Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anksiyete bozukluğu ile askerliği RDM olarak mı yaparım?

Dalağı aldırmaya mı karar verdin,illa askerlik yapmayacağım mı diyorsun🙂

Sen bütün şikayetlerini tekrar bir özet geçermisin?
Anonim_1

OğuzHan112

Hocam şöyle özet geçeyim zaten hali hazırda psikiyatrik rahatsızlığım mevcut fakat geçen sene 12.6cm dalağım mevcuttu fakat o zamanlar şikayetim yoktu doktor takip edilmesi lazım dedi ama son 1 aydır ağrı yokluyup geçiyordu son 5 6 gündür şikayetlerim arttı sol göğüs kafes civarı ve sol omuz tarafımda ağrılar mevcut yemek yiyorum hemen doyuyorum bulantımda oluyor salı günü ultrason çekindim dalagim 14.2cm çıktı bu durumda dalağın alınma ihtimali varmı acaba?

Şuan için dalağın alınması gibi bir şey söz konusu olmaz gibi görünüyor,başka patoloji varsa onu muayene eden hekim bilir.

Psikiyatri olarak tanı nedir...tedavin halen devam ediyor mu?
Anonim_1

Her şikayeti olanın organı mı alınıyor?

Başka bir patoloji varsa,yada dalağının alınıp alınamayacağını bazı tetkikler sonrasında muayene eden doktor bilir.

Dönüp dolaşıp aynı soruları işliyoruz,Senden ricam bana tekrar soru sorma kardeşim.

Hastaneye git,burası poliklinik değil. Yardımcı olmaya çalışıyoruz, insanı bazen çok bunaltıyorsun.
Anonim_1

Abi merhaba yeniden birliğimdeyim hastaneye çıktım bugün kaf ve kif ile birlikte komutan yapmaz olumsuz şekilde doldurdu belgelerimi doktor yarın heyete gel dedi sevk kağıdına heyet sevk kağıdına 18 b1 uyum bozukluğu ile heyet sevk yazdı bilgisayara da birşeyler yazdı. Bu 18b1 i bulamadım internette abi

OğuzHan112

Abi merhaba yeniden birliğimdeyim hastaneye çıktım bugün kaf ve kif ile birlikte komutan yapmaz olumsuz şekilde doldurdu belgelerimi doktor yarın heyete gel dedi sevk kağıdına heyet sevk kağıdına 18 b1 uyum bozukluğu ile heyet sevk yazdı bilgisayara da birşeyler yazdı. Bu 18b1 i bulamadım internette abi

Üstteki mesajımda seni mentionlamamışım abi silinebilir üst mesaj. Teşekkürler.

Bugün elverişsiz raporu aldım teşekkürler

Selamlar askerden Hava değişimine geldim 30 günlüğüne haftaya cuma bitiyor ama benim haftaya salı günü doktora gitmem lazım yani halen tedavim devam ediyor acaba bu süreyi uzatabilir miyim yoksa izin bittikten sonra birliğe katılmazsam ne olur?

Uyum bozukluğu sebebiyle çürük alabilir miyim?

Herkese merhaba askerim şu an uyum bozukluğu sebebiyle 2.hava değişimindeyim iznimin bitmesine 2 gün kaldı acaba yarın askerlik şubesine gidip durumu anlatsam beni hastaneye sevk ederler mi? Hastane çürük verir mi acaba?

2.hava değişiminden sonra çürük mü verirler?

Herkese merhaba ben uyum bozukluğu sebebiyle 2.hava değişimindeyim haftaya iznim bitiyor Perşembe günü askerlik yaptığım ildeki hastaneden psikiyatri randevusu aldım ama nasıl bi yol izlemeliyim ilk önce randevu aldığım doktora görünüp ordan bi kağıt alıp doktorları sırasıyla dolaşacak mıyım birde heyete dosyaları sevk etmek için randevu almama gerek varmı?

Askerlik çürük raporu kaç günde çıkar?

Herkese selamlar şu an askerim haftaya perşembe günü hastaneye gideceğim uyum bozukluğundan 2.hava değişimi bitti şimdi haftaya perşembe günü psikiyatri ye görünüp evrakları sağlık kuruluna teslim edersem ne zaman sonuçlanır acaba pazartesiyi bulurmu ?
kara duman

Son düzenleme:
Bana sorarsan sona gelmişsin verirler ama bu askerlik olayın bitince bu seferde sivilde zorluklar yaşanıyor iş olsun yakınlarının ortamlarında olsun soracaklar kendini kötü hissedeceksin ve sivilde de kaygın bunun yüzünden devam edebilir bunuda düşün muaf raporu alıp pişman olanlarda var sakin ol ve dediklerimi düşün çünkü bu olay bitince bir daha oraya geri dönmeyeceksin ve pişman olabilirsin burada öyle başlıklar ve pişman olanlarda var Oğuzhan abiye sorabilirsin dediklerimi istersen dostum
Anonim_1

Black4647

Hocam bu heyet işi nasıl oluyor birlikten bana resimli kağıt verip bunu psikiyatri ye mi veriyorum tüm doktorları dolaşıp ne yapıyorum evrakları kime veriyorum acaba?

Anonim_1 komutanına durumunu anlat 2 hava değişimim var dedin zaten ama önemli olan yine sorarlar yapmak istiyor musun falan diye sen çok kötü mü oluyorsun çünkü cidden sivilde de peşini bırakmayan bir şey bu askerliğini tamamlamış eleman istiyorlar ve çevrende sorar bu sefer yine kaygın sivil hayatında da devam edebilir kendinde bitirme ihtimalini görüyor musun istersen durumunu komutana anlat sana yardımcı olabilir yapmak istiyorum ama kaygılarım çok fazla diye yardım isteyebilirsin istersen bunu dene görmezden gelebilir senin için bazı olayları senin yaptığın işe başkasını bulurlar birliğinden ve bitirme imkanın daha çok artar konuşursan durumunu komutanına anlatırsan belki seni daha az sıkar ve bazı olaylarını anksiyeten yüzünden görmezden gelebilir

Herkese hayırlı günler f43.2 uyum bozukluğu sebebiyle cuma günü askerden muaf oldum ama ne zaman e devlete muaf yazısı düşer birde hangi sebepten muaf olduğumu kimler öğrenebilir?

@OğuzHan112

Anlamadım birşekilde bana askerlik sürecinde yardımcı olan kullanıcı ya saol allah razı olsun yorumumu atmama rağmen yorumum komik bi şekilde silinmiş ne sebeple Anlamadım? 😀

Herkese hayırlı günler askerden muaf oldum ama e devlete girdiğim zaman 14 nisana kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor bu ne demek oluyor ne zaman muaf yazısı düşer Acaba?
@OğuzHan112

Son düzenleme:
@Anonim_1 Muaf olmuşsunuz.... Bu askerlik işini artık aklınızdan çıkarsanız diyorum.

Askerlikle bir ilişkin kalmadı bitti yani....sisteme düşer merak etme acele etme.
🙂
@OturanBoğa

Son düzenleme:
@Anonim_1 Askerliğinizi RDM olarak mı yaptınız? Yaptıysanız nasıl bir yol izlediniz RDM olmak için.

Üst Alt