Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yulaf'ın faydaları

Her gün değil de, en azından haftada 2 kez hazırlanmalı bence. Sabahları kahvaltı niyetine veya öğle öğünlerinde süt, meyve, kuruyemiş, incir veya hurma, üzüm, keten tohumu vs. karıştırıp süslü bir tabak yemek güzel oluyor. Sağlıklı, dinç tutuyor, bağırsaklara faydalı... Tabi akşamında hemen lahmacun dürüme geçmezseniz :)

ooogggg bız hayvanmıyızda ıgrenc yulafı pazarlıyolar
pahalıda olsa un bıtmıs demekkı

Tabi akşamında hemen lahmacun dürüme geçmezseniz :)

Merak edip yulafa yeni başlayan insanlar ,arada pide ,lahmacun vb zararlı şeyleri de yedikleri için tam anlamıyla yulafın faydasını görmüyor

ondan sonra da suçu yulafın üzerine atıyorlar .

Faydası saymakla bitmez Abi, adeta bir vitamin deposu. Bir bağırsak duyar mı abi.

Evet Veli'cim ,sağlıklı bir yaşam için hepimiz yulaf yemeliyiz .

ooogggg bız hayvanmıyızda ıgrenc yulafı pazarlıyolar

Çok pardon ,sanırım yanlış anladınız .

Kimse bir şey pazarlamıyor ,sağlıklı yaşam için yulaf yiyelim diyorum .

Abi kepek diyeceğim bazıları saçlarda çıkan kepegi anlayacak, onun için bugdayın kabugu diyeyim metabolizma için bire bir, saglam kafa sağlam vücutta bulunur diyorlar ya bencede sağlam vücut güçlü bağırsakta bulunur nede olsa ikinci beyin.

Yulaf yararlıdır ama videoda anlatıldığı kadar mucize yiyecek falan da değildir. Her şey gibi onu da kararınca tüketmek gerek.

Abi kepek diyeceğim

Kepeğin doğru dürüst faydası yok dostum. :)

Kepek büyük oranda selülozdur ve insan bedeni bunu sindiremez.

Kepekli gıdalar bir dönem sağlığa çok yararlı diye insanlara pazarlanmış, pompalanmış. Ancak yapılan pek çok çalışma örneğin kepekli püskevit ile kepeksiz püskevit arasında sağlık açısından hiç bir fark olmadığını göstermiş.Tam tersine kepek kilo aldırmaz gibi bir algı oluştuğundan insanlar bunları kepeksiz gıdalardan daha fazla tüketiyor ve gereksiz kilo alıyor.

at,deve ,öküz ,tavuk filan mı yiyelim . :)

Et yememek kişisel bir tercihtir. Doğru veya yanlış olması bir tarafa buna saygı duyuyorum.

Ama et ürünleri dışında yenilebilecek şeyler yulafla da sınırlı değil.

Vegan mısın bilmiyorum ama değilsek en azından bolca hayvansal ürünlerden yemeni, yoğurt, ayran, yumurta, peynir, tereyağı gibi şeyler tüketmeni, bolca baklagil yemeni önerirdim. :)

Yulaf yararlıdır ama videoda anlatıldığı kadar mucize yiyecek falan da değildir. Her şey gibi onu da kararınca tüketmek gerek.

Kepeğin doğru dürüst faydası yok dostum. :)

Kepek büyük oranda selülozdur ve insan bedeni bunu sindiremez.

Kepekli gıdalar bir dönem sağlığa çok yararlı diye insanlara pazarlanmış, pompalanmış. Ancak yapılan pek çok çalışma örneğin kepekli püskevit ile kepeksiz püskevit arasında sağlık açısından hiç bir fark olmadığını göstermiş.Tam tersine kepek kilo aldırmaz gibi bir algı oluştuğundan insanlar bunları kepeksiz gıdalardan daha fazla tüketiyor ve gereksiz kilo alıyor.

Dr abi ilk önce dostum dediğiniz için gurur duydum belirteyim. Abi her meyve ve sebze nin kabuğunda dır yararları

yoğurt, ayran, yumurta, peynir, tereyağı gibi şeyler tüketmeni, bolca baklagil yemeni önerirdim. :)

Bu saydıkların sağlığa çok zararlı şeyler .

Tereyağı kalp ,damar tıkanıklığı yapar .

Süt ,kansızlık yapar .

Yoğurt zaten sütün mayalanmış bozulmuş hali .

Yumurtanın nereden çıktığını umarım biliyorsundur ,ona hiç değinmeyeceğim .

Bu saydıkların sağlığa çok zararlı şeyler .

Tereyağı kalp ,damar tıkanıklığı yapar .

Süt ,kansızlık yapar .

Yoğurt zaten sütün mayalanmış bozulmuş hali .

Yumurtanın nereden çıktığını umarım biliyorsundur ,ona hiç değinmeyeceğim .

Abi o zaman doğuştan hatalı beskeniyoruz, bebek iken süt içiyoruz, diyorsun ki süt kansızlık yapar.

Abi o zaman doğuştan hatalı beskeniyoruz, bebek iken süt içiyoruz, diyorsun ki süt kansızlık yapar.

Anne sütü içmen gerekir ki o da bir müddet .

İnekler yavrularını insan sütüyle besliyor mu ?

O zaman insanlar neden yavrularını inek sütüyle besliyorlar .

Yanlış söylüyor. Bu yanlış bilinen bir şehir efsanesi.

Süt kansızlık yapmaz ama erişkinlerde laktoz intoleransı yapar. Laktoz intoleransı genellikle doğu ve orta asya halklarında görülen genetik bir eksikliktir. Yarattığı sorun ise ishal ve aşırı gazdır.

O yüzden laktozsuz süt diye bir şey var. Onu içersen bir şey olmaz.

Bebeklerde laktoz intoleransı olmaz ama büyüdükçe bu eksiklik yavaş yavaş ortaya çıkar. O yüzden çoğu kişi erişkinliklerinde süt dokunuyor diye içemez.

Anne sütü içmen gerekir ki o da bir müddet .

İnekler yavrularını insan sütüyle besliyor mu ?

O zaman insanlar neden yavrularını inek sütüyle besliyorlar .

Şöyle bir espiri yapayım. Şimdi ben inek sütü içtim, inek sütannem mi. Ve buzası süt kardeşim mi.

Yapma... şimdi sütünü içtiğin ineği kesip yersen anne katili hatta yamyam olacaksın. :)

Çinliler fare ya da köpek eti yiyince kötü insanlar

ama siz inek ya da tavuk yiynce bu normal demeye mi getirmeye çalışıyorsun .

Kendinize göre bir ahlak anlayışı bu .

Veganlara saygım var diyince veganlardan saygı görmek için altyapı hazırlamış oluyorsun .

Kusura bakma bu konuda kimseye saygı duyamam .

Hayvanların etine ağzı sulanan bir insan yamyamdır ,Ceset yiyicidir .

Doğaya ve canlılara saygısı olmayan biridir .

Veganlara saygım var diyince veganlardan saygı görmek için altyapı hazırlamış oluyorsun .

Kişisel tercihine saygı duyuyorum diyorum, veganlığına değil.
Benim için veganlık doğru bir beslenme şekli değil.

İnsanlar omnivordur. Yani her şey yiyicidir.

Bir arslan veya kurt avlanıp et yediğinde ceset yiyici veya yamyam olmaz. Çünkü yulafla beslenemez. İnsanoğlu da hem et, hem ot yer. Doğası böyledir.

Bir arslan veya kurt avlanıp et yediğinde ceset yiyici veya yamyam olmaz. Çünkü yulafla beslenemez. İnsanoğlu da hem et, hem ot yer. Doğası böyledir.

İnsan omnivor diyemeyiz .

Çünkü omnivor canlılar etleri pişirerek yemiyorlar .

İnsan diş yapısı eti kesip parçalamaya uygun olmadığı için eti pişirerek yer .

Bu da insanın omnivor olmadığına dair önemli bir kanıttır .

Şimdi vakit geceyarısı .

Uyumam gerekiyor .

Sende uyumalısın çünkü bu saatten sonra etobur ,avcı hayavnlar uyanık olur .

Bizim gibi otobur hayvanlar ise uyumak zorundadır .

İyi geceler . :)

İnsan omnivor diyemeyiz .

Öyle mi? :)

Peki sibiryada eskimolar neyi ekip dikip yiyecek? :)

İnsan diş yapısı eti kesip parçalamaya uygun olmadığı için eti pişirerek yer .

İnsanlarda kesici ön dişler ve köpek dişleri mevcuttur. Gerekirse eti çiğ de yer. Eti pişirmesinin esas nedeni mikrop ve bakterilerden arındırmaktır.

Uyumam gerekiyor .

Sana iyi uykular... ben daha ava çıkacağım. :)

Üst Alt