Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

120 gün sigortalılık maddesine uyamıyorum. İşten çıkarılırsam işsizlik ödeneği..?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

ben 12 yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum. ama son 1.5 senedir işler azaldı. işverende zorla bizlere kendi rızamızı almış gibi ücretsiz izin imzalatıyorlar.a yda 7 gün bazı aylar 15 gün imzalatıyorlar. yani sigortamız 15 gün 24 gün falan yatıyor artık.
son bir senedir bu böyle. şimdi ben yıllardır hiç aralıksız çalıştığım halde şu son 120 gün aralıksız çalışması yani sigortanın yatması maddesine uyamıyorum şimdi ben işten çıkarılmam durumunda işsizlik parasından faydalanabilir miyim

sevgiyle kalın...

arkadaş benim bildiğim işsizlik parası alabilmek için enson geriye dönük 6 ay prim günü yatmış olması gerekiyor ama sonradan değiştimi bilmiyorum

benDE 6 ay biliyorum . 180 GÜn oLması Lazım

Şu madde geriye doğru tam gün yatması gereken 120 gün tam prim olması diyor bu madde ye istinaden işsizlik maaşı alamazsnz
10 - Hangi Hallerde Yararlanmanız Mümkün Değildir ?
- İşinizden İSTİFA ederek ayrılmanız,
- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışlarınız nedeniyle işveren tarafından işinize son verilmiş olması,
- İş sözleşmenizin grev, lokavt gibi nedenlerle askıya alınmış olması,
- İşten ayrılmadan önceki son üç yıl içerisinde, en az 600 gün işsizlik sigortası priminizin bulunmaması veya geriye doğru son 120 günün sürekli olmaması,
- Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı almanız, hallerinde, işsizlik ödeneğinden yararlanmanız mümkün değildir.

ya arkadaşlar benim anlamadı ğım saçmalık bu 120 gün tam sigorta olması yani hasta olsak rapor alsak veya bi gün işimiz çıksa 119 gün yatsa genemi alamayacağız yani.bide yeni torba yasada bu madde kalktı diyede bişey duymuştum bunun gerçekçilik payı varmı selam..

Üst Alt