Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

15 yıldır işitme cihazı kullanıyorum. Yenilemem gerek. Ne önerirsiniz?

ralme

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
otoskleroz hastasıyım , yaklaşık 15 yıldır cihaz kullanıyorum çoğunlukla tek taraflı kullandım(sol kulak kanal içi) cihaz kullandığım kullağım işitme kaybı biraz daha artmiş .kbb dr yine kanal içi kullana bileceğimi söyledi ama kullağımda kir oluşumu fazla oluyor ikide bir dr taşınmak zorunda kalıyorum pandemide çokk sıkıntı yaşadım şimdi yeni bir cihaz almaya karar verdim kulak arkası çift taraflı yalnız iyi bir odyolog ve iyi bir cihaz (cihaz ayarı teknik servisi vs ) ihtiyaçım var.. malum biliyorsunuz hepsi cihazı satana kadar sonra yüzümüze bakmıyorlar halden anlayan yok şu an phonok paradase serisi ni taktılar deneme süreci , ve ardından starkey var starkey ve phonak kullanan tavsiyesi olan starkey şu ana bir alana bir bedava kampanya varmiş ne kadar sağlıklı bir durum bilmiyorum phonak da fiyat ise 14 bin ?????

Şimdi burda şu cihaz iyi dersem size iyi gelmeye bilir. Size önerim aklınıza yatan markaları denemeniz. Ama sana birkaç marka yazabilirim bunlara bakmanızı tavsiye edebilirim; Phonak, Oticon, Signia. Birkaç yere gidiniz, yalnız gitmeyiniz, mutlaka deneyiniz ve karar vermede acele etmeyiniz. Yeterki siz memnun olunuz.

bence otosklerozlu onanlar phonaki kullanamiyor. size denemelik vermisler. sonucu yazarsaniz tezim dogrumu yanlismi:)

bana denemelik veren olmadi, parasini pesin verip aldigim phonaki kullanamadigimdan hala icim yanar verdigim paralar:mad: o kadar kapilarini asindirip diller doktugum halde birde geri almadi aktif duyu:mad: haram zikkim olsun.
benim isitme egrimde otosklerozlularin egrisine benziyor, ama otoskleroz degilim.

ah resound cihazim, kac tane cihaz aldim ama onun gibi sevmedim oburlerini.

cihaz alipta teknik destek alma masalina kanma bence. o yalan. para konusur:)

evet doğru denemelik verdiler 3 gün deneme süresi phonak memnun kaldım mı kanal içi kullandığım kadar memnun kalmadım .. neden tüketici mahkemesine gitmediniz aktif duyu için yazık değil mi bize , para alırken satarken çokk iyi hepsi güler yüzlü satış sonrası aman aalahım hepsi ne kadar çirkin leşiyor ah para ah para .. elbette para alınacak bedava diye birşey yok yeter ki benim kaybıma göre cihaz satışı yapsınlar doğru cihazı benim için hangi chaz uygunsa onu satsınlar ve elbette ayarlarını iyi yapsınlar tek istediğimiz bu yanılıyor muyum .. siz resound diyorsunuz sanırım Ankara da önerebileceğiniz ??? memnun olurum geçmiş olsun teşekkür ediyorum GRAHAMM BELL
hcozalp

teşekkür ediyorum.. cihazlar güzelde cihaz ayarı ve teknik servis ayar yapmasını bilmiyorlar işitme testine nerdeyse doğru düzgün bakmıyorlar bile çoluk çuçocuk dolu işitme satışı yapılan yerlerde iyi bir odyometris ve iyi odyolog hangi iştme merkezinde bulunur cihazdan ziyade bu kişilere ulaşmam lazım

Ben normal sensöriyel işitme kaybım mevcut. 36 yaşımda biri olarak son 30 yıldır cihaz kullanıyorum. Bir çok cihaz kullandım ama teknolojinin gelişmesi ile birlikte son 4 yıldır kullandığım cihaz gibi hiçbir cihazdan verim alamadım. Oda WİDEX idi. imkanlarımı zorlayarak yine aynı markanın bir üst modelini alacağım. Bunun yanında STARKEY markasından da verim aldım ama en fazla WİDEX den aldım. Tabii bahsettiklerimin dışında kullanmayıp ama çevremden memnun olan markalar da var onlar da RESOND-OTİCON-SİMENS... denemeden (en az 1 hafta) cihaz almayın ve firmaları da araştırarak (şikayetvar.com sitesinden bakılarak) fikir sahibi olabilirsin.

Bu işitme cihazları sanırım büyük bir kandırmaca. Sesten uzak durun deyip kulağa normal sesi daha güçlü veren bir cihaz yerleştirmek bana çok ama çok büyük bir tezatmış gibi geliyor. Bu sıralar benimde yeniletmem gerek kulaklığımı ancak yeni kulaklığı kullanmaya başladıkça bu sefer kulağımın daha da kötüleşmesinden korkuyorum

Üst Alt