Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim aylığı aldığım için 2022 engelli aylığı kesildi!?

eedaa

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm

ablam % 70 engelli ve engelli maaşı isteğinde bulundu.k maaş bağlandı fakat mart ayında kesildi. neden olara kda bağkurdan aldığı maaş gösterildi
170 lira civarında yetim maaşı alıyor
peki neden bağlandı öncesinde yetim maaşı alıyordu. annemde bakım maaşı talebinde bulundu o da babamdan 350 civarında maaş alıyor ve hanede annemle ablam yaşıyor
şuan ne yapmalıyız bakım parası başvurdk ablam engelli maaşı alamaz mı teşekkürler

Alınan Yetim maaşı bağlanan 2022 maaşından azsa, aynı anda hem yetim maaşı hem de 2022 maaşı alınabilir. SGK bunu böyle uygulamıyor ve iki maaştan birini kesiyor, ama bu yanlış bir uygulama. Derhal bir avukata başvurun ve Ankara 15. İdare Mahkemesi'nin konuyla ilgili emsal kararına dayanarak yetim aylığının kaldığı yerden ödenmesi için dava açın. Kazanırsınız...
http://www.engelliler.biz/forum/dul...asi-da-aliyor-diye-cezalandirilabilir-mi.html

ablam % 70 engelli

ablam 2022 maaşı almaktaydı fakat mart ayında kesildi neden ise babamdan aldığı yetim maaşı yaklaşık olarak 10 yıldr yetim maaşı alıyordu 2022 maaşı ise gecen yıl bağlandı şuan pasif görünüyor neden bağlayıp kestiklerini anlamadık şuan yapabileceğimz bir şey var mı teşekkürler

2022 aylığının neden kesildiğine dair size yazılı bir evrak geldi mi?

hayır gelmedi ve şuan internet sitesinde iptal edildiği yazıyor neden ise sgk aylık alması acıklama olarakda borcsuz yazı yazıldı diye aktarılmş elimizede herhangi 1evrak gecmedi dava acabilecek durumda değiliz ne yapmalıyız teşekkürler

Bulunduğunuz yerdeki sakat dernekleri veya Baro kanalıyla yukarıda aktardığım şekilde dava açmanız gerek

slm bülent bey

eve gelen evrakda aynen şunlar yazıyor
2022 sayılı kanunuyarınca kurumumuzdan aylık almakta iken .... tahsis sicil numarası ile bağkur kaydınızın bulunduğ nun tespit edilmesi üzerine söz konusu aylığınızın 06/05/2010 tarihinden itibaren kesilmiştir.
herhangi 1 ceza yada borc cıkartılmamış ..

dava acmadan önce dilekce mi yazmalıyız

teşekkürler

Üst Alt