Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kart'lılar özel hastaneden yararlanabiliyor mu?

SARUHAN

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
0
öncelikle herkese iyi günler
az önce haberli karıştırdım ve bu haberi buldum
bu haberde yazanlar dogrumu ?
HABERI BURDAN OKUYABILIRSINIZ:
https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2017/03/16/yesil-kartliya-ozel-hastane-mujdesi

bu haberde yazanlar dogruysa şu soruyu sormak istiyorum bilgisi olan arkadaşlara ben yanlız yaşıyorum 2022 aylıgı alıyorum başka hic bir gelirim yok eski tabire göre yeşil kartlıyım

bir devlet hastanesinde diyalize giriyorum haftanın 3 gunu
ama bur devlet hastanesinde hastalara okadar kötü davranıyolarki anlatsam kimse inanmaz eger bu haber dogruysa ben özel diyaliz merkezinde nasıl diyalize girebilirim ?

bildigim kadarıyla 2012 yılında acil durumlar haric yeşil kartlı hastalar özel hastalerde tedavi olamıyor devlet hastaneside kimseyi özele sevk etmiyor

kısacası bu haber dogruysa ben nasıl özel hastanede diyalize girebilirim ???.

haberde okudugum ve anladıgım kadarıyla sosyal dayanışma vakfından gelir testi yaptırın gelir durumunuz yoksa biz karşılıyoruz diyor Bana zaten vakıf tarından gelir testi yapıldı ve gelir durumum olmadı icin 2022 aylıgı balandı

nasıl olucak yani bu durum özel hastanede diyalize girebilmem icin
ne yapmam gerekli ?

Yazmayı unuttum hemen yazayım arkadaşlar
gittigim devlet hastanesindeki calışanlara ve ordaki sekreterlere soruyorum
biz bilmiyoruz diyolar başlarından atıyolar hemen :)

SARUHAN haberi okudum ablası. bu gazeteler kafayı yemiş ya! doğru bilgi ile yanlış bilgi birbirine girmiş. bilerek yapıyorlar bunu bence.

ablası 2022 aylığı alıyorsan 60/c 3 GSS kapsamındasın (eski yeşil kart/ primini devlet ödüyor). bu sağlık güvencesiyle özel hastanelerden yararlanamazsın. ancak para ödersen başka.

gazetenin bahsettiği yeşil kartlılar değil 60/g GSS olanlar. 60/g GSS'lı olanlar ayda 53 tl ödeyerek sağlık hizmetelrinden yararlanıyorlar. bunlar üiversite hastanesinden de özel hastaneden de yararlanabilir elbette. ama yeşil kart diye bilinen 60/c 3 ve 60/c 1 GSS'lılar aynı avantaja sahip değiller.

Melek ablam cok haklısın dedigin gibi Gazetelerin yammış oldugu yalan haberlerden birtaneside buymuş

Dün Alo 170 SGK'yı aradım gazetedeki haberi okudum. benimle konuşan yetkili 15 dakka boyunca haberin gercekligini aradı sistemden ve telefondaki yetkili şu cevabı verdi siz eski yeşil kartlısınız özel hastanede ve özel merkezlerde. saglık hizmeti alamazsınız Sadece devlet hastalerinde saglık hizmeti alabilirsiniz dedi

bende haftanın 3 gunu hastanede oldugum icin hastane cıkışı. bulundugum devlet hastanesinin hasta hakları bölumune gittim. orda sans eseri daha önce tanıştıgım bir sekreter bayan görev yapıyormuş cok tanımıyorum ama 4 - 5 kere selamlaşıp konuşmuştuk beni görunce tanıdı biraz konuştuk durumu bu sekreter bayan anlattım bana şu bilgileri verdi

yeşil kartlı bir hasta ancak ölum kalım savaşı veriyorsa özele gidebilir. mesela Tırafik kazası gecirdi o kişiyi en yakın hastaneye göturebilirler mesela birisi apartmandan duştu o kişiyi özele göturebilirler başka hicbir şekilde özele yeşil kartlı hasta gidemez dedi

dedimki peki devlet hastanesi özele sevk ederse gidebilirmi. evet gidebilir dedi ve şunları anlattı

devlet hastanesi hic bir hastayı kolay kolay özele asla sevk etmez.ancak kırsal kesimlerde bulunan devlet hastanelerinde yeterli arac gerec yoksa veya hastayla ilgili doktor yoksa ancak kırsal kesimlerdeki devlet hastaneleri özele. sevk eder dedi

buyuk sehirlerdeki hic bir devlet hastanesi cok zor durumda kalmadıkca asla hicbir hastayı özele zevk etmez dedi

gss öeyen özel hastanelerden faydalanabiliyormu sigortlılar gibi

muayne, tetkik farkını ödeyerek evet.. gss'den 60 tl ödüyorum özel hastane, klinik vs hepsine gidiyorum..

60 lirayı nereden ödüyorsun arkadaşım bende annem için bunu yapmak istiyorum.

Ben de 2022 maaşı alıyordum, özele gidebilmek için mecburen kestirdim, sgkya gidip 60g'yi başlattım, ayda 60 tl ödeyerek özellerden faydalanabileceğim artık.

somefun
Sgk ya gidip 60g ye geçecem diyor, ama engelli maaşı alıyorsa önce vakfa gidip kestirmesi gerekiyor. Yani maalesef ya maaş ya özel hastane.

Üst Alt