Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yolcu konumunda otobüste kaza geçirdim. Tazminat süreci nasıl ilerler?

Mert17100

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba kasım 2016 metro truzımle ıstanbuldan memleketım olan canakkaleye donerken trafık kazası gecırdık sofor sekızde sekız suclu bulundu on taraftakı muavın hayatını kaybettı. bız uykuda yakalandık ve anlımı sert bır sekılde koltuga carparak kafa bolgesınde yarın olustu ve ız kaldı vertıgo dıye bır sey dedıler ama neyse

yuzde 20 rapor aldım tablo 4,1 yazıyor vertıgo subradıal dıye bır sey yazıyor unutkanlık bas donmesı falan oluyor
anadolu sıgorta sırketı dıye turkıyede unlu bır sırket bakıyor metro truzım sıgorta hasar dosyalarına evraklar tam olarak gonderıldı ve 20 gunu gectı henuz haber yok
ne kadar tazmınat alabılırım ve ne kadar surecte param gelır arastırmada gozukuyor su an her seyım verecegınız cevaplar ıcın sımdıden tesekkur ederım esenlıkle kalın efendım..

geçmiş olsun ferdi kaza koltuk sigortasın 35 000 tl alırsın aracın trafik sigortasındanda yaş eğitim gelir durumu evli bekar olma ödemede etkendir onuda yaklaşık 60 000 tl gibi bir rakam alırsın

Dün bir otobüs firmasından bilet alırken sigorta istiyor musunuz diye sordu, onu da ücretli yapmışlar, ben de kabul etmedim, bu durumda otobüs kaza geçirirse tazminat alamaz mıyız? Ya da hiç bir hakkımız olmaz mı?

Öncelikle geçmiş olsun,

Tazminat hesabı yapabilmek için doğum yılınızı bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Syg.

Dün bir otobüs firmasından bilet alırken sigorta istiyor musunuz diye sordu, onu da ücretli yapmışlar, ben de kabul etmedim, bu durumda otobüs kaza geçirirse tazminat alamaz mıyız? Ya da hiç bir hakkımız olmaz mı?

Otobüsler zorunlu mali sorumluluk ve zorunlu ferdi kaza sigortalarını yaptırmak zorundalar. Bu nedenle biletle şehirlerarası binen otobüse herkesin yasal limitlerle belirlenen sigorta teminat mevcut.

Size sorulan ihtiyari bir sigorta türüdür, muhtemelen ferdi kaza sigortasıdır. Yaptırmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Otobüs kaza geçirirse eğer zorunlu sigortalardan tazminat hakkınızı alırsınız. Şahsi fikrim çok pahalı değilse yaptırmakta fayda var. Bir de emniyet kemerini takmak gerek.

SigortaDanışmanı :):):) teşekkür ederim.

Yani herhangi bir kaza durumunda Mert17100 arkadaşın faydalandığı haklardan her halükarda ben de faydalanabiliyorum öyle mi?

Tamamdır, çok teşekkürler, Allah korusun tabiki kaza olsun istemeyiz ama haklarımızı da öğrenmiş olduk, kolaylıklar dilerim.

SİGORTA DANISMANI YAS 32 3 COCUK BABASIYIM raporumu çanakkale devlet hastanesınden aldım. adlı tıptan deıl bana denılen hastane raporuda esastır. fark etmez dendı. adlı tıptan yada hastaneden alınmıs olması ıkısıde aynı dendı tablo 4 1 ama odemeyı yaparlarmı ne alırız yada ne zaman alırız en ufak bır fıkrım yok 1 ay oldu evrakların eksıksız teslım olalı

@ Mert17100

Anadolu Sigorta Atatürk'ün kurduğu ülkenin en büyük sigorta şirketidir. Size talebiniz hakkında ne cevap verildi? Evrakınızda bir eksiklik varsa süreciniz uzayabilir.

hiç bir cevap verılmedı evraklar tamam teslım edıldı orada yazdıgım gıbı 1 aya yakın zaman oldu rapor yuzde 20 ne zamana ne kadar tazmınat alırım onu merak edıyorum

Mert17100

1985 doğumlu olduğunuzu, asgari ücret ve %20 maluliyet oranı üstünden kusur indirimi de yapılmadan mahkeme kabullerine yaklaşık tazminat tutarı 120.000-TL civarında olacaktır.

Syg.

Anadolu sigorta Medikal ve serebral inceleme

Merhaba arkadaslar kasım 2016 İstanbul dan Çanakkale ye yolculuk yaparken Gelibolu trafik kazası gecırdık metro turizmde sofor 8 8 kusurlu bulundu ve biz yolcu konumunda idik muavin arkadas on tarafta sıkılarak hakkı rahmetine kavuştu. Benım uykuda yakalanmam sebebi ile kafamı koltuktaki tvye sertce carptım ve 4 cm kadar kesit olustu ve supradıal beyin kanaması dedikleri olay olmuş vertigo da diyorlar Çanakkale devlet hastanesinde %20 devamlı sakatlık tespiti ile rapor aldım ve Anadolu sigorta sirketıne Haziran 29 itibarı ile evraklar eksiksiz, bır Sekilde gonderdık yasım 32 evli 3 cocuk babasıyım ne kadar tazminat alırım issizim maası bordro su yok o yuzden anadolu sigorta ile iletisim gec tık bize dosya medikal ve serebral incelemede deyip duruyorlar 1 ayı gectı dosya cokmus ellerinde birde anlasmalı oldugum hasar danışmanlık oyle diyor daha beklermıyım vereceğinız cvp lar ıcın simdi den cok tesekkur ederim saygılar

Trafik Poliçesi Genel Şartlarına göre sigorta şirketi tazminatı 15 gün içinde ödemek zorunda.

Umarım bir hasar firması değil de avukatla anlaşmışsınızdır. Kötü niyetli hasar firması geçer gider ve kimseyi muhatap bile bulamazsınız ama avukat hem meslekten men cezası alabilir hem de Ağır Ceza mahkemesinde yargılanır.

Bu nedenle her zaman diyorum, her avukattan olmasa da konusunda uzman bir avukattan destek alın.

Syg.

Sigorta sirketınle anlastık onların avukatları var o yurutuyor iletisim ısını anadolu sigorta ile dosya çokmuş sırayla bakıyorlarmıs bende aradım anadolu sigortayı onlarda medikal den elimize geldiğinde sızı arıcam dedıler

Merhaba geçmiş olsun
Otobüs kazalarına ilişkin 3 farklı tazminat kalemi var. Bunların hepsini değerlendirmenizi tavsiye ederim.
1- Zorunlu Trafik Sigortası
2- Ferdi Koltuk Sigortası
3- Manevi Tazminat
Detaylar için internette en kapsamlı otobüs kazası tazminatı makalesini okumanı tavsiye ederim. Orada neler yapılacağı adım adım anlatılmaktadır.

Kafanızda bir iz var ise bunun için de ayrı bir süreç yürüterek tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Sigorta şirketine başvuru da bulunduktan sonra 15 günlük yasal hakkınız vardır. Ödeme yapılmaz ve size geri dönüş olmaz ise dava açma hakkınız var.

Üst Alt