Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kartlılar hangi devlet hastanesinden sevk alabiliyor?

barbi_sebnem

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
1
Elim cilt kanseri oldu acil ameliyat dediler ama sevk yuzunden ameliyatım gecikti bcekmece devlete gittim esenyurt devlet veriyo dendi oraya gittim lepra dendi orayada gittim bkırköy devlet dendi ben yesil kartlıyım capanın hastasıyım ama sev yuzunden ameliyatım gecikti bu engellilerin nedir cektigi ya yollarda ölcekler yada ameliyat gecikmesinden bakırköy devlette tanıdıgı olan varmı yardımcı olursanız sevinirim tskler.

Şebnem, bu konuda Çapa'daki doktorlar (daha doğrusu sekreterya) sana yol gösteremiyor mu? Nereden sevk alman gerektiğini en iyi onlar bilir bence.

Aşağıdaki yönetmelik maddesine göre Çapa'ya sevk alabilmen için Çapa'ya yakın bir devlet hastanesinin sevk etmesi gerek. Bakırköy'deki hastane bu kapsama giriyor mu, bilmiyorum. Dediğim gibi, bence bu sorunu Çapa'daki bölüm sekreterliğine sorup öğren.

Yeşil kart yönetmeliği madde 15: "Tıbbi gerekliliğe bağlı olarak gerektiğinde yeşil kart ve sağlık cüzdanı sahipleri tedavisinin devam ettiği ikinci veya üçüncü basamak sağlık tesisinden en yakın üniversite hastaneleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık tesislerine sevk edilir. Sosyal Sigortalar Kurumu, Belediyeler ve diğer resmi kurum hastanelerinde tedavi gören ancak bu madde hükmü gereği üniversite hastanesine sevki gereken yeşil kartlı kimsenin sevki, bu kurum hastanelerince hazırlanacak hasta epikrizindeki gerekliliğe göre en yakın Devlet Hastanesi tarafından sevk işlemi yapılacaktır."

Kusura bakmayın biraz acemiyim uygun bölümü bulamadım buraya yazdım

Aslında hüküm belli muayene olunan hastahaneye en yakın üniversite hastanesi çok açık anlaşılır bir kapsam,metnin devamı olan en yakın devlet hastanesinden sevk yapılacaktır ibaresi ise direk devlet hastanesine başvurmayıp ssk,belediyeler ve diğer resmi kurum hastanelerini kapsamakta.Yani bcekmece aslında sizi sevkedebilirdi çünkü bcekmece devlet hastanesine en yakın üniversite hastanesi çapa yada cerrahpaşa fakat personelin içgüzarlığı yada bilgi dağarcığı yeterince güncel değil.

Size tavsiyem bu tarz prosüdürlerle uğrasmak yerine haseki hastanesine gidip ordan sevk alın çünkü onların mantığına göre en yakın hastane ibaresi madem öyle siz de prosedürleri kendi lehinize kullanın derim ben.Geçmiş olsun

Üst Alt