Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara sağlık kurulunda rapor oranı düşürülmeden geçen var mı?

mesen

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Ankara sağlık kurulu rapor oranı düşülüyor deniyor Rapor oranı düşürülmeden geçen varmı? Foruma baktığımda genelde rapor oranı düşürülenler görüyorum içim karardı düşürülmeyenlerde burada belirtirse içimiz ferahlasa insanları umutlarını kaybetmese

Vergi indirimi için başvurdum maliye tekrar hastaneye sevk etti bu nasıl iş anlamadım.5 ay olmadı raporu çıkartalı yine aynı hastaneye sevkediyo.Harbiden şerefslk ne diye uğraştırıyorlar insanı anlamıyorum.

hastaneni 42 verdiği raporu ankara 46 olarak onayladı

%56 Olarak Vergi Dairesinden Vergi İndirim İçin Ankaraya Gidmiş Olup 7 Doktorun Heyet Onayı ile Ankaradan %56 olarak aynı şekilde geri döndü. SENE 08.10.2010

selam bende 2 ay önce gönderdim ankaraya geçen hafta rapor geri döndü detay istiyorlarmış hastaneye gittim doktorlar senin durumun bundan aşagısı olmaz dediler aynı raporu verdiler ve rapora bu sefer dosyayı da ileve ettiler 10 ocak ta alacagım tekrar gönderecegim

benimde raporum 07 12 2011 de yüzde 43 giden raporum yüzde 42 olarak onaylanmış.

% 45 ile ankaraya gitti ve % 45 ile onaylandı

onaylandı

benim raporumda %51 ile gitti aynı şekilde onaylandı yalnız bu konu da anlamadığım şey ortapedilerde çoğunlukla sorun çıkıyor....

14/06/2011 tarihinde %42 rapor aldım ankaraya gönderdim ankara tektikleri aldı inceledi sonuç olarak %47 verdiler
bende bu belgeyi ssk ya verdim emekli oldum
bu hususlarda sorun olanlar haklarını sonuna kadar aramalılar diye düşünüyorum banada geçmiş gün ileride çalışamazsın demiştler allahü teala nın sebeblere yapıştım tevekkül ettim sabırla ulaştım.sizlere tavsiyem odurki bizler özürlüler kanunların hakları sonuna kadar aramalıyız.kanunlar çercevesinde kalmak süretiyle
allahü teala yar yardımcımız olsun
i

% 55 olarak gönderdim hiç değişmeden onaylanmış bugün telefon ile öğrendim. On gün sonra eline geçer dediler. Rahatsızlığım Klas 3 Koroner Arter Hastalığı.

%83 lük raporum %64 olarak onaylandı. 2010 sonbaharında.

Adınıza Çok sevındım. Bülent Abiye helal olsun tekrar;)

genelde düşürülüyor herhalde bakalım bizim rapor kaçla dönecek geri %42 ile gitti

biraz önce telefonla öğrendim maliye ekbilgi istiyormuş izmir maliyesine yazı göndermiş sanırım kabul etmemiş ama ret edildide demiyor bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum yeniden rapormu çıkartacağız?

Benimde düşmeden onaylandı %40 herediter spastik paraparezi dün geldi..

ankarada incelerken yetkililer rapor oranını artırabilyorlarmı? duruma göre değişebiliyormu??? rapor oranını düşürdüklerine göre artırabilirler aynı zamanda

genelde düşürülüyor sanırım veya yükseltilenler halinden memnun forumlarda paylaşım yapmıyor

hmmm ordaki uzmanlar bu işin detaylarını iyi biliyor o yüzden düşürüyorlardır .

% 69 la gitti eksik rapor dolayısıyla geri geldi eksikliği tamamlanıp geri gönderdim % 64 le onaylandı..
Rapor yolda bekliyorum....

Hemen hemen aynı durumu yaşıyoruz/yaşadık benimde % 74 le giden rapor yeniden değerlendirilmek üzere geri gelmişti, tekrardan hast gittim fakat ilk seferki gibi uğraştırmadılar aynı gün mesayi bitimi bende raporu teslim ettim Durum % 74 veren hastahane bu sefer % 67 verdi ve Ankara aynı haliyle, sadece 1 yıl sonra kontrol ibaresi ekleyerek onayladı...

Bu raporumdan ek bilgi isteniyor

Rapor tarihim 20/12/2011 yeni tarihli ankara maliyesi ekbilgi istiyor. Bunuda telefonla öğrendim bu süreç çok geç işliyor raporumu ben 27/12/2011 tarihinde gönderdim ayın 13/02/2012 de ankaraya ulşamış ben 14/12/2012 de telefon açtım bu sonucuda telefonla öğrendim sizce ne gibi ek bilgi isteniyordur tercübeli arkadaşlar yarum yazarsanız sevinirim

resim1.jpg

Ek bilgi dedikleri Raporda imzası bulunan Dr,lerin teşhislerii hakkında daha fazla açıklama istemelerinden ibaret olduğunu sanıyorum, benimkinde öyle olmuştu..

benim %42 olarak gitti. ankara %46 onayladı normal çetvel hesapına görede %46 çıkıyordu.

arkadaşlar benim raporumda %42 olarak gitti uzun yürüme cihazı + tek bastonla mobilize diye yazıyor bacaklarımdaki diğer sorunlarda yazıyor kısalık güçsüzlük vb. sizce ankara onaylarmı birde önceki raporlarımıza bakıyorlarmı acaba Ankara sağlık kurulunun telefonunu bilen varsa yazabilirmisiniz sonucu öğrenebilirsem olumsuzluk halinde itiraz için zaman kaybı olmasın bilgisi olan arkadaşlar teşekkürler.

Mesen,

Sana rapor aynı yolla geri gelecek ve o raporun üst yazısında ne tür ek bilgi ve tetkikler istendiği yazacaktır.
sen o kağıtlarla tekrar ayn hastaneye giderek eksikleri yaptırıp istenen belgeleri de rapor arkasına iliştirip tekrar aynı yoldan Ankara'ya gönderilecektir.

Merak etme sorun çıkaracak fazla birşey yoktur. Bende de aynısı oldu. Kalp yetmezliği teşhisi konulmuştu ancak ( Ejeksiyon fraksiyon '''Kalp pompalama hızı '' raporu ) eklenmediği için raporun tekrar çıkartıp arkasına iliştirip gönderdim aynen Ankara onayladı. Haydi kolay gelsin...

Üst Alt