Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5.5 aylık kızım yeni işitme cihazlandı. Sorularıma yardımcı olur musunuz?

Heidi

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba kızıma 2 kez bera testi yapıldı. İlk testte sol 50 db sağ 90 db kayıp çıktı. ikinci testte sol 50 db sağ kulakta 100 db bile yanıt alınamadığı söylendi. Sağ phonak b-up, sol phonak m90 cihaz takıldı. Sağ taraftan sürekli dışarı ses geliyor. Kulağı küçük olduğu için bastırmaya korkuyorum. Kalıpta mı sorun vardır? Elimdeyken ses yüksek kulağındayken daha kısık bir ses duyuluyor dışarıdan. Ama soldan dışarı hiç ses gelmiyor. Sağ Up olduğu için midir? Bir de daha yeni takıldı. Bugün 2. Gün seslere pek bir tepki vermiyor normal midir? Sağ tarafa 1 yaşında implant önerildi. Devlet karşılamıyor istersek biz yaptıracağız. Önerileriniz nelerdir bu konuda. Şimdiden teşekkür ederim.

size ilk diyecegim sakin olun ebeven olup cigerparenizdeki bu kayip cok fazla muteessrie wemwsin sizi
50 db kayip dusuk isitme kaybidir cihazdan iyi bir sekilde faydalanir ve duyar konusmalari anlar
obur kulak evet yuksek ama insanlara tek kulakta yetebilir
kalibi iyi yerlestirmezseniz oter
kulaga girince haliyle az ses duyarsiniz tabii
ama daha dikkatli yerlestirin kalibi
50 db kayipla seslere cihazsiz bile tepki verir bebekte olsa buyukte olsa
cunku hafif kayip
alisacak merak etmeyin
tek kulak 50 db kaybi oldugu icin devlet odemesi olmas kokleara
ama gerekli degil

kucugu benim icin opun size sabir ve gayret diliyorum allahtan

Çok teşekkür ederim. Sol kulağına doğru yüksek sesle konuşunca tepki veriyordu. Cihazdan sonra yönelim duygusunu daha göremedik. Sesin nereden geldiğini anlamıyor. Ben biraz aceleciyim galiba. Hemen bir şeyler görmek istiyorum 😔

ilk kez cihaz kullanmayi buyukler bile yadirgar
kucuk bebek icin daha sabirli olun sasiriyordur

90 100 db kayiplarla anca sesleri duyar konusmalari anlamaz benim gibi dudaklara dikkat ederek eh iste kendimize yetiyoruz:)
cok fazla birsey beklemeyin o kulaktan cihazin islevi neredeyse sifir diyecegim

Ya peki iki kulak arası fark rahatsızlık verir mi anlamayı güçleştirir mi acaba? Ben bir umut o kulaktan yanıt bekliyordum. Sizin iki kulakta mı 90 kaçtan 90 a geldi? 50 de ilerler diye korkuyorum

kotunun iyisi diye iki kulagada cihaz vermisler sesleri duysun diye kullanin sesleri duyurur cihaz
rahatsizlik vermez cunku odyologlar duyamadigimiz sesleri bilgisayarda ayarliyorlar
siz birtek yuksek sesle rahatsizlik vermeyin kucuge
bilhassa cihazlaninca cok rahatsiz ediyor yuksek sesler

benim kaybim kendimi bildigimden beri oyle yuksek
birine kokleaqr implant yaptirdim
7 yil sonra ameliyatla aldilar implanti
artik o kulak total duvar
cihazi taksam bile hic ses yok
tek kulaga cihaz takarak sesleri duyuyorum

Neden çıkarttırdınız acaba zararı mı oldu? Bizede öteki kulağa önerdikleri için soruyorum

hep iltihap yapti ameliyattan sonra
kac kereler ameliyatlar sonrasi tekrarladi inatla cikatmak istemesemde
7 yil sonra kulak arkasindan seramik parca disari sarkti cok acilar cektim
mecburi aldirdim implanti amaa sonrasi dahada bitmedi
cesitli kereler koleastotam diye gene ameliyatlar her yil biktim usandim
obur kuaga takalimdiyorlar bana hic razi olmadim

Çok geçmiş olsun kim yaptı acaba operasyonu

Üst Alt