ? bu durumda herşeyi cebimden mi karşılamam gerekir ?

hiç boşuna devlet hastanelerine gidip üniversite için sevk isteme drlar apaçık söylüyorlar yeşilkartlı hastaları sevk etmiyoruz diye ni ye diye sorduğumda üniversite hastanesi veya başka özel bi hastaneye sevk edilirsen senin masrafını sevk eden hastane karşılamak zorunda kalırmış bana dedikleri o dedilerki hiç bi hastayı sevk etmiyoruz tahlillerinde benzerlerini yapıyoruz dediler örnek kartal eğitim ve araştırma hastanesi örnek göstepe ssk hastanesi bunlar bana bunu söylediler bende çölyak testi için üniversite hastanesine sevk istemiştim etmediler güya ona benzeyen testleri yaptılar ya acip olanında çölyaktan şüphe edenlerde onlardı

üniversite hastanesine gitmen için derdini iyi anlatman gerekir.kendilerini aşan bir konu olursa tereddüt etmeden sevk ederler. ayrıca önemli konu devamlı ikamet ettigin şehir dışında üniversite hastanesine sevk alamazsın.

ayda 30-35 lira gibi bir odeme yapacak gucun varsa genel saglik sigortasına geç.sonrasında ne sevk ile nede gereksiz dr, ile ugraş...

ertuğrul01 valla derdini çok iyide anlatsa kötü de anlatsa hastane masrafı karşılyacağı için sevk etmiyorlar demişsinki kendilerini aşan bi konu ya zate eğitim ve araştırma hastanelerindeki çoğu şey kendilerini aşıyor çok tereddüt edip sevk etmiyorlar niye zihniyet sermayeleri gider

Adana da durum farklı bazen devlet hastanesindeki doktorlar sevk edelim diyorlar. balcalı üniversite hastanesine yüzlerce yeşil kartlı başvuruyor.tabii birde üniversite hastanesinin kendine has durumları var direk polikılinige gidersen muayene için 3 ay gün atıyorlar tetkikler içinde bir o kadar bekliyeceksin amaa prof lara gidip paralı muayene olursan işini çabuklaştırıyorlar.

Üst Alt