Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kartlıya katılım farkı ve ilaç farkı var mı?

nurse1988

Üye
Konular
65
Reaksiyonlar
0
arkadşalar ben sağlık ocagına gittim 5 kutu ilaç yazdırdım.bana FİYAT FARKI ;5,00 TL KATILIM PAYI 12,50 TL TOPLAM 17,50 TUTAR PARA ÇIKARDILAR BÖYLE BİŞEY VARMI...

olmazmı devlet hastanesinde muayne olursanız reçete yazılmasa bile sonradan eczanede 5 tl borç çıkar reçete yazıldıysa 3 kutuya kadar ilaçları almaya ezcaneye gittiğinizde 3 kutuya kadar olan 3 tl peşin alınır eğer reçetede 4.5 kalem kutu varsa %20 si hariç 4,5 lira kutu parası ödersiniz ayrıca o yazılan ilacın muadilini almazda reçetede yazılan ilacı alacağım derseniz o devletimizin x ilaç için koyduğu fiyat farkını ayrıca ödersiniz ben bir başlık açmıştım beni yeşil kartlı olarak tescilliyorsun devlet olarak sana ben bakacam diyorsun ama iş hastaneye gittiğinde 2000 tl maaşla çalışan bir insanla beni aynı şekilde değerlendiriyorsun bi acaiplik

bu arada eczaneye gittiğinizde 3 kutuya kadar olan 3 kutu ilacında ayrıca %20 sini de ödersiniz ama raporlu ilacınız varsa ona ücret ödemezsiniz

Yeşil kart verirken aylık geliri asgari ücretin 1/3 ünden az olacak diye şart koşup sonrada nereden baksan 50 TL hastane masrafı talep etmek sanırım fakiri, çaresizi soyarım demenin başka bir yolu olsa gerek. Önce numaradan yardım edermiş gibi sisteme kaydederim birde yeşil kartlı diye damgalarım sonrada bir güzel soyarım demek oluyor.

[SIZE=3][/SIZE][SIZE=4][/SIZE]aynen öyle diyorlar haberlerde torba yasa çıkıyor engellilere çıksa neyazar be şimdi yeşil artı oldgum halde maaş almıyorum deletten..iş başvurusu yapıyon adamlar amamak için kırk derede su etiriyor sonra engellilere bşeyler yapıyoruz diye boy gösteryoralr...

MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI ....MALİK BİLMESSE HALIK BLİR.

Üst Alt