Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yıllık polis memuruydum. Psikotik depresyon hastalığımdan dolayı GİH sınıfına..?

@bipolar23 kuruma dilekçe ile emeklilik müraacatı yapman lazım personel şube sağlık masasına sorabilirsin .

Selametle 10 son durumun ne oldu Enson d dimi raporun vardi

Memurum üstlerim beni emekli etmek istiyor aslında ben de istiyorum hem de çok çünkü artık bıktım psikolojisi bozuk damgası yemekten ama sgk kontrol muayenesi koyar maaşım kesilirse diye çok korkuyorum evim bile kira ben ne yaparım o zaman.

Ne olur biri bana bir şeyler yazsın çok kötü durumdayım moralim sıfır.

@OturanBoğa

@sokrates
sgk nın kontrol muayenesi koyacağı hastalıkalr belli sizede böyle bir kontrol şartı verirler ise sizde zamanı gelince gidip kontrol olup sonucu bekliceksiniz yada kulağınızı her kese kapatıp tedavilerinizi olup kimseyi dinlemeden işinize bakacaksınız siz kendinizi kontyrol altına alabiliyormusunuz dikkatiniz nasıl ve pisikoljik hastalığınızın tanısı nedir kontrol koysa bile bir yada iki defa koyar en fazla moral bakın çok önemlidir siz nasıl düşünürseniz tavırlarınızda hareketlerinizde öyle olur siz kendinize ben iyiyim deyin hep

hilal72 cevabınız için öncelikle teşekkür ederim benim hastalığım okb idi yani takıntı rahatsızlığım vardı ancak bundan dört beş ay önce bilincimi şuurumu kaybetmiş beni manisaya yatırdılar ve şizofreni teşhisi koydular 22 gün yattım 3 ayda rapor verdiler bundan iki sene öncede manisalık duruma gelmiştim arkadaşlarım idare etmişti ben o durumda şuurumu kaybediyorum kendimi çok önemli biri zannediyorum önüme gelene çatıyorum bilmiyorum son iki senedir bana neler oldu.

şizofrenide kontrol muayenesi verilmiyor endişe etme

hilal72 sağolun ama şizofreni miyim onuda bimiyorum manisa ayrışmamış şizofreni teşhisi koymuştu üç ay önce.

tedaviyle çalışamaz derler sanırım büyük ihtimasl ilede %80 olur oranın böyle olunca zaten kontrol istenmez kontrol %40 olunca istenir tedaviyle çalışabilir denince ama bunları düşünmek senin sağlığını iyice bozar rahatsızlığın yüksek seviyede sanırım kontrol şartı konmaz gibime geliyor onun için kendini daha fazla sıkma emeklilik için işlem başlatıldımı yada sen başlattınmı

@hilal72 başlatmadım ben kararı kuruma bıraktım.

Memurum kurum beni her yıl psikiatri kontrolüne gönderiyor eğer kurum beni zorla emekli ederse de sgk kontrol muayenesi koyuyor mu acaba OturanBoğa

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar bugün kurumuna malulen emeklilik onayım geldi şimdi ilişiğimi kesmek istiyorum ama kurumum ne kadar maaş ve ikramiye bağlanacak bilmiyor ayrıca tüm emeklilere yapılacak yıllık zamı veriyorlar değil mi şimdi ben 10 yıl 10 ay çalıştım 5/2 deyim şimdiki maaşım 3050 maaşım malulen emeklilikle ne kadar düşer ve ne kadar ikramiye alırım

Ben de 12 yıllık polis memuru iken ggihegeçtim göz rahatsızlığı nedeniyle sonrada malulen emekli oldum.Benim kontrol muayene falan yok ama ben tekrar mesleğe dönmek istiyorum.Bu emekli maaşını keserse devlet tekrar ise alması gerekmiyor mu mantık olarak.

[FONT=sans-serif]Obsesif kompülsif bozukluk rahatsızlığı olan biri emniyet sağlık şartları yönetmeliğine göre gih memuru mu yapılır yoksa polis olarak görev yapabilir mi ?[/FONT]

Arkadaşlar emniyette memurum sürekli raporla okb den emekli olma şansım var mı ?

2010 yılında psikotik depresyon teşhisi ile silahım alındı geri hizmete verildim bundan yaklaşık 7 ay kadar önce manisa da yattım şizofreni teşhisi koyuldu emekli olma şansım var mı ? veya hangi yolu izlemeliyim ? 2006 dan beri memurum.

Arkadaşlar emekli edilmeyi çok istiyorum bıktım artık gerçekten kurumum beni kontrole gönderiyor psikoloji benim rahatsızlığım bilindiği üzere hazır bana Manisa da şizofreni teşhisi koymuşken ne yapmamı önerirsiniz .

Arkadaşlar kurumum beni kontrole hastane ye sevk etti manisa nın bana koyduğu şizofreni teşhisini söylesem emeklilikte işe yarar mı ?

2009 Haziran polisliğe giriş tarihim.

5,5 yıllık Polis memuru iken Organik olmayan Psikotik Bozukluk tanısı ile 3 yıldır tedavi görmekteyim.
Son 1 yıldır GİH memuruyum.
Toplamda;

8,5 yıldır memurum.
1 yıl 7 ay yıpranmam var.

Benim sorularım şunlar;

-10 yılı dolduracağım ocak 2018 de Malülen emekli olabilirmiyim?
-Ben bu 10 yıla yıpranmayıda sayıyorum, yıpranma 10 yıla dahil olurmu?
-Yeniden rapor almam gerekiyormu?
-Malulen emekli olursam her yıl rapormu almak zorundayım?
- Malulen mi emekli olurum, Adi Malulen mi?
sokrates. bipolar23. hilal72. OturanBoğa lütfen cevap arkadaşlar

@psikotik
memurlarda malüllük için 3 ayrı sistemi var adi malüllük vazife malüllük ve harp malüllüğü şimdi sizin durumunuzu yani dr tanınızı yazmışısınz ama ne kadar çalışıp ne kadar çalışmayacağınız oranını bilmiyorum yani tedaviyle çalışır şu oran tedaviyle çalışamz bu oran gibi adi malüllükten ele alırsak yıpranmayı katmadan bir fiil 10 yıl hizmetin olması gerekir ama 5 yıl hizmetin olupta başkasının bakımına ihtiyacın olursa oluyor ama sende bu durum yok yani yıpranmayı katmadan bir fiiil on yıl olması gerekir vazife malülüğüne girermisin bilmiyorum ona pek sokmazlar

@hilal72 doktor tanısı ORGANİK OLMAYAN PSİKOTİK BOZUKLUK

Seninle telefonda görüşebilirmiyiz? Soracağım çok konu var bilgisayarım olmadığı için yazamıyorum

Sokrates yeni yönetmeliğe göre emekli olma durumun varmı?emniyet hizmetleri sınıfı dışında D dilimi olanların talep etmeleri durumunda emekli olır diyor.

Alperoni85 ilk kez senden duyuyorum bunu biraz daha ayrıntılı yazar mısın anlamadım.

Yeni yönetmelikte emniyet hizmetleri sınıfında çalışan D dilimlik personel talep etmeleri durumunda yada amirin işi yapamadığına dair rapor tutunca emekli ye sevk edilir.diyor,kontrol muayenelerinde iğleşti derse tekrar dönen var, Danıştay kararı, OturanBoğa eklemişti.

Alperoni85 erken emekli olmayı herkes ister peki ya kontrol muayenesi ne olacak en iyisi çalışmak bu durumda bence .

Merhaba sokrates ankara sağlık daireyi aradı arkadaş dilekçe yazma durumunda sgk ya göndeririz dedi evrakları sağlık daire,ayrıca Ekim 2008 den önce memur olduğun için kontrol muayenesi yok,emekli olmak istiyorsan dilekçe yazmalısın.

Alperoni85 Emin misin ? ekim 2008 den önce memur olduğun için kontrol olmaması konusunda .bir de malülen emekli olsak maaş ne olur ?

Son düzenleme:
Üst Alt