Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüksekten düşme sonucu iş kazası geçirdim. 4 yıl oldu mücadelem devam ediyor!?

mehmetkoylu

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Kasim 2018 de bir taşaronun yaninda santiye işçisi olarak ve hiç bir guvenlik egitimi verilmeden insaatda 3 kattan düserek belimde ve ayagimda hasar olustu
cumartesi idi ve mesai bitiminde kazayi gecirdim. daha oncesinden hiç basima gelmedi için kendi imkanlarimla ve sicagi sicaga dehset bir aci hissetmedim
ertesi gun oldu evime ambulans çagirdim ve direk belimin kirildini ogrendim acil olarak oparasyona girdim 12 rot platin takildi akabinde ayagima da 11 civi platin takildi.
sonrasinda iş verenim asla kabul etmedi 8 ay evde haraketsiz yattim iş verenim beni işten çikarmiş kendini batik olarak gostermiş neyse

kendi imkanlarimla şikayetçi oldum ceza davasi açildi ve kazandm iş guvenligi egitimi verilmedi ve beni saha da yanliz denetimsiz birakmasi sucu ile ufak caydirici olmayan ceza verildi (kazandim bilir kişi benim yanimda durdu ama ne kusur orani verildi bilmiorum)
Adli Tip Raporum da agir derecede hayat foksionlarimi etkilicek 1/6 sekilde degerlendirilirse 6 agir derece rapor aldim

tabi ben asla peşini birakmadim tum evrak işlerini tekrar bastan yaptim sgk surekli gittim mufetiş bana %20 iş verenime %80 kusur orani çiktigini ogrendim.

kazadan sonra hastane raporu iş kazasina bagli %26 oran verildi itiraz ettim sonra baska hastane de 1 ay yattim konrollerim sonucunda hemen raporum çikti %40 verildi %5 dusurmusler %35 geldi Ben tekrar İl Saglik Mudurlufune itiraz ettim Hakem Hastane için Tekrar Hastaneye sevk edildim.
nöronejik mesane hastasi oldugumu ogrendim idrarimi tam yapamama ve dr.um tak sonda kullanmayi onerdi
yuruyus bozuklugu ve bel sinir sistemim çok agrili zamanlarm oluyor sosyal hayatim sifira dustu
heryil kazaya bagli bir problemim çikiyor

(20/eylul/2021 de )Hakem Hastaneye Girdim Suan Hala Çikmadi Heyet Oranim Hergun Enabiza Bakiorum

Sgk Evrak Sorgulamada Baktigimda

dosya maluliyet masasına devredildi
KURUM SAĞLIK KURULUNA DOSYA GÖNDERİLDİ.

İbarelerile karşilaşiyorum halen bir netlik kazanmiş değil size basimdan geçenleri kisaca anlatmak istedim
170 i ariyorum iş gormez odeneginden bahsedior ama hiç bir gelir baglanmiş degil 1 aylik işten çikarmadan once gecici iş odenmez odenegini aldim 2,117tl

2018 de kazadan once maaşim 3000tl idi askeri ucretten gostermiş benim sgk mi.

SGK Kuruma Gittim 2 Hafta Once 2 Haftaya Belli OLur Dedi Halen Bi Gelişme Olmadi Beklemedeym
Konu ile bilgisi olan abilerim ablalarim yardimci olursa çok sevinirim

sureç im takili kaldi sanki ne zaman bu dava biter iş gormez ayligi ne zaman baglanir suan sgk li çalişmaktayim 1800 gune 3 ay kaldi tekrar itiraz edersem malul olablirmiyim gecen surede
tazminat gibi haklarim varmi ? açarsam ne kadar bi gelir gelir bunlari ogrenmek istiyorum.

Ve
dosya maluliyet masasına devredildi
KURUM SAĞLIK KURULUNA DOSYA GÖNDERİLDİ.

sgk sorgulamada bu ifadelerin anlami nedir.

mehmetkoylu

Malulen emeklilikle iş kazası sonrası bağlanan sürekli iş göremezlik geliri iki farklı konudur.

Mesane rahatsızlığın da iş kazasından kaynaklı ise (ki çok muhtemelen öyledir), bekle, maaşın bağlansın, sonra yeni duruma istinaden yeniden değerlendirilmesi için başvur.

Malulen emeklilik için SGK Hastalık Listesi'ne göre Ağır tanılı bir teşhis olmalı. Durum buna uygunsa, ilk sigortalılıktan bu yana 10 geçmiş ve bu sürede 1800 gün ve üzeri prim yatmışsa, o zaman malulen emeklilik talebi ile sigorta müdürlüğüne başvurabilirsin

OturanBoğa abim benim çok tsk ederim allah razi olsun tamam saolsin.

heyet hakem hastane raporu ortalama ne zaman çıkıyor 20 eylülde bitirdim 23 ekimde heyet karşisina çıkmıstım.

Geçmiş olsun....Allah sabır versin zor süreç bunlar....

mandreyam Allah Razı Olsun Benım Durumumda Olan Herkeze Rabbım Sabır Versın Sağlik Durumum, Beklemek, Hastane ve Yargı Süreçleri Çok Yipratıcı

Merhaba Bugun Saglik Bakanligina Gittim. Anlattim Onlarda Bizlik Bir Sey Yok Değip Topu Kuruma Atti.
Hemen Sgk Kuruma Gittim Onlarda 1 2 Hafta İçinde Haber Tarafiniza Yazili Olarak Gelir Dediler Beklicez...

Üst Alt