Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zonguldak-Gerede-Beypazarı-Nallıhan’da nereler gezilebilir?

alifatih1958

Aktif Üye
Konular
80
Reaksiyonlar
215
Buraları bilen, şehir merkezine yakın gezilecek yerler hakkında bilgisi olan var mıdır?
Karadeniz Ereğli civarında mağaralar var. Bu mağaraları ortopedik sakatlığı bulunan kişi rahatlıkla gezebilir mi mesela?
Selametle

Beypazarini rahat gezersiniz siz osmanlidan kalanlari gormeyi seviyorsunuz hosunuzada gidebiz hava almaya gideriz beypazarina
Yerel yemekleri cok nefis ahali sarmalarini filan ikram ediyorlar misafirperver halk
Altinizda arabaniz oldugundan sogutte turbeleride rahat ziyaret edersiniz
5 6 yil once senliklere gitmistim sogute yemyesil ama daglik yokus yerleride var
Diger magara hevesiniz ortopedik engelle kolay degildir ortopedik engelliler icin

Son düzenleme:
Tşk ettim.
Söğüt'e kısmetse ayrı gideceğim inşallah.

GRAHAM BELL

Şimdi içlerinde kaygan olmayan yürüme yolu bulunan ve sakat insanların da rahatlıkla gezebileceği bir takım mağaralar var. Mesela Alanya Dim Mağarası, Alanya Damlataş Mağarası. Ama kimileri var ki zemini bizler için sakat, hatta sağlam insan için bile sakat. Mesela Bursa Oylat kaplıcalarına giden yol üzerindeki büyük mağara bol merdivenli ve biz sakatların gezmesi kolay olmayan bir yer. Görevli zorlanacağımı söyleyince ben girmedim, bizimkileri bekledim dışarıda. O nedenle sordum “oralardaki mağaralar nasıldır bilen var mı?” diye.

Öte yandan yıllar önce (belki 20-25 yıl önce) Bilecik’ten Söğüt yoluna sapmıştım ki bir adamcağıza “Söğüt’te gezilecek yerler var mı?” diye sordum. Adamın bana verdiği cevap aynen “Gezilecek hiçbir şey yok sadece taştan yontma kelleler var, gitmeye değmez.” olunca geri dönmüştüm. O zamanlar Ertuğrul Gazi çok tanınmış değildi herhalde.

Selametle.

Ayaktan engelinizi soylediniz birkac yerde valla saglam ayaklarimla gezme delisi ben magara dendimi goze alamam hic
Azminize hayranim😀
Antalya alanyaya cok gideriz biz bir seferinde tutturdular illa damlatas magarasi
Ulen surada guzelim plaj dururken ne var magarada bortu bocek gibi diye siddetle karsi ciksamda ayri kalmamak adina bir karis suratladahil oldum kizarak
Amman kalabalikf merdivenler
Adam gibi yuzme varken bunlara soylene soyle ciktik merdivenden
Ama guzel serin buz sarkitlari altinda oturunca eh dedim😀
Meger sifa icin giden cok astim filan ya ben sevmedim magaraya girmeyi
Birazda korktumu itiraf edeyim😀 ayi mayi cikiverir diye

Yani sordugunuz eregli magaralarini gozonune getirince o merdivenler kalabalik itis kakis bortubocek ayi korkusuyla dedimm ben size
Madem siz seviyorsunuz tatil yazinizda guzel hikayelestirirsiniz bizlerde begenerek okuruz kaleminizden insallah
SOGUT GUZELDIR BAKIN UZUMU MESHURDUR 😀

Son düzenleme:
Zonguldakda cehennemağzı mağarlarına gitmiştim. Dışarısı kavruluyordu. Mağara serin rahattı. İrili ufaklı çok mağara vardı. Tavsiye ederim. Sahilden memlekete geze geze giderken farketmiştim.

Zonguldakda cehennemağzı mağarlarına gitmiştim.
Muhterem, orasını çok duydum ve pek de methediyorlar sizin gibi. İçerisi kaygan mı? Ve merdiveni filan çok mu?
Yani işin özü ayaktan sakat birisi rahat gezebilir mi? Kesin değil ama belki Zonguldak tarafına günü birlik gidersek ben sahilden gitmek istiyorum, orası da yol üzerinde. Ondan soruyorum böyle detaylı olarak.
Selametle.

@alifatih1958,
Girişi kayalık gibi ve dar gibiydi biraz sanırım onun dışındaki her yer yayla gibi boş ve rahat. Fotoğraf çekmiştim bol bol. Eve gidince girişi çektiysem gösteririm buraya atıp. Bu tip yerlere h. içi gittiğim için kimse olmuyor. Sıcak soğuk karşımından veya havuz , gölet gibi yeri var sis oluşmuştu. Kamp sandalyen varsa sokabilirsen dene derim. Bir daha ki memlekete giderken tam teferruatlı tekrar gezerek uğrarım diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ettim bilgi için. Sağ olasın sevgili kardeşim.
Selametle..

Üst Alt