Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 sigorta girişliyim. Vergi indirimim var. Emeklilik şartlarım nedir?

Derdoo

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamünaleyküm benim raporum %68 yeni aldım vergi indirimine g gönderdim kabul oldu benim SSK girişinde 2010 1.5 sene sonra tekrar dene heyete girecek miyım

Hocam merhaba hemen hemen aynı durumdayız buradaki arkadaşların yardımları ile vergi indirimi ile emekli olamadığımızı ve maaşımıza etki ettiğini öğrendim askeri ücret üstü için. vergi indirimi 2008 öncesi için, bizim için gerekli gün ve yıl dolduğundan sgk hastalık listesinde herhangi bir hastalıktan teşhis alınmış ise sgk başvura bileceğimi söylediler. hemen hemen 5510 sayılı kanunundada bunları okumuştum. 2025 son ayında sgk ya başvuru yapacağım bakalım ne olacak.

@Derdoo,

Evet, emeklilik zamanı geldiğinde SGK Hastalık Listesi'ne göre yeterli tanıyı almalısınız ki emekli olabilin.
40-49: Hafif
50-59: Orta
60+: Ağır

Sonrası: gün/ay/2010 +

2008_sonrasi.PNG

@ahmetrıza24 , klozapini ne kadar zamandır kullanıyorsun ?

@kara duman ağabey , özel mesajlara kapalısın. O yüzden , buradan soruyorum; oğlunuzun teşhis nedir ? Hangi ilaçları kullanıyor ? Mesleği var mı ; çalışabiliyor mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Derdoo,

Son 2520 primin fazlası (yani 1261'i) hangi statüde ise emeklilik de o statüde olur. Ama zaten sizin açınızdan hepsinin emeklilik kriterleri de aynı.

@Omerdursun10, merhaba SGK ya malulen emeklilik için başvuru yaptiginda -ki %60 ustunde alamadiniz diyerek reddedilmiştim. Engelli servisindeki müdür bayanın bana söylediği vergi indiyimine başvurarak akabinde vergi indirim evragi ile onun yanına giderek emeklilik işlemini o şekilde baslatirsam hem cakisabilir ve emekli maaşı alabilirim hemde yine sigortalı olabilirim idi. Bu söylediğiniz ile benim de planlarımı boşa cikardiniz açıkçası. Bende yarın SGK ya gitmeyi düşünüyordum. Umarım sizin dediğiniz gibi değilde bana söylenen gibi olur.

bu arada %65 sürekli kronik raporum var ve vergi indirimimde aynı oranda onaylandı bugün itibari ile

Üst Alt