Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yurt dışından tekerlekli sandalye getirmek daha avantajlı olabilir mi?

seyithan

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
arkadaslar ben yurt dısından otto bock sandalye getirsem tr den avantajlı olur mu.
olursa hangi marka hangi model onerirsiniz.tr deki fiyatları bana verebilir misiniz

Kargo parası vermezsen evet, avantajlı olabilir bi ihtimal. Fiyat araştırması yapmak gerek nette...

kesinlikle fiyatları yurtdışında daha ucuzdur her malda olduğu gibi...ama kargo parası veya başka giderleri olabilir..mesela 5-6 ay sonra arıza verebilir garantiye ihtiyac duyabilirsin..bence türkiyeden al,hem sen kazan hem ülke kazansın

Ottobock'un Almanya fiyatları Türkiye'den daha pahalı.. Ben geçen sene sordurmuştum Türkiye'den almak daha avantajlı idi. Garip ama öyle.

Arkadaşım diğer ülkeleri bilmiyorum ama Ben Almanyadan getirtmek için araştırma yaptım eğer biri size hediye etmiyorsa Türkiye'den iki üç kat daha pahalı bunun sebebini sordum orada devlet kayıtsız şartsız sandalyeyi ödüyor bu yüzden Medikaller fahiş fiyat istiyorlar denilmişti o zaman

slm
bugün sandalyemdeki bir arıza sebebiyle konya SGMSye gittim ve bayramdan sonra fiyatlarda %30-35 indirim yapılacagını ögrendim

inşallah almak istediğim bir sandalye var ankarada sordum 1100 eur demişlerdi böyle bir indirim olursa kesin alırım

Arkadaşlar inşallah yakında bir alman firmasıyla anlaşma yapacagım ve kaliteli ürünleri sizlere sunacağım. Yurt dışından bir sandalye getirtmek bir şekilde uygun olur o da sandalyeyi çok ucuza bulmak. Çünkü nakliye ücreti pahalı ama bir tanıdığınız getirebilir? ayrıca gümrükte yaklaşık fatura değerinden %21 vergiler tutar. Bun göre hesap yapabilirsiiniz.

Tanıdığın biri varsa alır koyar ucağa beraberce gelirler ne vergi ödersin, ne nakliye(bin böyle 3 sandalye getirttim) .bu imkanın yoksa getirtme derim.

Efe elektromekanik

Arkadaşlar yutdışı malları tercih ederken iki üç hatta daha da fazla kez düşünün.
Alırken avantaj yaşıyim derken arızasında servissiz kalmayın.
Yurt dışı mallar üreticisine genelde satıştan değil servisten para kazandırır.
Unutmayın ki ne kadar kaliteli olursa olsun hiçbir şeyin bozulmama garantisi yoktur. Önemli olan sorunun hemen giderilebilmesidir.

Bu arada ürün sattışı ile ilgili kendi firmamıza faydası olsun diye yazıyorum sanıyorsanız söyliyeyim biz ne yerli nede yabancı ürün satışı yapan bir firma değiliz, yakında üretim yapıcaz fakat şu an için bizim işimiz sevis.
Birdaha düşünün..

arkdaşlar izor marka akülü tekerlekli tekerlekli sandelyeyi öneririm sizlere şimidye kadar her hani bi sorun çıkmadı üründe üretimi izmirde ve yedek parça desteği mevcut
katlanaır
akülü
joistikli
fiyatı gayet makul 3000 tl
www.medikalortapedi.com
buradan sipariş verebilirsiniz

arkadaşlar yurtdışından kargoyla nasıl gelir nekadar ücret alınır gümrükte sorun olmazmı

yokmu bilen biri

arkadaşlar bir arkadaşım almanya da akülü tekerlekli sandalye almış ikinci el bana göndermek istiyor ama nasıl göndereceğini bilmiyor yardım lütfen

Hibe yazısı ile kargo yapıcak.
Bildiğin kargocuya gidip posyalıycak senin adresine...
Hibede yazmasa olur gercide burası türkiye işgüzar memur çıkabilir.
------------------------------------------------------------
Ayrıca gümrük vergisi mergisini nerden çıkarıyorsunuz?
Engellinin her türlü araç gereci vergi kapsamı dışıdır.
-------------------------------------------------------------
Bi üçüncü mesele Türkiyede daha ucuz diyen arkadaşlara
Olurmu öyle şey! Bir çıplak oto fiyatı bile Türkiyede en az 5000€ gibi pahalı.
Hatta geçenlerde bi gazetede haber oldu bir Passat marka arac TR fiyatı 100 bin ise amerikada 33 bin miş.

Yani Türkiyede daha ucuz diyenen itibar etmeyin. Ben inanmam.
Hatta geçen markette et fiyatlarına bakıyorum yerli et le ithal et arasında 1 t lik bir fark var.

Halbuki o ithal etin yurtdışında kaç para olduğunu biliyoruz. En az yarı fiyatıdır.

Tabiki de Türkiyede ucuza değil.Böyle mantık nasıl olabilir ? Parçaları yan sanayi ama marka adı altında satılan akülü sandalyeler benim de bundan bir engelli olarak malesef ağzım yandı ucuz diye satılıyor.Öyle birşey tabi ki yok.

Üst Alt