Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşilköy Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi

alifatih1958

Aktif Üye
Konular
73
Reaksiyonlar
157
Çarşamba günü Yeşilköy Hava Limanı arazisinde, salgın hastalık döneminde kurulan Murat Dilmener hastanesine gittim bir yakınımın sağlık işleri için. Bu hastane Cerrahpaşa Tıp Fakültesine geçici olarak devredilmiş çünkü Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin Cerrahpaşa’daki binaları bakımda/tamiratta ya da yeniden yapılıyor deprem riski nedeniyle. Murat Dilmener hastanesi tek katlı prefabrik bir hastane. Çok büyük bir alanda kurulmuş ve çok büyük de bir otoparkı var ancak araç park edebilmeniz için hastane içerisinde defalarca dört dönmeniz gerekecek. Şanslı iseniz iki turda belki ücra bir yerde arabanızı koyacak yer bulabilirsiniz, ama şanslı değilseniz dön baba dönelim. Hastaneye gelirsek koridor olarak adlandırmışlar hastane yollarını. A’dan başlıyor sanırım G veya I harfine kadar gidiyor koridorlar. Her bir koridor mübalağasız 250-300 metre uzunluğunda. Her koridorda da yanlarda galeriler (yan yollar-yan bölümler) var. İşlemleri bir yerde yapıyorsunuz, kanı başka bir koridorun en dibinde aldırıyorsunuz, sonuç ise çok alakasız bir yerden alınıyor.

Kısacası yaşlı insana göre değil bu hastane. Aynı şekilde yürümede sıkıntısı olan kişiler için de uygun değil burası. İnsanı çok ama çok yoran bir yapı ve düzen söz konusu. Hoca arkadaşım vardı orada ama yorgunluktan gidip ziyaret edemedim, hal hatır soramadım adamcağıza.

Ayrıca hastane pandemi zamanında yapıldı ama yerlerdeki döşemeler kabarmış, duvarlar zarar görmüş. Görseniz dersiniz ki bu hastane en azından 15-20 senelik bir hastane. Ya çok hoyratça kullanılmış, ya üstünkörü yapılmış ya da bizim hastalarımız hayvanca kullanmış hastaneyi. Fakat tuvaletleri tertemiz idi ona çok şaştım.

Allah eksik etmesin ama kimseyi de düşürmesin.

Selametle.

Caaanım Atatürk Havalimanı'nın ahı var orada! Apar topar geri dönülmeyecek şekilde yok etmek için diktiler binaları. Düşünmeden, işlevsellik değerlendirmesi yapılmadan...

Bu konuda yerden göğe kadar haklısın Bülent Bey kardeşim. Bir pistin maliyeti milyonlarca dolar. Hazır pist yerle yeksan edildi. Oysa hava limanı arazisi son derece büyük. Madem yurt dışından gelen hastalara hemen uçaktan iner inmez hizmet vermek istiyorsun, kaza riskinin en az olduğu havalimanının uzak bir kısma da bu hastane yapılabilirdi.
Selametle

Üst Alt