Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışında sigortasız iş kazası geçirdim..?

turgay58

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba 5 sene önce yurt dışında sigortasız iş kazası geçirdim l1 t4 ve t8 omurilik felçlisi oldum 4 se önce vergi indiriminden emekli oldum iş görememezlik maaşı ve tazminat için dava açtım sgk denetmenler kazayı ısbatlayamadı ve dosyayı devam eden mahkememe gönderdi şubat da mahkemem var şahitler,raporlar,adli rapor vesayre hepisi incelendi bu mahkemede karar verilecek sgkda %100 raporum var benim sormak istediğim ne kadar iş görmemezlik maaşı bağlanır kaza tarihindeki maaşım 1700tl idi 7015 gün prim günüm var geriye dönük toplam alacağım bügünkü asgari ücretdenmi hesaplanır veya toplu olarak ne kadar alırım tahminen birşey söylermisiniz çalıştığım şirket şu an kapalı kendi isteğiyle kapatmış iflas gösterme falan yok patronun başka isimde iki tane daha şirketi var tazminat için bunlardan tahsil etme hakkım varmı

Sen Türkiyede bir şirkette çalışıyordun ve bu şirket seni yurtdışınamı gönderdi, sigortasız nasıl çalışıyordun, ayrıca yurt dışında kaza olduğunda herhangi bir resmi işlem yapılmadımı orada,hastanede tedavi falan olmadınmı yurtdışında, kazayı ispatlaman için işine yarayabilir, biraz net anlatırsan bilen arkadaşlar yardımcı olurlar, son soruna cevap vereyim, diğer şirketlerden tahsil edemezsin,

mustafa bey bena sigortanı türkiyede başlatacaz dediler oraya yani ırak a gidince yaklaşık 1 ay sonra biz sigorta yapamayız işine gelirse çalış yoksa biletini alalım git dediler ben de maaş biraz yüksek diye sesimi çıkartmadım ırakda hastanede 1 gece yattım sonra beni elazığ fırat üniversitesine ambulansla gönderdiler orada ameliyat oldum elimde adli tutanaklar hastane evrakları mevcut şahitlerin sigortası bu kapalı olan şirkettde yatıyordu bu yüzden avukatım bu şirkete dava açmamız gerek dedi ısbatlamamız kolay olur dedi tazminat kapalı şirketde alma şansımız yok demişsniz diğer şirkettler şuan faal ve aynı kişi üstüne birde şirketi ben kazadan 1 ay sonra kapatmış bu borçlarından mesul olacak demek değilmi

5 sene olduysa geriye dönük hepsini alırsınız.10 yıl olsada 5 yılın toplu parasını alabiliyorsunuz. İş yeri kapatılsa dahi sorumlu işveren oldugu için davalı direk o oldugu için o tahsil edecek artık diğer fabrikadan mı eder başka bir yolunu mu bulur kendi bilir

teşekkür ederim kardeş senin başına böyle birşey geldimi benim davam bu ay sonuçlanacak inşallah toplu maaş nekadar olur tahminen aşağı yukarı birşey söyleyebilirmisin birde maaş tahminen ne kadar olur sence

yok abi gelmedi ama bayadır takip ediyorum bir çok konuları görüyorum duyuyorum normalde oran kaçtı maaş neydi ?

kardeş oran %100 kaza tarihindeki net maaş 1700 tl ydi

iş gücü kaybı oranı %100 değil mi . Son 3 ayın brüt ortalaması nedir

herkese merhaba 5 sene önce yurt dışında sigortasız iş kazası geçirdim l1 t4 ve t8 omurilik felçlisi oldum 4 se önce vergi indiriminden emekli oldum iş görememezlik maaşı ve tazminat için dava açtım sgk denetmenler kazayı ısbatlayamadı ve dosyayı devam eden mahkememe gönderdi şubat da mahkemem var şahitler,raporlar,adli rapor vesayre hepisi incelendi bu mahkemede karar verilecek sgkda %100 raporum var benim sormak istediğim ne kadar iş görmemezlik maaşı bağlanır kaza tarihindeki maaşım 1700tl idi 7015 gün prim günüm var geriye dönük toplam alacağım bügünkü asgari ücretdenmi hesaplanır veya toplu olarak ne kadar alırım tahminen birşey söylermisiniz çalıştığım şirket şu an kapalı kendi isteğiyle kapatmış iflas gösterme falan yok patronun başka isimde iki tane daha şirketi var tazminat için bunlardan tahsil etme hakkım varmı

Kendineisci

evet iş gücü kaybı %100 son 3 ayın brüt ü toplam 5600 tl idi

herkese iyi günler sgk müfettişleri benim iş kazası duğumu belirleyemedi ve dosyamı mahkememe gönermiş bundan sonra ne olur yani kararı mahkememi verecek yoksa iş kazası değimi diyecekler mahkeme benim şahitleri hastane raporlarını ve istediği bütün her şeyi verdim bunların olma sebebi iş yerinin kapalı olması ve benim sigortamın olmaması bigisi olan arkadaşlar cevap yazarmısınız

İş kazası geçirdiğim şirket kapanmış. Ne yapmalıyım?

herkese merhabalar 5 sene önce iş kazası geçirdim benim kaza geçirdiğim şirketim kapanmış fakat patronun iki tane daha şirketi var bunlardan tazminatımı tahsil edebilirmiyim nasıl bir yol izlemeliyim

Üst Alt