Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim maaşı alan engelli yetim maaşını iptal edip 2022 maaşı alır mı?

uday

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
0
vefat eden babanın sgk sı ile sağlık hizmeti alan ve baba maaşından hissesine düşen 180 tl aylık alan bir diyaliz hastası engelli 2022 maaşı alabilirmi _?
babasının maaşını ret etse bile aldığı sağlık hizmetini ret edecek durumda değil çünki halen diyalize giriyor
2022 maaşını alabilmesi için yapılacak bişi varmı _? tsk ederim

Eğer engelli raporun %70'in üzerinde ise 315 tl yetim maaşı alabilirsin.180 tl'lik maaşın 2022 maaşı seviyesine yükseltiliyor.Sitede bununla ilgili bilgileri bulabilirsin.Babanın sigortasından vazgeçersen hem maaş hem güvencen kesilir.Yeşil kartlı olur,2022 maaşı alabilirsin.

arkadaşlar burada sayfalar dolusu yazı vardı mahkeme kararı ve izleyeceğimiz yol ince ayrıntısına kadar yazılmıştı. Oturanboga arkadaş yazmıştı o yazılar ne oldu niye kaldırıldı _? tekrar yazabilirseniz sevinirim tsk ederim

Uday 1.1.2012 tarihinden itibaren yeşil kart uygulaması son bulacak. Ondan sonra 2022 aylığı alanlar otomatikman GSS kapsamına alınacak. Dolayısıyla bu bilgi de aklında olsun. Ocak ayından sonra başvurursun ve aylık baglanınca da GSS kapsamında olursun. Tabi şartlara uygun bulunursan.
Sağlık güvencesi sorununu bu şekilde aşabilirsin. Yapacagın degerlendirmelerde bu detayı da aklında bulundur yani.

Üst Alt