Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 Yılı geçen araçlarda pert işlemleri nasıl olmalı?

Emir07

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi akşamlar abimizin üzerine aldığımız araç 2013 jetta şu an exper aşamasında ve bize pert olacağı söylendi İşlemlerde dikkat etmemiz gereken en önemli noktaları bilen bir arkadaşımız yardım edebilir mi? Rayiç bedelden ötv kesintisi yapamazlar biliyorum şimdilik araç pert mi hurda işlemi mi görmeli?

Emir07

Geçmiş olsun. 5 yıl dolduğu için hehangi bir vergi yükümlülüğü yok. Dolayısıyla rayiç değeri öderler ve aracı alıp, onarıp satarlar. (Hurdaya ayrılmasında ısrar etmenize gerek yok. ) Zaten hurda için ısrarcı olursanız size ödeyecekleri parayı düşük öderler. Bu yüzden hiç girmeyin...
Sizde aldığınız para üzerinden yeni araç bakarsınız ÖTV'siz olarak.

İmzalayacağınız evraklara dikkat edersiniz. Rayiç değer ile ilgili hem sigorta değeri hem de 2ç el değerine bakarak değerlenidrme yaparlar, düşük bulduysanız itiraz edersiniz.

Bunun dışında sizi etkileyen birşey olmaz.

Teşekkür ederim sağolun hayırlısı inşallah değeri düşük göstermeye çalışmazlar ve süre uzamaz

Teşekkür ederim emniyet kemeri kurtardı

Engelli aracımı hurdaya nasil ayirttiririm.

Arkadaşlar 2016 model aracima U dönüşü yapılması yasak yerde dönüş yapan araç çarptı ve %100 suclu bulundu aracimda 40.bin tl hasar var tamircinin beyani ekspere sigorta daha beni henüz aramadi 1 ay geçti yapmam gerekenler hakkinda yardim ederseniz seviniriz

Derdimbanaderman

Sigorta ile görüşüp, işlemleri takip edeceksiniz. Yapmanız gereken başka birşey yok. Kaskonuz varsa kasko, yoksa Trafik sigorta şirketiniz ile görüşeceksiniz.

Bugün itibariyle kasko ödememi aldım yaşadığım süreci paylaşayım aracımız pert olduğu kesinleştikten sonra kasko ile pazarlık süreci başladı 5 yıl geçtiği için ÖTV muhabbeti olmadı ama bana ilk olarak 90000 teklif ettiler benim aracım 83000 km 2013 jetta hıghlıne otamatik teklif çok düşük geldi çünkü benim aracım emsali sahibinden ve arabam sitesinde aynı km Araç dahi yok ben de durumu belirttim ve MAİL üzerinden pazarlık başladı bu arada ben kazada tam olarak kusursuzum bu yüzden kabul etmedim 102000 istedim daha sonra 94000 teklif ettiler ben de 98000 Son dedim bana daha yukarı çıkamayacaklarını belirttiler bunun üzerine sigortacım ile irtibata geçtim ve onun da çabaları sonucu 98000 de anlaştık arkadaşlar kasko ile kesinlikle pazarlık edin ve benim düşüncem hangi firmaya kasko yaptırırsanız yaptırın fakat yüzyüze konulabileceğiniz deneyimli bir acenta ile anlaşın parayı engelli üzerine yatıracaklardı ve hakim kararı gibi işlerle uğraşacaktık acentam sayesinde vasi üzerine hesaba yatırılarak ve prosedür işlerden de kurtulduk

Emir07

Ben de zamanında bir uno pert etmiştim. 8000 TL ye almıştım ve polisin hatasından bana durduk yere %25 kusur yazılmış. Ben de kazanın hengamesinde okumadan imzaladım. Halbuki ben %100 haklıydım.
Neyse; Sizin sürecin aynısı başladı. Mail ile pazarlık başladı. Bana 1000 TL teklif ettiler. Ben de cevaben "Utanmasanız benden para isteyeceksiniz" dedim. Öyle böyle derken ben araca müşteri buldum. Derken sigorta şirketiyle 3750 TL ye araç bende kalması şartıyla anlaştık. Aracı da 4250 TL ye sattım. Anlayacağınız aracımı zararsız elden çıkarmış oldum.
Dediğiniz gibi pazarlık yapmalı. Onlara kalsa üstüne para bile isterler. 1 ay süresi var bildiğim kadarıyla. 30 gün içinde anlaşma sağlanmazsa mahkemeye gidiyor iş.

Kasko ne kurtarırsam kar olarak bakıyor ve Son Fiyat diyerek mecburuz gibi davranıyor aynen pazarlık ve mantıklı deliller ile direnmek lazım

Üst Alt