Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 altı ortopedik engelli raporlarında araç alımı mümkün müdür?

@Suret, aynen doğrudur ehliyet için alınan raporu engelli rapor ile karıştıran birçok arkadaş var malesef

Engelli emeklisi olmuş arkadaşlar eğer sonradan düşük oranlı herhangi bir maksatla rapor çıkartırsa ve daha önceki raporundan yeni çıkardığı rapor düşük olursa ileride SGK bunu fark ederse ister raporu süreli ister süresi olsun tekrardan kontrole çağırıp tekrardan rapor aldatıyor birçok arkadaşımızın engel oranı sınırdayken engelli araç alacağım deyip tekrardan rapor çıkarttıkları zaman bir çoğu %40'ın altında kaldı ve bazılarının maaşları emekli maaşları kesildi SGK bunları sonradan fark ediyor ve kontrole çağırıyor bunları da göz önünde bulundurun bu sitede Forum kısmında incelediğinizde bu konuda mağdur olmuş adli süreci hala devam eden emekli engelli arkadaşlarımız var maaşları kesilmiş olarak hala beklemektedirler araç için rapor alınacaksa Bir önceki raporun oranında olmalı Oran

Son düzenleme:
@mehmet-41,

Üstad işte bu ötv raporu risk örneğim 2 ay önce rapor aldım süresiz ve emekli oldum o sırada ehliyetim yoktu aynı anda ötv yide çıkartmak istedim aradan fakat heyet kalemi buna izin vermedi şimdi ehliyetimi aldım 4 ay sonra bu sefer tekrar ötv için gideceğim ve hastalığım kalıcı iyileşme durumu yok fakat insan ister istemez tırsıyor bir taraftan da düşünüyorum aynı hastane aynı emg aynı kol 6 ay önce 6 ay sonra oran değişmez diyorum ama hep AMA

@mehmet-41,
teşekkür ederim detaylı cevabınız için. ama yukarıdaki cevapları incelediyseniz bir arkadaş da sgk'daki süreçleri alınan ötv muafiyetli raporun etkilemediği yazmış... bunu nasıl anlayabiliriz, ben emekli değilim ama kamuda engelli statüsünde çalışıyorum sonuçta bunu da etkileyebilir diye netleştirmeye çalışıyorum.

@turan1977,
teşekkür ediyorum, benim de aynı kısıtlılıklar sol ayağım için geçerli.

Sonradan alınan engelli raporu düşük olan emekli engelli kardeşlerimizin maaşları kesildi SGK tarafından bu sitede bununla ilgili mağdur olan bir çok kişi oldu bu siteden çok şahit oldum

@mehmet-41,
boyle yazıyorsun üstad inan tırsıyorum ehliyeti de yeni değiştirdim 2 ay önce rapor aldım 4 ay sonra tekrar başvuracağım sırf haraket ettirici aksamli araç kullanabilir açıklaması için

Üst Alt