Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim Aylığı alan Bağkurlu 2022 maaşı da alabilir mi?

Konular
5
Reaksiyonlar
0
ben bağkurdan yetim aylığı alıyorum acaba 2022 ye bağlanabilirmiyim?

Hem yetim maaşı hem de 2022 maaşı birlikte verilmiyor. Yapılacak en uygun şey, alınan yetim aylığı olası hak ediş halinde alınabilecek 2022 maaşından düşükse, alınan yetim maaşının aynı seviyeye yükseltilmesidir. Anca bu işlem için sgk'ya dilekçe vermeniz gerekmektedir.

İlgili dilekçe örneği,
..SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
……………………….. İl Müdürlüğüne

............ ssk sicil numarası ile yetim maaşı almaktayım. EK1 de görüldüğü üzere sağlık durumum göz önünde bulundurulup, mevcut maaşımı 2022 maaşı seviyesine çıkartılmasını ve tarafıma yazılı yanıt verilmesi gerektiğini bilgilerinize arz ve talep ederim.

Ek:1 Hastalığın oranını gösterir sağlık kurulu raporu

İsim soyisim
tarih
tc numarası
imza
adres

Yanlız illa ben ikisinide almak istiyorum bunun için yapabileceğim birşey yok mu derseniz. Evet var, bu konuda mahkemeye dava açıp kazanılmış dava örnekleri var.
Av. Engin EKİCİ​

Ankara 15. İdare Mahkemesi'nin verdiği emsal niteliğindeki karara göre; yetim aylığı alan engellinin yetim aylığı, engelli (muhtaçlık) aylığından düşük ise, engelli hem yetim aylığına, hem de derecesine göre engelli aylığına hak kazanabilmekte. Müvekkilinizin durumu mahkeme kararındaki şarta haiz ise iki maaşı da alması mümkün. Başvuruyu, Sosyal Güvenlik Kurumu'na hitaben bir dilekçe marifetiyle yapabilirsiniz. Saygılarımla..

bağkur

slm ben bağkurdan annemden dolayı malul maaşı alıyorm aldığım maaş tutarı 420tl.%70 engelli raporum var 2022 engelli maaşıda maaşıma eklenirmi?

2022 özürlü maaşı almak için bağkurla herhangi bir bağlantınız olmamalı, sadece annenizin bağkur üzerinden sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu yüzden bağkurdan maaş alırken muhtaçluk kriterlerinde değerlendirileceğinizi sanmıyorum. Yine de siz 170 nolu teli arayarak daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz bu konuda.

Ben ssk yetm maaaşı alıyom bana 2022 baglanır mı

Üst Alt