Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açıköğretim engellik ücretinin iadesi ile raporun üniversiteye gönderimi!?

nostaljik

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
1
Merhaba benim bir sorum olacaktı : Açıköğretim bölümlerine 2.Üniversite kaydı olarak başvuruda Engellilik ücret muafiyeti için engelli raporunun aslı veya noter onaylı bir örneğinin gönderilmesi belirtilmiş. Raporun aslı mı yoksa üzerinde ''Aslının Aynıdır'' ibaresi olanı mı gönderilerecek? Yani aslının aynıdır ibareli yazanı gönderilse kabül olur mu? Çünkü raporun aslının gönderilmesi kişi için mağduriyet yaratabilir. Bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler. Daha önce bu şekilde açıköğreim bölümlerine kayıt yaptıran var mı aranızda?

nostaljik
Açık öğretim bürosuna engelli raporunuzun aslı ile başvuru yapıyorsunuz . Onlar sisteme tarayıp raporu geri veriyorlar . Ondan sonraki süreçte harçtan muaf oluyorsunuz.

A.garip

Anladım, ama bu dediğiiz Anadolu üniversitesi için olan galiba. Şu an Atatürk üniversitesinin açık öğretim 2.üniversite başvuruları başladı ve raporlar sistem üzerinden değil de posa veya kargı ile Erzurum Atatürk Ünv.'sine gönderilecek diye yazıyor sistemde ve aslını veya noter onaylısını istiyorlar, iyi de raporun aslı gönderilmez ki?

Notere gidip aslının aynısı yaptırmanız lazım. Aksi taktirde kabul olmuyor. (Aslını göndermek istemiyorsanız)

Güncel raporlar dijitaldir, üzerindeki karekod ile doğrulanır. Bu nedenle fotokopisi bile aslı sayılır. Eski raporlar için bence de noter onaylısını göndermek daha mantıklıdır.

Üst Alt