Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

81 ilde konut projesinde engellilere kontenjan ayrılır mı?

nostaljik

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
1
Şu an gündemde olan 81 İlde Konut Projesi'nde engellilere de kontenjan ayrılır mı acaba?

Yapılan açıklamalarda olacağı söyleniyor, otopark kısımlarının da engellileri kapsayacağı belirtiliyor.
"Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler, engelliler ve emeklilere sosyal konutlarda belirli kontenjan da ayrılacak."
Şeklinde. Ama net bilgileri gelecek günlerde yapılacak açıklamalarda ve başvuru şartları açıklandığı zaman öğrenebilirsiniz. nostaljik

Erdoğan TOKİ açıklamasında kontenjan ayrılacak guruplar arasında Engellileri saymadı. Şehit yakınları, gazi, emekliler ve evlenecek gençler olarak saydı.

Bu konuyla alakalı CİMER aracılığıyla TOKİ'den bilgi talep ettim ve cevap olarak engelliler için böyle bir kontenjanın var olduğuna dair net bilgi verilmedi. Oysa engelliler bundan önce TOKİ'nin projelerinin tamamında kontenjan ayrılan kategoride sayılıyordu.

Özellikle bu yeni projede engellilerin adının geçmemesi kontenjan ayrılmayacağının göstergesidir.

Engellilerin yerine yeni evlenmiş çiftlere kontenjan ayrıldı ve ayrıca engelliler projeden çıkarılarak diğer kontenjan sahiplerine daha fazla yüzdelik dilim ayrılacak. Kimse buna ses çıkarmıyor ancak bu ileride bir sorun olarak karşımıza çıkacaktır. Daha başka şekilde yine engellilerin gözardı edileceği düzenlemelerle karşılaşabiliriz.

inşallah başvurular bir an önce başlar kafama koydum bende başvuru yapacam. gavur borcu edecem kredi çekecem alacam bu bizim son şansımız.
bekarlara evlenmek üzere olanlara öncelik tanınacakmış...

E devletten TOKİ için başvuru yaptim engelli raporumu istemedi

Arkadaşlar selam TOKİ için engelli kontenjanından başvuru yaptım.Engelli raporumufalan istemedi.Ne zaman isteniyor bilgisi olan varmı?

Dayı beni yanlış anlama ama sen şu birkaç milyon lirası olan kişi değil misin?

Detaylı inceleme yapacaklarını, sadece "durumu kötü olana" verecekleri söylendi. Seni pas geçmiş olabilirler.

GeorgeOrwell senin bir şeyden haberin kocero bu memlekette parası olan herşeyi alır pas geçilmez merak etme özellikle beni bulurlar seni pas geçerler.

Kuralar il il çekiliyor sanırım. Çoğu ilde açıklandı.

Toki başvuruları hala devam ediyor mu ?

ödemeler ne oldu acaba bende onu merak ediyorum memur maas artışı endeksli denilmişti

Toki başvuruları devam ediyor mu bitti mi ?

Üst Alt