Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüzde 53 oran ile işgöremezlik aylığı ne kadar bağlanır?

Kozanlı0146

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Meraba arkadaşlar mayıs 2017 İşgöremezlik aylığı için sgk tarafından ilgili hastaneye sevk oldum sonrasında dosyam ankaraya gitti 2018 şubat ayında başmüfettiş ifademi aldı ve bana yuzde 53 raporun görünüyor 2 ay kadar maaşa bağlanırsın dedi halen bekliyorum.
Maaş nekadar olur aylık bide toplu para ödeme yaparlar mı

Öncelikle çok geçmiş olsun, sürekli iş göremezlik geliri son 3 aylık brüt ücretiniz üzerinden hesaplanır. Toplu ödemeyi ise, geçici iş göremezlik döneminizin bitişinden, sürekli iş göremezliğin başlangıcı arasındaki dönem olacak şekilde toplu olarak ilk maaşınızla birlikte alabilirsiniz.

Tşk ederim. Bide maaşı aylık ne kadar veriliyo bellimi ayrıca haklarım neler oluyor ögrenebilirmiyim

Kozanlı0146

Arkadaş belirtmiş Zaten maaşın en son SGK kurumunun son 3 ay içğnde yatan primlerin üzerinden hesaplanıyor örnegin asgari ücret ise 2.029*3=6.087/90=67.6*21=1.419.6*%53=752.3 tl olarak bağlanır ilk aylığınız toplu paranızda iş görememezlik raporunun bitiş tarihinden sonraki ilk Aydan bugüne kadar yapılan zamlar ile beraber hesaplanır maaş çekeceğiniz günde gidip çekebilirsiniz eger kazadan önceki son 3 ayın SSK ya yatan miktari yazıp ayrıca kaza tarihi ve rapor bitiş tarihini yazarsan ortalama bir hesap yapabilir 3 beş asagı alacağın miktarı yazabilirim lakin hiç bir Bilgi vermeden hesap yapmak çok zor ben senin suan asgari ücret üzerinden hesapladım eger asgari Ücret alıyorsan ortalam bağlanacak ilk aylık 752 tl dir.Gecmiş olsun Allah acil şifalar versin insallah.Ayrıca hakların genelde emekliler ile aynı haklara sahipsin ayrıca emekli olduğunda aldığın maaş hangisi en yüksek ise onun tamamını digerinin yarısını almaya devem ediyorsun ayrıca aldığın bu iş görememezlik maaşı senden sonraki hak sahipleride almaya devam eder.Calısmasan dahi sağlıktan yararlanabilirsin sen be ailen

TŞK EDERİM cumali bey

Cumali bey 2013 temmuz ayında kaza yaptım 2017 mayıs ayına kadar 3 ayda bir rapor aldım vücudumda hasar coktu 9 ay kalkamadan yattımm 2013 asgari ücretten alıyordum

Sa kozanlı ben yüzde 52 raporla 938tl alıyom işkazasından sgk askeri ücretten yazıyodu

Kozanlı0146

Tekrar geçmiş olsun kardeşim 2013 yılının Temmuz ayında iş kazası yaptığını belirtmiş olduğun hesaba göre 2013 de Temmuz ayında asgari ücret 1.021 tl dir.Benim sana ortalama ilk aylık bağlama tahmini 378 tl gibi maaş bağlanır 2017 mayıs ayı rapor bittiginde bağlanan ilk aylık2017 Haziran itibari ile ilk aylık başlangıç tarihi olarak 10 ay yakın suan itibari ile bir toplu paran olduğunu unutmaman gerektiğini belirtirim kardeşim bunlar benim tahmini rakamlarım lakin az fazla yada az çıkartma yanılması olabilir

Hâlâ bi cvp yok sürekli iş göremezlik ten

Sa 2017 mayıs ayında sgk tarafından ilgili hastaneye sevk oldum sonrasında dosyam ankaraya gitti 2018 subat ayında baş müfettiş ifade verdım ögun bugündür ses soluk yok 170 arıyrüm ankarada dıyo başka bir şey demiyo ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz tşkler.....

Tahsis talep formu doldurdunuz mu

SGK ya gidip onu doldurmanız gerekiyor

Onlar hepsini doldurdum şuanda bana gore bı eksiklik yok cok uzun sürdü cvp gelmemesi

E devletten bakın tahsis talep formun dan 20 gün sonra maaş aldım ben

Sa dosyam ankaradan onaylanıp gelmış ve suan ilçe sgk dan ıl müd gondermiş dosyamı tam bi bilgi vermiyorlar sgk il müdürlügünden bayramdan sonraya kaldı dıyorlar 7. Ayın 20 de göndermiş ilçe sgk dosyamı birde şuan haklarım hakkında bi bilgim yok ne yapcam nerden rapor sonucunu alcam yuzde 53 verilmiş rapor oranım ne yapılabilinir bu raporumla. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim dostlar

İş görmemezlik dosyam yuzde 53 verildi izlenecek yol nedir

Selam aleyküm arkadaşlar dosyam yüzde 53 oranla onaylanip geldi ve şuan il müd. bayram sonuna eylül ayına bıraktılar maaş bağlama işini şimdi 2019 mayis da tekrar kontrol denilmiş hersenemi olcak bu ve bundan sonra ne yapmalı rapor sonucuna nasıl ulaşabilirim ve haklarım neler 15 ay sonra sonuçlandı maaş ve toplu para ne kadar verirler bayram ıkramiyesinden de faydalanabılıyormuyum. Saygılar sevgiler sunuyorum....

Kardeşim hakların emeklilere veriren tüm haklara sahipsin emekli gibi işlemler göreceksin bayramdan sonra toplu ve bayram ikramiyelerini hepsini toplu alırsın,kontrol durumu da genelde bir iki kontrol muaanesi sonucu rapor sürekli oluyor.sen kontrol muaanesine bir ay kala gidip sgk mundan hastaneye sevk işteyip tekrar hastane kurul heyetine girmen gerekiyor

Cumali bey bilgi paylaşımın için teşekkür ederim. Bu vergi ind. Yüzdelik raporumu nerden alabilirim herhangi bir işde calışmam için belgemi sunmam için gerekli olacak işsizim 1 yıldır sag kolum felç gecırdım devam ediyor rahatsızlım

Merhaba arkadaslar bugün edevletten baktım s.işgöremezlık bağlanmış aylık 753 cumali beyin tahmini dogru cıkrı:) tşk ederim toplam da eylül masımla beraber 11.349 tl yakın aklıma takılan emekli ikramiyesi içindemi oluyor eger ikramiye ıcındeyse fazla olması gerekmezmi rapor 53 demişlerdi ayrıca herhangi bir bildiri tebligat ssk gelmedı elime teknoloji de olmasa hiçbir şeyden haberimiz olmayacak tşk ederim herkese şimdiden

Mbr arkadaşlar benım sürekli iş göremezlik aylıgına baglandım şükür 9 ayda yalnız bana herhangi bir bildiri tebligat ssk gelmedı elime raporum kac bılmiyorum edevletten baktım bağlanma oranı yüzde 70 yazıyor birde kontrol süresi varmı yokmu bılmiyorum sgk gıttım bilgi vermiyorlar sgk il müdürlügüne gıdın dıyorlar 140km yolmu gıdıp gelcem şimdi ben🤔

Birde sürekli iş göremezlik ile engelli raporu farklımı ben şimdi rekrar engelli raporumu almalıyım 2014 aldıgım surekli ibareli raporum var fotokopisi yuzde 70 işe yarar mı yoksa yeniden alaxakmıyım acaba

Kozanlı0146 mrb geçmiş olsun
İş göremezlik raporu ve engelli raporu farklıdır
%70 sürekli olan rapor elinizdeki hangisi?
Engelli raporu ise tekrar almanıza gerek yok
İş göremelik raporu ise zaten sizde rapor olmaz
Hastane sgk gönderiyor o raporu.

Cvp için tşk ederim engelli yuzde 70 olan raporum 2014 yılında adana numune hastanesi almştım sürekli yazıyor engellı kimlik kartı ötv ve h ehliyetine almak için tekrar gerekiyormu acaba bırde bende fotokopi var elımde raporun aslına nasıl ulaşabilirim. Çevaplarınız için tşk ederim tekrardan

sürekli iş göremezlik aylıgına baglandım yeni şükür
iş göremezlik raporum da yüzde 53

Selam aleyküm İŞ görmemezlik aylına 2018 9 ayında baglandım ve gecen sürede sgk 2019 mart ayında kontrol var dediler rapor yuzde 53 verilmişti peki surekli kontrole gıdecekmiyim yoksa 2 3 kontrol sonra bıtermı bu işlem sağlık durumum aynı devam ediyor bilgilendirirseniz sevinirim

Kozanli nasil hesaplaniyor surekli is gorememzlik benimde rapor is kazasindan dolayi %36 geldi kazadan onceki 3 ay ssk primlerin su sekilde nisan 2018 de kaza gecirdim OCAK 2018 =4.750
ŞUBAT 2018 =4.350 MART 2018 4.662 buna gore ne alirim maas

Kozanli nasil hesaplaniyor surekli is gorememzlik benimde rapor is kazasindan dolayi %36 geldi kazadan onceki 3 ay ssk primlerin su sekilde nisan 2018 de kaza gecirdim OCAK 2018 =4.750
ŞUBAT 2018 =4.350 MART 2018 4.662 buna gore ne alirim maas

Legar45 4750+4350+4662=13762 ÷34587.33×0.70=3211.133×36=1156.008 tl

Alexsanders pekı mufettısler daha gelmedı ıs yerıne onların verecegı oranda maas da artıs veya azalıs gosterıyomu

BIRDE bu maas hesaplarken kazadan onceki 3 ay uzerindenmi hesaplaniyo yoksa simdiki ssk yatan primdenmi

Kazada önceki maaş hesabı

Ve bu zamana kadar emekli maaşına yapılan zamlar uygulanır

Tskler alexsanders bakalim bu hafta saglikkurulundan ssk ya gelicek memur oyle dedi sonrada baglanir umarim.

Üst Alt