Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3 yıldır duymayan kulağa kokler implant yapılabilir mi?

Dafne

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Mehmet Akşit hocam sol kulak ani işitme kaybıyla 3 yıl önce tamamen bitti kokler implant kararı verdi 9 Eylül ama ben korktum olmadım .Bu sene sağ kulak ani işitme kaybıyla ileri derece oldu videx uniq cihazla idare ediyorum kokler implant olmaya karar verdim 3 yıldır duymayan kulağa yapılabilirmi acaba duyan kulağıma yaptırmam çünkü.

yapılır yine de 9 eylül ile bu konuyu konuşun, yaparız derlerse yaparlar. üstelik korkulacak ameliyat değil. memnun bile olabilirsin. hakkında hayırlısı olsun.

Dafne

cerrahi olarak onay verdiklerine göre yapılır, 18 senedir duymayan kulağıma yaptım şuan çok şükür iyi durumdayım.

Muzır Çok teşekkür ederim
ASADAs Çok saol arkadaşım nihayet cevap alabildim umut verdiniz teşekkürler

Üç yıllık işitme kaybı, koklear implant uygulamak için (yetişkin bir insanda) uzun bir süre değil.

Ama ani işitme kaybına neden olan hastalığı bilseniz iyi olur. Örneğin, LVA denilen bir sendrom her iki kulakta da ani işitme kaybına neden olabilir. "İyi" dediğiniz kulaktaki işitme kaybı miktarı ve sebebi önemli. Belki de iki kulağa birden implant önerilir.

Mehmet Akşit hocam çok teşekkürler bilgi için.Ani.işitme kaybının nedeni belli değil ama hidrops atağı diyor doktorum tek kulak total oldu birden ,diğeri Cihazla idare ediyorum zor bir durum .

Üst Alt