Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Zor şartlarda çalıştırılıyorum. Acaba emekliliği düşünsem mi?

moralsiz

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaslar ve sayın oturanboğa ben 1971 yılı doğumluyum,1991 yılında siğ. acıldı ve 1368 gun siğortam var, 15 ay askerlik yaptım ve saydırdım,1997 senesinde polis ok. mezun oldum 16 senelik polisim, emniyet özlük portalımda 2014 nisan da maaşsız ve tazminatsız, 17.05.2017 yılında hem maas hemde tazminatla em.ol. insallah, gecen sene by-pass oldum 4 damar değişti.134 kğ. mım,karaciğerimde yaglanma, büyüme ve kis var,2 böbregimde tas ve kis olustu kullandığım kolesterol ve kalp ilaçlarından, hipertansiyon ve hiperlipidemi var artı 2 tane bel fıtığım var, aktif yerlerde gör. yapamaz diyerek rapor verdiler bana ama emniyet teşkilatı bana günde 11 saat tek basıma hükümet konagında veya adliyede görev yaptırıyor, bayramlarda dahi çalışıyorum 1 in 4ünde fakülte mezunuyum 3000 tl maas alıyorum
1- malulen emekli olsam bana faydası ne olur maas yönünden
2-benim pasif görevde calışmam için 8-5 gibi nbe yapmam gerek (kanuni dayanak)
3- hastaneden engelli raporu alabilirmiyim, ha bide bana emniyet teş.kanuna göre c sınıfı polis oldum ama o zaman sizleri tanımıyordum ve engelli yüzdeliği falan bilmiyordum kac oranında olur selamlar saygılar

Olası bir emeklilikte ne kadar maaşı bağlanır bilemiyorum. Ama bana sorarsanız 1800-2000 TL civarında olacaktır.

Hangi koşullarda çalışamayacağınıza dair bir rapor almalısınız. Raporda "ayakta durmayı gerektiren işlerde çalıştırılamaz" vb. bir ibare olabilir...

Hangi oranda rapor verileceği sakatlık oranı cetveli'ne göre belirlenir. İşgücü kaybına neden olan tüm durumlar bu cetvelde tek tek bulunur ve oranlar balthazard formülü ile toplanarak toplam işgücü kaybı oranı bulunur. Bu toplam orana göre emeklilik kriterleri belirlenir.

Üst Alt