Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zihinsel engelli kardeşim 18 yaşını doldurdu. 2022 aylığının durumu ne olacak?

smartcreative

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
merhabalar, benim zihinsel engelli kardeşim 1 ay önce 18 yaşına girdi. 2022 aylıgı babamın adına yatırılıyordu. şimdi engelli aylıgı kesileceke mi? kardeşim aylıgını kendisi mi alacak bundan sonra? böyle bir durumda 2022 aylığı icin yeniden sıfırdan mı başvurmamız gerekir. raporunda ''sürekli'' yazıyordu. aylık durumu daha sistemde aktif gorunuyor. neler yapmamız gerekir. aylıgı kardeşimin alabilmesi icin ne gibi işlemler yapmalıyız? bilgilendirirseniz cok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler...

aylıgı kesildikten sonra bize yazı göndereceklermiş. acaba aylıgın kesildiğine dair yazıyı göndermeden gerekli başvuru ve işlemleri yapabilir myiz yoksa yazınının bize ulaşmasını mı beklememiz gerekir. sgkyı aradım daha yazı gönderilmemiş dediler. belki 2 ay sonra da göndermezler. bilinmezz. babamın adına yatırılan aylıkların kesileceği tarih ile kardeşimin kendisi adına başvurup yeniden aylıgın baglanacagı tarih arasındaki süreyi kapsayan aylara ait ödeme yapılacak mı?

Son aylığı aldığınızda hemen başvurup 18 yaş üstü aylığa dönüştürme talebinde bulunduğunuzda, bir sonraki dönem aylığına dek geçecek olan 3 aylık sürede yeni statüde aylık bağlanır diye umuyorum. Yani, bir aylık kaybınız olmaz sanırım... Deneyip görmekten başka yol yok maalesef

Üst Alt