Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

Merabalar
Açık öğretim lisesinde okuyorum bu yıl
YGS ye girdim ve temmuz itibariyle mutlaka liseyi bititmem lazım ki seneye üniversteye başlayabileyim

Şimdi benim 190 toplam kredi 72 alan kredim var zorunlu deslerden mat 7 ve mat 8 i bitiürlü geçemiyorum (Geo 2 hariç)
muaf derslerim ise şuan itibariyle şöyle;
5n0gvt.jpg

Bu dersler yerine başka alan dersleri seçebilirmiyim

Yeni kayıtlar Eylülde başlıyor,

Arkadaşlar benim soruma bi cevabı olan yokmu?

Biumut, sadece 8 alan kredisi almanız gerekiyor. En az birer defa girmişseniz bütün alan derslerinden mezun olabilmek için hangisi olursa olsun alan dersi olması yeterli muaf olunması gibi bir şart yok yalnızca bütün alan derslerinden en az birer defa girmiş olmalısınız.. Alan dersi olarak girmediğiniz yoksa, 8 kredi daha alırsanız alan derslerinden mezun olursunuz.

arkadaşlar merhaba size sormak istediğim sorularım olacak. ben ortaokuldan mezun olalı 6 yıl oldu. şimdi liseyi dışardan okumak istiyorum ama bütün bildiklerimi unuttum diyebilirim. çok zor olurmu benim için hangi dersler görülüyo hiç bir fikrim yok bu arada sağlık meslek okumak istiyorum ne yapmam gerek bunun için. cvplar için teşekkür.

BİUMUT senin bölümün ney ki mat7'8 geometri-2 zorunlu ders,egerki zorunlu dersler arasında geçiyor ise adı üstünde zorunlu geçmen gereken dersler,egerki geçemiyosan 3 dönem bu dersleri seçerek muaf olman gerek artı muaf olunca seçtigin dier derslerle kredini tamamlayıp mezun olursun..kısaca şöyle diyim egerki bu dersleri 2 dönemdir girip kaldın dimi,önümüzdeki ders seçiminde tekrar seçeceksin onda da mat7 mat8 geometri2 kaldın 3 dönemdir seçip kaldıgın için muaf olursun,kredi tamamlaman için zaten 2 kredin kalmış 192 de mezun oluyorsan havada karada mezun olursun.

Zeynep BEKAR;

zeynep kardeşim saglık meslegin açık lisesi yok bildigim kadarıyla,ama lise bitirmek istiyorum dersen benim gibi bende aynı senin gibi baya aradan sonra bişe bilmedigim halde 3 senede bitirdim..zor bişe yok başarırsın yeterki iste istersen liseyi bitirip zamanını ygs ye ayırırsan 2 yıllık saglık bölümleri var ygs ye kuvvetli çalışman gerekki bölüm dışı yani düz lise mezunu oldugun halde ygs den yüksek puanla saglık bölümlerine yerleşebilesin atıyorum tıbbı sekreterlik bölümü..

AÖF dönem ücretlerinizi raporunuzun bir fotokopisi ve başbakanlık engelli kimlik belgesiyle AÖF bürosuna gittiğinizde kayıt ücreti ve dönem ücreti ödemeden kaydınızı yaptırabilir ve kayıt yenileyebilirsiniz.
*** Bilmeyen arkadaşlar bilgilensin diye yazdım konu dışı ***

sonbahar.44; alanım fen, mat 7 den 5, geo 2 den 3-4 defa girdim ama mat 8 den 2 defa sanırım.
Temmuzda mezun olmam gerekiyo AÖF için daha sonrasına bırakamam.
Ayrıca bu 3 ders ilginçtirki ilk defa muaf kısmına girdi acaba mezun olmaya yakın olduğum için mi böyle yaptılar?

bi başka forumda eğer alan derslerinden en az 1 kez girip muaf yazıyosa onun yerine başka ders seçebilirsin diyolar.

Bugün kayıt yenilemeye gidince sorayım bakalım ne dicekler, sonucu tekrar buraya yazarım

srhtslymn;
Sadece raporum var yeterlimi ücret ödememek için? Engelli kimlik kartı falan hiç çıkarttırmadım.

teşekkür edrm eylülde kayıtlar başlıyor inşallah kaydımı yaptırıp başlıycam okumak konusunda çok istekliyim eşimin desteği ve yardımıyla da başarıcam inşallah.

ortaokul mezunuyum açiıklise kayıtları ne zaman başlıyor ayrıca ortaokul diplomam kayıp fotokopisi var ayrıca kayıt parası ne kadar engelliilerden ücret alınıyormu

ben orta sınavına giricem 30 haziranda kayıt olurken sordum lise için alınan ücret 20 lira ziraat bankasına yatırıyorsunuz 5 lirada vakıfbanka yatıyor hepsi bu.

Üniversite harcı 200 liradır. Bir önceki mesajımda ki belgelerle gitmeniz halinde ücretsiz kaydınızı yaptırabilirsiniz.
Açık lisenin ücretli-ücretsiz olduğu hakkında bilgim yok.
Ancak Açık öğretim fakültesi kesin ve net olarak ÜCRETSİZDİR.

engelli kartı olmadan sadece raporla gitsek olmazmı ?

[FONT=Lucida Grande]Durum şuan böyle Hangilerini seçeyim ki mezun olabiliyim[/FONT]
Lütfen biri yardım etsin..:confused:

30n9he8.jpg

1 ortak ders(2 kredi) ve 2 alan dersi (8 kredi)

mat 7 ve 8 zorunlu dersti önceden ama şuan girip yapamadığım için muaf yazıyo

matematik seçmesemde bu muaf diğer derslerden bi kaç tane seçsem sorun olurmu?

zorunlu dersim şuan yok, mat 7 ve 8 zorunlu dersti girdim bi kaç kere yapamdım şimdi onlar yerine üstte muaf yazan matematik dışındaki derslerden seçebilirmiyim.

mesela biyoloji 1-2, tarih 1, sosyoloji 1 ve piskoloji 1 seçsem sorun olurmu?

Açık öğretim başvuru için bilgi rica ediyorum..?

merhaba bende lise birden terkim hocam ben de açık öğretime girmek istiyorum başvurular, için neler gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Başvurular eylülde başlıyor.kayıt için çok bişey gerekmiyo

edebiyat 1 ve 2 seç derim çünkü ezber kolay geçmiş sorulara çalış 10 dönemlik soruları indir onları yazarak çalış sınava gir kesin bu sorunun cevabı şuydu dersin hemen işaretlersin kesin en az geçme puanı 45 alrsın,dier ders hangisini seviyorsan onu seç..

ama edebiyat 1-2 ortak ders olarak görünüyo ben onu alan dersi olarak alamam?

ortaokul mezunuyum açık lise yeni kayıt tarihleri ne zaman ?hatırladığım 144 kredi idi şimdi artmış sanırım

ortaokul mezunuyum açık lise yeni kayıt tarihleri ne zaman

eylülün ilk haftası yeni kayıtlar başlıyo halk eğitim merkezine gidip kaydınızı yaptırabilirsiniz

açık lise kayıt yenileme ise yarın son gün eğer tarihi uzatmazlarsa

Rica ederim sorusu olan arkadaşlar varsa cvp verebilirim

ben kısmetse önümüz sınav aöl den mezun olacam ömss girmeyi düşünüyorum kayıtlar sınav öncesi olursa ortaokul olarakmı başvuracam
ömss kayıtları tahmin nezaman olur

gökhan46;

Atama sonrası işe başlarken senden diploma isteyecekler o zamana kadar diplomayı elde etmen gerekiyo.

Gökhan, başvuru yaparken mezuniyetine az kaldıysa diploma olmadan başvuru yapabilirsin...sonrasında arkadaşımızın da dediği gibi tabi diploma lazım olacak ....O süreye kadar mezun olmalısın...

selam hocam

açık ögretim lise okuyorum toplam 154 kredim var ortak kredım 74 ben nezaman mezun olurum mezun olma sartı toplam 192 diyo ama alan kredisi 80 olması gerekıyor ama ben genelkültür okuyorum hariç demiş bana yardımcı olursanız çok sevınırım teşekürler

Üst Alt