Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışından aldığım aracın satışında ne kadar masrafım olur? [Soru]

gulbas27

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
ARKADAŞLAR 21.07.2003 TARİHİNDE 91 MODEL BİR ARACI YURT DIŞINDAN GETİRTTİRDİM. SATMAK İSTEDİĞİMDE ANKARA DA BANA 2002 YILINDA ÇIKAN BİR YASADAN DOLAYI ÇOK MASRAF ÇIKACAĞI SÖYLENDİ. BİR GÖRÜŞE GÖRE 3500 YTL CİVARI DİĞER BİR GÖRÜŞE GÖRE İSE ARACIN %88 KADAR BİR TUTAR ÖDEMEM GEREKİYORMUŞ.(ÖTV+KDV+GÜMRÜK VERGİSİ)
BU YENİ ÇIKAN ÖTV MUAFİYETİNDEN FAYDALANAMAZ MIYIM?

BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ..?

Bu yeni çıkan ötv türkiye içinden alınmış araçlar için geçerli.
Yurtdışından alınan bir aracı sağlam birisine satmak için 10 yılını doldurması gerekmektedir.
Gümrük vergisini ödemeden engelliden engelliye satabilirsiniz.
Bunun için internetten ilan ver.

özürlü aracı satış

arkadaşlar aracımı getireli 5 yılı doldurdu.bugün Ankara da ki gümrük müdürlüğüne sordum.Normal birine satarsam aracımı ne kadar masrafım olur diye :
aracım 1991 model opel vectra 1.6 gls düz vites
klima,elektrikli cam gibi aksesuarlar yok.

özelliksiz bir araç işte
sıkı durun 4064 YTL para ödemem gerekiyor muşşşşşşşşş?araç zaten normal olsa 8000-9000 YTL gitti güzelim araba mın yarısı.yuh bu yasayı yapanlara.

gulbas27;Aracınız 10 yılını doldurmamışsa gümrük vergisini ödeyerek 5 yılını doldurmak şartı ile bir başkasına satabilirsiniz.10 yıl beklerseniz gümrük vergisini ödemeden bir başkasına satabilirsiniz.

ARKADAŞLAR
YURTDIŞINDAN ALINAN ARACI 10 YIL BOYUNCA SATMIYACAM DERSENİZ ONA BİŞEY DİYECEĞİM YOK.
EĞERKİ BU 10 YIL İÇİNDE SAĞLAM BİRİSİNE SATARIM DERSENİZ İŞİNİZ ZOR.
ONUN İÇİN DERİMKİ BU YURTDIŞI SEVDASINDAN VAZGEÇİN.

Üst Alt