Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abim 10 yıl sigortasız çalıştırılıyor ve bunu Alo 170 ihbar etsem sonucu ne olur?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
Abim 10 yıl falan sigortasız çalıştırılıyor ve bunu Alo 170 ihbar etsem sonucu ne olur?

Şahitleri var bu zaman zarfında çalıştığına dair.

Abin niye sigortasız çalıştı ki 10 yıl emekliliği gecikmez mi

Bu işin profesyoneli bir avukat tanıyorum o size söyler gerekeni

ben onun hakkında bi kanun duymuştum. şimdi ben 2012-2014 yılları arasında sigortasız çalıştım. mali müşavirin yanında ama adam beni 1 gün bile sigortalı göstermedi. nedeninide öğrendim 1 gün sigortalı göstermiş olsaydı beni ben orada 2 yıl çalıştığımı alabiliyormuşum. ama hiç sigortalı gözükmediğim için hiç bişey alamıyorum ben böyle bir duruma düştüm. umarım yardımcı olur bilgi. yani 1 gün sigortalı gözüktüyse o iş yerinde 10 senesini vermek zorundalar dava açabilirsiniz. ama hiç sigorta yapılmadıysa bişey alamaz diye biliyorum. bi araştır.

Senin şikayetine bana göre en fazla işyerine ceza yazacaklar.Ama bu şikayetin üzerine delil ve sahitlerle beraber abin dava açarsa 10 yıl x en son asgari ücret,yıllık izinler,resmi tatiller dahil olmak üzere alacak hakkı doğacaktır.Tabi ilk başta arabulucda hesaplanacaktır alabileceği ücret.Sonra anlaşma olmazsa dava.Ama malum ulkemizde adalet biraz ağır işliyor.

erkandomur

Biraz sonra buraya ALO170 gelişmesi ekleyeceğim.

"Sayın İlgili, Başvurunuz 03.07.2023 tarih ve ................ sayılı evrak numarası ile ihbarınız incelenmesi ve gerekli işlemlerin yapılması amacıyla işyeri tescil servisine sevk edilerek denetim/inceleme süreci başlatılmıştır Bilgilerinize rica eder sağlıklı günler dileriz. "

17.07.2023- 77045793 tarih sayılı yazımız ile denetime yazılmış olup rapor beklenmektedir. Rapor gelmemiştir.

Hata abinde 10 senedir niye sigortasız çalışıyor

Aynen HATA abimde. ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLÜRSE DÖNÜLSÜN KÂR KÂRDIR derlerya.

Artık geleceğe bakacağız.

O iş yerinde sigorta girişi yapıldıysa ve aynı işyerinden şahitleriniz varsa işiniz daha kolaylaşır.

(Daha öncesinden SSK sı vardı ama burada 1 gün bile sigortası yapılmadı) BURADA Esnaf ve ÇAY OCAĞINDA başkasının yanında çalışmakta.

Burada bütün esnaflar zaten şahitler.

(TOPLAM 394 gün SSK sı var ve 31.01.2013 tarihinden sonra hiç bir şekilde sigortası yok)

(ABİM ÇEKİNİYOR BU KONUDA ZARAR GÖRÜRÜM DİYE)

Günümüzde kişilerin e-devlet ortamında da bildirim yapma zorunluluğu var 10 yıl çok uzun bir süre olası bir müfettiş atamasında abinizi de sorumlu tutabilirler. Hatanın neresinden dönsem kardır demek olmaz yani ben müfettiş olsam %75 abinizi sorumlu tutarım. Bunun sebebi demek ki anlaşmalı çalışıyor bunca yıl sesini çıkarmadıysa anlaşma bozulmuş olabilir

umetinn

(BU SGK OLANLARDAN ABİ min haberi yok daha)
(VEDE İSMİMİN GİZLİ KALMASINI İSTEDİM SGK dan)

Bu konuda başka görüşü olan varmıdır arkadaşlar.

10 yıldır aynı işte ama hiç sigortası yapılmadı.

kardeşim siz hangi dünyada yaşıyorsunuz ??? 10 sene sigortasız çalışır mı ? adama demezler mi kardeşim bugün ekadar aklınız nerdeydi diye ??
çok yanlış iş yapmıssınız çokkk...

@ozmuşlu,
Olan olmuş zaten AH VAH ETMEK HİÇ FAYDA ETMEZ.

DAHA Bİ GELİŞME YOK BU KONUDA.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MadResister,

17.07.2023- 77045793 tarih sayılı yazımız ile denetime yazılmış olup rapor beklenmektedir. Rapor gelmemiştir.

BUNU KENDİ E-DEVLET İMDEN TAKİP EDİYORUM.

SGK / ALO 170 SEÇENEĞİNDEN.

Üst Alt