Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara büyük şehir belediyesini kınıyorum.

• Konbuyu başlatan Hamide
  • Başlangıç tarihi
H

Hamide

merhaba arkadaslar,
Geçenlerde arkadaslarla beraber Ankara'ya gezmek için gittik,
Aşti'den Kızılay'a gitmek için metroya bindik, Kızılay'a geldiğimizde metro durdu, Kızılay'da inecekler baya kalabalıktı, ben en son inmek zorunda kaldım, daha doğrusu inmeye çalıştım!
Tam benim ineceğim esnada metronun kapıları kapanıyordu ve ben kapının arsında sıkışıp kalıyordum az kalsın.
Allah'tan içeriden kapıları tuttular ve ben ancak o şekilde inebildim.

Ankara büyük şehir belediyesi metro içerisine asansörleri falan çok güzel düşünmüş, ama duraklarda bir engellinin ve yaşlı insanların o kadar kısa süre bir içinde metrodan inmesi çok zor.
Bekleme sürelerini biraz daha fazla tutarlarsa çok iyi olur.
Ankara'da sadece sağlıklı insanlar yaşamıyor!
Büyükşehir belediye başkanımıza duyurulur

Yaşadığın bu sorunu Metro'daki yetkililere sölü ve yazılı olarak ilettin mi?
Bence bu gübü durumlarda şikayetlerimizi de övgülerimizi de ilgililere iletmeliyiz...

bülent bu sorunumu görevlilere bildiremedim,indiğim durakta görevli yoktu.ama bu olay sadece benim değil,ben yaşamlarını büyük şehirde sürdüren engelli arkadaslarım için canım sıkıldı daha çok,çünkü her bir engelli arkadasımızın hususi arabası yoktur mecburen toplu taşıma araçlarını kullanıyorlardır,bu şekilde yanlarında bir refakatçi olmadan tek başlarına bir yerlere ulaşmaları çok zor.

ARKADASLAR METROYU KULANAN BIRISI OLARAK SOYLUYORUM KI..
KIZILAY DA METRODA BIR TARAF INISLER BIR TARAF TA BINISLER ICIN
KULLANILIR.ANCAK BAZI INSANLAR METROYA BINILEN KISIMDAN
INMEYE ,INILECEK KISIMDAN DA BINMEYE CALISIRLAR BU DA ISTER
ISTEMEZ KARGASAYA NEDEN OLUR.AYRICA TREN KIZILAYA GELMEDEN
INELECEK KISIMLAR ANONS EDILIR.BİR DIGER NOT ISE BUTUN
DURAKLAR DA BEKLEME SURESI KISADIR.ANCAK EN UZUN SURE ISE
KIZILAY DURAGIN DADIR..BÜTÜN BU ONLEMLER ALINMASINA RAGMEN
BENCE SORUN ARTIK METRONUN BILE YETERSIZ KALMASINDADIR.
AYRICA ANKARAYDA DA SABAH 8-9 SAATLERİN DE BINMEK BAYA
ZOR.ÇUNKU COK KALABALIK ...SENİN BİNDİĞİN ANKARAY...ANKARAY
DA İNİSLER VE BİNİSLER AYNI KAPIDAN VE BU SORUN UST SEVIYEYE
CIKIYOR..

İstanbul'daki Metro istasyonlarında Dilek-Şikayet kutuları var, sanırım Ankara'da da vardır, bunları yazın arkadaşlar yazın ki yetkililerin bilgisi olsun, kim bilir belki bu sorun akıllarına bile gelmiyordur.

Bir Ankara'lı olarak

Bende bir çok adaletsizliğe kızıyorum. Hele iki çocuk annesi bir engelli olarak özellikle şu kaldırım sorunumuzun bir an önce çözülmesini diliyorum.

Bence bu konuda prosedüre göre hareket edip şikayetimizi ilgili mercilere yaparsak daha doğru olur.

Bende kaldırım konusunda bir problemle karşılaştım ve belediyenin özürlüler işlerine şikayetimi dile getirdirdim. Hemen sorunu çözdüler. doğruyu söylemek gerekirse buna çok şaşırdım. :lol: :lol: :lol:

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim keşke bizler söylemeden bu memlekette olması gerekenler yerinde yapılsa......

Genelde bu problemle bende sık sık karşılaştım fakat kendi kendime bir çözüm yolu buldum. Mesela Kızılayda ineceksem bir durak önce Ankaray durduğu zaman kalkıp ineceğim kapının önüne gidip bekliyorum. Kızılay durağına varınca kapı açıldığı zaman ilk inen ben oluyorum. Tabiki binenler önümü katmadığı zaman

Ben dün İzmir'de metroyu kullanmak zorunda kaldım engellli asansörünün çalışıyor olması beni çok memnun etti.Metroya binerken rahat bindim ama inerken bende bi durak öncesinden kalkamadığım için insanlara biraz çarparak kapıdan zor attım kendimi.Kral ve director ' ün yaptıkları daha mantıklı. Sevgilerimle :mrgreen:

Çözümleri öncelikle kendimiz üretmeliyiz ve uygulamalıyızki arkadaşlarımızın sunmuş oldugu yöntemler gibi sonra şikayetlerimizi dile getirsekte bu şikayetlerimiz hemen sonuç alınmayacagından uzun sürebilebiliyor.

Saygı ve Sevgilerimle.

diyecek birşey yok elbet ama bu tür bir sorunla karşılaşmadım ben şahsen.metro içindeki organizasyon bozukluklarınıysa dilim döndüğünce dile getirdim.asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin bozuk veya çalışmıyor olması çok büyük ve saçma bir sorun bence.yani bu olmamalı.böyle birşey çok aptalca.bu yurdumun heryerindeki istasyonlar için geçerli.........
önümüzdeki engellerin minimuma inmesini diliyorum burasının Türkiye olduğunu unutmadan...

Üst Alt