Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ani işitme kayıpları niye olur? Oksijen tedavisi hakkında bilgisi olan var mı?

Sirine

Aktif Üye
Konular
49
Reaksiyonlar
0
Kulak çınlamasıyla uğultuyla gelen ani işitme kayıtlarının nedeni nedir..?
Kullanılan ilaçlarlarla,müzikle,stresle bir ilgisi varmıdır...Önemli nedenleri olabilirmi bunun yanı sıra
Duymakla beraber uğultulu duyu ve takır tukur seslerin sesle beraberinde gelmesi sonucunda oluşan bi rahatsızlığı var kuzenimin oksijen verecekmiş doktorlar oksijenle tedavi kesin çözüm olabilirmi???

hiperbarik oksijen

geçmiş olsun oksijen tedavisi hastaların yarısında etkili bu da şansa kalmış.

Diğerleri için çok gerekçeler var ancak ani işitme kayıplarının %90 kaynağı aşırı stres, genelde bu durumlarda doktorlar kortizon tedavisi uyguluyor sonuç olumlu ancak başka yan etkileri oluyor.

kulanılan ilaçlarla,geçiirilen ateşli hastalıklarla,yüksek gürültüyle ilgisi vardır.eğer ani işitme kaybı yeni olmuşsa tedaviyle düzelme şansı var.
Erken dönemde tanı ve tedavi çok önemlidir. Özellikle pes tonlarda (alçak frekanslar, işitme eğrisinin 250-1000 veya 2000 frekans arası kısmında) sensori-neural tipte işitme kayıpları görülen kulak uğultuları, erken dönemde yakalanırlarsa medikal tedavilere çok iyi cevap verirler, uğultu ile birlikte işitme kayıpları da düzelebilir. Ani işitme kayıplarında, erken dönemde kullanılan özel kortizon ve ilaç tedavileri çok başarılıdır. Kulak uğultusu orta kulaktaki bir probleme bağlı olabilir orta kulakta sıvı birikimi, kronik enfeksiyonlar yada geçirilmiş enfeksiyonlar gibi, bu problemlerde de cerrahi tedavi uygulanır..
geçmiş olsun

benim bildiğim oksijen tedavisi ilk işitme kaybının başladığından 26 saat içerinde uygulanırsa etkili olma ihtimalı yüksek olur ama onunda azdır.

Ani işitme kaybında ilk 48 saat öenmli..

bende 3 yıl ani iştme kaybı yaşadım işitme engelli olmama rağmen
40 db den 90 db kayba çıktı.
kim ne derse desin işitme cihazı ile herşeyi duyan biriyken tlf. tv gibi 3 günlük yoğun çalışma stresi ( gece geç saatlere kadar işletmeye yeni sistemin oturtulması ) ve son gün akşamda evdeki ailevi stres sabah beni işitme cihazları ile de hiç bir şekilde duymaz etti yani tamamen sağır olmuştum. hastanede kortizon tedavisine aldılar ve kayseride hiperbarik oksijen tedavisinin olmaması ve dr ların bilinçsiz olmasından dolayı maalesef 90 db kayıpla hayat devam ediyor hiç bir şey düzeltilemedi 10 gün hastanede kalmam zamanı kaybettirdi bana bu da hergeçen gün artarak devam ediyor hatırladığım en son testimde 98 - 107 desibel gibi kayıb ortaya çıktı hemde iki kulakda
böyle bir durum da ilk 48 saat hiperbarik oksijen tedavisi ile çok güzel sonuç alınabilir. dikkatli olmak gerek
s

Üst Alt