Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim maaşı alıyorum. Evlenirsem eşimin 2022 maaşı kesilir mi?

tarsuslu69

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
sayın yönetici

ben bağkurdan yetim maaşı alıyorum(300 tl) eşimde 2022den engelli maaşı alıyor ve oturduğumuz daire benim üzerime.
eşimin maaşı kesilir diye korkudan nikah yapamıyoruz. üstelik 25 günlük bir bebeğimiz var. ama nüfusta üzerimize kayıt yaptılar ve kimliğini çıkarttık.
nikah yaparsak eşimin maaşı iptal veya kesinti olur mu?

şimdiden teşekkürler..

Sayın arkadasım öncelikle mutluluklar dilerim çocugunada ALLAH uzun ömürler versin...

ben de evlendim eşimde 2022 den maaş alıyordu kesilmedi haalada alıyor 2 seneyi geçti benimle evleneli demekki kesinti olmuyor..
ama bende 2022 den maaş alıyorum sen bağkurdan alıyormusun.. sanırım engelli deyilsin..
yinede kesilmez diye düşünüyorum en azından bir fikir sahibi olursun benim durumumdan saygılar...

arkadaşım 2022 maaşına sebeb nikahını erteliyorsan bu yanlış birşey 2022 maaşı almak için bir takım şartları taşımak gerek şartların uymuyorsa zaten bu parayı bu şekilde almak bir kanun ihlalidir en iyisi nikahını yap 2022 maaşın kesilmemesi için fert başın düşen gelir miktarı 100 tl yi geçmemesi gerek

Sorun olmaz. Zatn aldıgın aylık fazla değil. Eşine bakmakla yükümlü sayıldıgın için gelir hesabı yapsalar bile senin gelirinden dolayı eşinin eline geçecek miktar, aylık 98 TL'yi geçmez. Gerçi burada TMK'na göre eşlerin aile mallarına iştirak edebileceği miktara bakılıor (ve bu hsabı nasıl yapıyorlar bilmiorum) ama aldıgın sonuçta bir yetim aylıgı oldugu için yerel idare sorun çıkarmaz.

sağolun

arkadaşlar, ben yetim maaşı alıyorum dedmiştim anımsarsanız; bu yaşta yetim maaşı aldığıma göre engelliyim demektir. evet bende engelliyim. ama aldığım duyumlara göre bu maaş kesilmiyormuş. bu konuda bunu yaşayan bir insan yanıt verirse epey rahatlıyacağım. şimdiden teşekkürler..

Üst Alt