Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 yılında aldığım rapor ile İstanbul Kart alabilir miyim?

Deeppitane

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Sayın sayfa üyeleri ve yöneticiler.
Emeklilikten tutun engellilik sürecinde bu sayfadan çok büyük destek aldım.

Şimdiki sorunum istanbul kart. 2016 yılında İzmir'den aldıgım %68 süresiz raporum e nabız sisteminde sadece rapor numarası olarak görünüyor.

Bu şekilde istanbul kart başvurusu kabul edilir mi. Hastane ile görüştüm yeniden heyet raporu deniyor.
Bu konuda ki deneyimleriniz nelerdir??

Merhaba,

Raporunun orjinali elinde var ise alabilirsin.
Eski tarihli olduğu için sistemde göremiyorlar.
İkametgahın tabiki İstanbul'da olmalı.
İstanbulkart noktalarından bir miktar para yatiriyorsun ve fotoğraf verdiğin zaman hemen kartı teslim ediyorlar.

Raporun yok ise hastaneye başvurarak bir kopyasını talep edebilirsin , rapor tarihi rapor numarası vererek

@Hopee3466,
Cevabınız için teşekkür ederim fakat okuduğum kadarıyla sistemde görünmedigi zaman verilmiyor deniyor. İkametgahım izmir'de misafir geleceğim 1 aylık. Siz yakın zamanda mı başvurdunuz

2013 de aldığım raporum var ve o tarihten itibaren kırıldı felen gidip aldım. En son 60 TL ödemiştim.
Misafirler için nasıl bilmiyorum ama ikametgah şartı olabilir , araştırmanızı tavsiye ederim.
Raporu bir kere vermiştim kopyasını, sonra bir daha istemediler.

Ikametgah neresi olursa olsun cikartirsiniz Kocaeli'de oturuyorum İstanbul kartım var

@Hopee3466, çok teşekkür ederim ilgilinize rapor aslım var elimde umarım olur

@mehmet-41, Raporum ulusal engelli veri bankasına kayıtlı görünmüyor. Fakat e nabızda sadece rapor numarası görünüyor. İnşallah hayır demezler. İzmir'de engelli kartımızı verip alıyoruz hatta engelli kartı bile yeterli oluyor

İstanbul kartta engelli veri tabanına bakılıyor kart çıkartırken bende 2016 cikartmistim o yıllarda veri tabanı kullanılmıyordu engelli kimliği ile cikartmistim o zamanlar son 2 yıldır guncelleme yapın diye arada SMS geliyor ancak arada halen istanbulda kullanıyorum sorun yok sistemde benimde raporum kayıtlı değil raporum eski ancak Kocaeli'de yaşadığım için engelli kimlik kartı ile ulaşım kartı çıkartılıyor keşke İstanbul'da da aynı uygulama olsa sisteme girilmemiş ve eski rapor çok cunku

Arkadaşlar konuyu tekrar gündeme almış gibi olacak netleştirmek için soruyorum.
Kocaeli de oturuyorum. 2010 yılına ait raporum. Sosyal hizmetlerden alınan engeli kimlik kartımda var. Fakat sistemde görünmüyor.
Bugün belediyeyi aradım. Bana raporunuz sistemde olmalı dediler. Dedim rapor tarihim eski bu nedenle yoktur. O zaman rapor numarasından bakıyorlar dedi Ama sistemde yok ise hangi numara ile nereden bakacaklar anlayamadım var mı bilgisi olan

@engellibilgi,
Benim raporda 17 yıllık ama bu veri tabanı sistemine geçilince sistemde göründü sorun çıkmadı. E- nabız da sadece rapor numarası görünüyor, bu yeterli oluyor herhalde.

17 yıllık raporunuzu nasıl sistemde görüyorsunuz?
2013 yılındaki raporumun sadece rapor numarası görünüyor sistemde.
İl sağlık müdürlüğüne dahi gittim , ekletme işleminin olmadığını aynı hastaneye gidip yeniden heyete girmemi istediler.
Avantajim oldu , oranım %44 den %58 e çıktı.

@Hopee3466,

Istanbul kart için e rapor istiyorlar.yani raporun e devletten görünmesi gerekiyor.yoksa yeni rapor alman gerekir. Aynı durumu ben yaşadım. Ama sen yinede istanbul kart noktalarına başvuru yap inşaallah olur.

Aldığınız raporu hangi hastaneden aldıysanız ulusal veri ye işletiyorsunuz yeniden rapor çıkartmanıza gerek kalmıyor benim raporum 2009 yılı öyle yaptım sıkıntı olmadı

@Hopee3466,
Sistemde gözüküyor dediğim e-nabızda rapor numarası olarak görünüyor. Buda yeterli oluyor herhalde İstanbul kart için, çünkü bu e-rapor sistemine geçildiğinde iett herkesten raporunu sisteme kaydettirmesini istediğinde, benden istemedi. Bugün otobüsde kartı okumadı bozdum herhalde. Kart yenileme yapıcam bakalım şimdi sorun çıkacak mı, malum bize zorluk çıkarmayı seviyorlar.

Ben aldığım hastaneye gittim , işlemediler.
İl sağlığa gittim , dilekçe yazdım.
2 gün sonra aradılar , e devlete ekleme yapılamayacağını yeniden aynı hastaneye sevk ederek rapor almamı istediler.
İstanbulkartta sorun yaşamıyorum, raporum onlarda mevcut zaten. Arada güncelleme yapıyorlar ücretsiz kartıma ve kaybetme çalışmama durumunda fotoğraf veriyorum , ödeme yapıyorum hemen yenisini veriyorlar.

güncel bilgi paylaşayım raporumu verdim kontrol ettiler ve kartı verdiler 110 TL ücret, odedim. Raporuym sistemde kayıtlı değil ama sorun cıkmadı nereden kontrol etti bilmiyorum

Üst Alt