Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. hava değişimine geldim, sonuç ne olur?

HasanBensu

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle selamın aleyküm @OğuzHan112 abi 3 hava değişimi aldım pisikiyatri F43.2 Uyum Bozukluğundan Dolayı Pisikiyatri Doktorun Yazdığı Raporda Şu Şekilde Yazıyor Abi ( Yapılan Değerlendirme Sonucunda Uyum Bozukluğu Değerlendirilen Askeri Görevi Yapamayacağı Kaanati Olarak İle Birlikte Elverişsiz Durumun Değerlendirmesi Amacıyla Sağlık Kuruluna Sevki Uygundur Yazdı Doktor Ama Ben Gittiğimde Beni Tekrardan yazılı kağıdı baktığında tekrar hava değişimine yolladı beni durum ne olur rica etsem söylermisin 29 Gün Sonra Kızım Olacak Ailem Yok anne baba eşim amcalarımın yanında kalıyor olmuyor yardım istiyorum lütfen nolursunuz

Biraz karışık yazıyorsunuz anlamakta zorluk çekiyorum.

Doktor elverişli olup olmadığını değerlendirmek için sağlık kuruluna gönderdi..doğru mu? Kurula girdin ve tekrar hava değişimi mi verdiler?

Şuan askerde mi yoksa hava değişimi de misin?

@HasanBensu,

ALLAH evladına sağlıklı uzun ömürler versin

@OğuzHan112, evet şuan hava değişimindeyim Oğuzhan abi yarin teslim olacağım sonuç ne olur kafam çok karışıyor evet sağlık kuruluna gönderdi sağlık kuruluda bide bizim pisikolok görsün seni dedi o doktora gittim diğer doktoru arayıp beni sordu tahmin ettimiz gibi dedi 1 ay daha hava değişimi verelim dedi Şuan için böyle abi nasıl bir yol çizmem gerekiyor

Birliğine teslim olduğunda komutanlarına durumunu arz edeceksin.

Onlar seni kıta kanaat formu.. kıta işlevsellik formu vs.doldurup hastaneye sevk edecektir.

Bazen böyle süreç uzar..benim kanaatim "elverişsiz raporu"alıp ailene döneceksin.

Biraz zaman ve sabıra ihtiyacınız var kardeşim.

@HasanBensu,

@OğuzHan112 İşlevsellik formu yazdılar 3 komutanın doldurduğu işlevsellik formunu hastane gördü okudu hava değişimi verdi

Bazı hekimler komutanların görüş bildirmesine kızıyor.. doktorların çoğu bu kapalı zarfları açık okumaz bile,

Ne var ki maalesef çok fazla suistimal olunca milli savunma bakanlığı böyle bir önlem alma yoluna gitti.

Doktor böyle bir karar vermişse yapacak bir şey yok.. hastaysan tekrar tekrar deneyeceksin kardeşim.

@HasanBensu,

@OğuzHan112 Bu İşin Sonu Ne Olur Peki Abi Şimdi Gideceğim Sonucu Ne Olur Aklındakini Bana Söylermisin rica etsem abi

Abicim gerçekten hastaysan sana zorla askerlik yaptırmazlar.. hani görüş almak istiyorsan süreç biraz uzamış olsa da sonunda elverişsiz raporu vereceklerdir.

@HasanBensu,

@OğuzHan112, Allah senden razı olsun abicim teşekkür ederim hastalıkla sıkıntım sinir öfke iştahsızlık birde ailevi sıkıntılarım için onlar çok canımı yakıyor benim kafaya takmaktan ne yaptımı bilmiyorum gerçekcesi

Komutanlar az çok anlıyorlar askerin halinden. Doktor nereden bilecek ne durumdasın vs . Mecbur kıta ankete bakmak zorundalar. Fi tarihinde çok hastane gidiş gelişler olduğundan biliyorum. Açıp zarfı okuyordum doktorda okuyordu. Komutanlar neler neler yazmışlar. Muhtemel internetten bazı şeuler , okuyup araştırıp yazmışlardı. Çünkü yazdıkları bazı şeyleri ben yapmıyordum. Misal karo taşlarını sayıyor , üzerini elbiselerini devamlı siliyor vs oysaki öyle birşey yoktu. Çok yardımcı oldular. Askerlik istirahatle sıhhi izinle geçti hiç hava değişimi vermediler. Bir kez askerlik ertelendi. Silah, nöbet, spor , ağır bedeni faaliyetler, nöbet .. hepsinden muaf yaptılar. Baktığınızda gerçekten askerde insan zorlanıyor. Psikolojik olarak sıkıntı yaşayan insanı kesinlikşr almamaları lazım en baştan. Sonra kendileri uğraşıyor, hem o insanada eziyet oluyor.

@OğuzHan112 Askeri görevime bugün başladım hava degişimindeydim bugün geldim askere ve aklıma takılan bir sorunum var benim eşim hamile dogum yapacak er olarak görev yapmaktayım babalık izni verirlermi endişeliyim oguzhan abi yardımcı olur musunuz bilen kişiler varsa lütfen

Oğuzhan abiniz hanginize yetişsin🙂

İstiyorum ki hepinize tek tek yardımcı olayım.

Ancak sonuçta ben de bir insanım...Şu an annem hastanede.. şükürler olsun ki durumu iyiye gidiyor.. başından Bir saniye ayrılmıyorum.

Elimden geldiği kadar da buraya girip sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum😊

Soruya gelelim.

Eğer hiç kimsen yoksa.. abla abi yenge hala teyze amca vesaire.. bunlar yoksa komutanlarınla görüşüp izin kullanabilirsin.

Hani işi biraz zora sokarlar.. babalık izni diye bir izin yok,varsa da yok🙂 sadece komutanların eğer anlayışlı ise bir yolunu bulup seni yollayabilirler.

@HasanBensu,

@OğuzHan112 Abi ben eşi olarak yazıyorum.
3. Hava değişimini aldı tekrar askere gitti hastane muayenesinde doktorun ön gördüğü yazı bu şekildeymiş;
F43.2 uyum bozuklukları
2 aylık er. 3. kez 1’er ay toplamda 90 gün hava değişimi verilmiş. Ailevi sorunları mevcut. İnsan ilişkilerinde zorlanmaları olduğunu ifade etmekte. Amirleri ile ilgili sorun yaşamadığını ifade etmekte. Kıta anket formunda hastanın kliniğinde olumlu olarak ilerleme olmadığı ifade edilmiş. Annesi hasta ve eşi hamile imiş. Bu sorunları da uyum sağlamasında zorluk çekmesine sebep olmakta imiş. Verilen ilaçları uyku yaptığı gerekçesiyle kullanamamış. Tedavi UYUMU? Hali hazırda kullandığı ilaç netleştirilemedi.

Tedavisi Lustral 50 mg. Redepra 15 mg olarak düzenlendi. Askerin birliğe uyumu ve askerliğini sürdürebilirliği hakkında 3 amir kanaatini içeren kıta anket formu ile tekrar başvurması ve gereğinde sevki uygundur.

Sıralı sicil amirleri tarafından fotoğraflı kıta kanaat ve kıta işlevsellik formu ile tekrar hastaneye sevk edilmesi gerekir.

Amirleri asker hakkında olumsuz rapor tutmaları halinde bu sefer"Askerliğe elverişli değildir" raporu verecekleri kanaatindeyim.

Dip not.
İlaclarını kullanmaması olumsuz bir durum.

@HasanBensu,

@OğuzHan112, dip not yeri ne yönden olumsuz bir durum abi elverişsiz hakkında olumsuz bir durum mu demek istedin

Tedavi başlanmışsa tedavini devam edecektin anlamında...

Özelden soruna cevap olarak..gerekli şeyleri yazdım..artık bundan sonrası komutanlarına ve doktora kalmış.

@HasanBensu,

@OğuzHan112
Teşhis:
F43.2 uyum bozuklukları
“2 aylık er 3 kez 1 ay toplamda 90 gün hava degişimi verilmiş ailevi sorunları mevcut insan ilişkilerinde zorlanmaları oldugunu ifade etmekte amirleri ile ilgili sorun yaşamadagını ifade etmekte kıta anket formunda hastanın kıliniginde olumlu olarak ilerleme olmadıgı ifade edilmiş annesi hasta ve eşi hamile bu sorunları da uyum saglamasında zorluk çekmesine sebep olmata verilen ilaçları uyku yaptığı gerçekcesiyle kullanmamış tedavi uyumu hali hazırda kullandığı ilaç netleştirilemedi
Tedavisi Lustral 50 mg Redepra 15 mg olarak düzenlendi. Askerin birliğe uyumu ve askerliğini sürdürebilirliği hakkında 3 amir kanattini içeren kıta anket formu ile tekrar başvurması ve gereğinde sevki uygundur. “
Şeklinde geçen hafta görülen er, 3 amir imzalı kıta anket formuyla tekrar başvurdu. Kıta anket formunda disiplin sorunu yaşadığı askeri meslek becerisi tam olmadığı ve barışta görev yapamayacağı kanaati 3 amirce raporlanmış
Amirlerin kanaati
Savaşta görev yapar barışta görev yapamaz şeklinde olup hastanın uyum bozukluğu tanısı ile sağlık kuruluna sevki uygundur.
Yukarıdaki yazı bugün ki hastane sevkinden yazılan rapor
Bugün heyete çıkacaktı sistemde sıkıntı olduğu için çıkamadı
Tekrardan doktora gitti doktor 3 amirlerin görüşünü bunu yazmış sonuç ne olur abi??

Savaşta görev alır..barışta Askerliğe elverişli değildir olarak rapor verilir.

@HasanBensu,

@OğuzHan112, yarın üç amirin yazdığını heyete verecek. Heyetin sonucu ne olur Oğuzhan abi elverişli mi elverişsiz mi?

@OğuzHan112, Oguzhan Abi Numaranı Nereden Bula Bilirim Abi Allah İçin Seninle Konuşmak Rahatlamak İstiyorum Şuan Çok Kötüyüm

Seans başı ücret alıyorum yalnız 🤣🤣
Elbette şaka yapıyorum.

Numaramı verirsem bulursun..başka nasıl bulucan😊

Neden peki konuşmak istiyorsun.. numaramı isteyen çok kişi var nasıl uğraşacağız böyle herkesle.😊

ALLAH işin içine girince.. sular durur..peki son kez olsun..arayacağım..numaranı yaz özelden
@HasanBensu,

@OğuzHan112,
Teşhis:
F43.2 uyum bozuklukları
“2 aylık er 3 kez 1 ay toplamda 90 gün hava degişimi verilmiş ailevi sorunları mevcut insan ilişkilerinde zorlanmaları oldugunu ifade etmekte amirleri ile ilgili sorun yaşamadagını ifade etmekte kıta anket formunda hastanın kıliniginde olumlu olarak ilerleme olmadıgı ifade edilmiş annesi hasta ve eşi hamile bu sorunları da uyum saglamasında zorluk çekmesine sebep olmata verilen ilaçları uyku yaptığı gerçekcesiyle kullanmamış tedavi uyumu hali hazırda kullandığı ilaç netleştirilemedi
Tedavisi Lustral 50 mg Redepra 15 mg olarak düzenlendi. Askerin birliğe uyumu ve askerliğini sürdürebilirliği hakkında 3 amir kanattini içeren kıta anket formu ile tekrar başvurması ve gereğinde sevki uygundur. “
Şeklinde geçen hafta görülen er, 3 amir imzalı kıta anket formuyla tekrar başvurdu. Kıta anket formunda disiplin sorunu yaşadığı askeri meslek becerisi tam olmadığı ve barışta görev yapamayacağı kanaati 3 amirce raporlanmış
Amirlerin kanaati
Savaşta görev yapar barışta görev yapamaz şeklinde olup hastanın uyum bozukluğu tanısı ile sağlık kuruluna sevki uygundur.
Yukarıdaki yazı bugün ki hastane sevkinden yazılan rapor
Bugün heyete çıkacaktı sistemde sıkıntı olduğu için çıkamadı
Tekrardan doktora gitti doktor 3 amirlerin görüşünü bunu yazmış sonuç ne olur abi bununla ilgili konuşacaktım abim seninle rahatsız ediyorum biliyorum farkındayım ama yarin kagıtları götüreceğim cuma günü açıklanacak 3 amirin yazılı kagıtları vardı bende resimlerini atacaktım size okuyup bilgi verirdiniz sonuç ne olur ne olmaz endişe içindeyim teşekkür ediyorum Allah razı olsun ilgilenip cevap verdiğin için

@OğuzHan112 uyuyamıyorum stres yapıyorum ya olumsuz Olmazsa diye 10 gündür düşünüyorum abi çocugum dogacak

Sonuc barışta muaf.. seferde görev alır olarak rapor verecekler..bunu daha öncede yazdım ama😊

Rahatsız olmuyorum est.

@HasanBensu,

@OğuzHan112, abi muaf ederlermi etmezlermi endişeleniyorum çok endişeleniyorum uyuyamıyorum ki abi düşünmekten bian dan korku var ya vermezlerse çürügü

Özelden sorduğunuz soruya cevap.
Abi 2.nci hava değişimim bitiyor
Burdan nasıl sevk alırım.

Şubeden sevk alabilirsin,

@himmet cosar

@HasanBensu,
rahat ol yukarıda da yazıldığı gibi 3.hava değş sonucunda '' barışta askerlik yapmaya elverişli değildir, seferde görev yapar. '' evrakı verip, askerlik ile ilişiğin sonlanacaktır.

Üst Alt