Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anksiyete ve depresyon bozukluğu ile askerlikten muaf olur muyum?

raider

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
tecilimi bozdurmayı düşünüyorum.süreç nasıl işliyor fikrim yok . Anksiyete ve depresyon bozukluğu tanısıyla şuanda tedavi görüyorum. Hangi evraklar lazım nereden almam lazım ne yapmam lazım bilmiyorum. E devlet üzerinden gördüğüm 3 ilaç raporu görünüyor aşağıya bırakacağım.
13.12.2017 tarihinde ilk kez psikiyatriye gitmişim. gittiğim doktorların çoğu psikiyatrik muayene tanısı yazmış başka bir şey yazmamış.
Psikiyatrik Muayene Tanısı
G47.9 - UYKU BOZUKLUKLARI, TANIMLANMAMIŞ şeklinde bir doktor yazmış . diğerleri raporlarda yazmışlar.

ilaç raporları ve başlangıç tarihleri de bu şekilde

11.04.8 ---> Unipolar Depresyon(F32-F34)( F38-F39) 24.02.2022 DEPRESİF NÖBET, TANIMLANMAMIŞ
11.04.1 ---> Panik Bozukluk(F41.0) 16.07.2020PANİK BOZUKLUK ÇEPİZODİK PAROKSİSMAL ANKSİYETEĞ
11.04.8 ---> Unipolar Depresyon(F32-F34)( F38-F39) ) 16.06.2020 ORTA DEPRESİF NÖBET

Muafiyet raporu verirler mi bu durumda ? tecili bozar bozmaz doktor görüşmesine gidebilir miyim ? gitmeden önce evrak hazırlamam gerekiyorsa nereden nasıl hazırlamam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
Mağdur çocuk şuan ailevi çok fazla sıkıntım var ailemin sağlık durumu ekonomi durumu şu dönemde kötü il değişikliği yapacağız derken gitmesem daha iyi olur gibi bilmiyorum inan ne yapacağımı

raider muafiyet alabilirsin kardeşim ama iyi düşün derim yapabilecek durumdaysan yap ama yok yapamam diyorsan tecilini bozdurursun askerlik muayenesinde söylersin durumunu kötüyüm sıkıntılarım var dersin onlar seni hastaneye sevk eder orda psikiyatri önceki muayenelerini göz önünde bulundurup muafiyet verebilir.

Mağdur çocuk tecili bozdurduktan sonra hemen aile hekimine gidip oradan hastaneye sevk ediyorlar herhalde bunların çıktısını almam lazım mı ? tecil bozduktan sonra hemen aile hekimine gidip işlemlere başlayabiliyor muyum ?

raider önce yoklamanı oluyorsun ondan sonra aile hekimine muayene oluyorsun askerlik şubenden bilgi alabilirsin onlar sana yardımcı olur ama tecil süren varsa acele etme derim biraz daha düşün beni muaf ettiler ben iptal ettirmeye çalışıyorum

raider 1 2 gün sürer. Uyum bozukluğundan verildi bana ama hiçbir sıkıntım yoktu. Muaf olduğun zaman toplumda hep kötü gözle bakıyolar insana çok zorluk çekiyo insan

Mağdur çocuk şimdi başlatayım ben yoklama işlemini düşündüm üzerine çokça çünkü insanların dediği umurumda değil sağlığım daha değerli dediklerinden. ilaç raporları dışında bir belge yok onları çıktı almam gerekli mi yoksa yoklamayı başlatınca aile hekiminden sevk alıp hastaneye gidip söylemem yeterli mi

raider peki kardeşim sonra pişman olmuycaksan sıkıntı yok e devletten yoklamanı yap sonra aile hekimine git askerlik muayenesi için geldim de anlat durumunu raporları belki görür sistemde ama alabilirsinde o seni sevk eder hastaneye

Mağdur çocuk teşekkür ederim askerlik şubeye gidip durumu sorup ona göre işlemlere başlayacağım inşallah

Son düzenleme:
Mağdur çocuk tamamdır yarın şubeye gidip soracağım durumu . dediklerine göre de yoklamayı başlatacağım haberleşiriz

Mağdur çocuk askerlik şube bilgi veremeyeceğini ne deseler yanlış olacağını söyledi . ASAL yoklamayı başlattım grev bitince aile hekimine gideceğim . anksiyetem tutuyor sürekli ne olacağını bilmediğim içinde .

raider sıkıntı etme kardeşim aile hekimi sana soracak zaten sağlık problemin varmı diye söylersin orda anksiyetem var diye yapamam askerlik dersin oda hastaneye sevk eder seni. Bu arada grev ne zaman bitiyor bilgin varmı?

Mağdur çocuk kimisi 2 gün diyor kimisi 3 gün bende bilmiyorum tam ama bazı doktorlar çalışmaya devam ediyorlarmış.hastanede ki doktorun insafına kaldım ve net bir şey yok ortada birde grev yapaları tuttu kafam çok doldu birisi dese ki çıkıp karar büyük ihtimalle şu olur rahatlayacam belki de ama çok belirsiz

Mağdur çocuk muaf olduktan sonrası insanların dediklerine takılmam diye düşünüyorum umarım muafiyet verirler bu süreç bile çok yıprattı beni

Mağdur çocuk kendi işimi kurmayı düşünüyorum zaten forumda örneği çok muafiyet alıp devlet memuru olan çok insan var sorun olmaz bence

Mağdur çocuk şuanda işsizim fakat emlak danışmanlığı sertifikam var . aynı zamanda odyometristim. akvaryum balıklarıyla da uğraşıyorum üretim yapıyorum belki buradan ilerlerim. aile hekimiyle görüştüm tüm tanıları yazacağını söyledi sevk kağıdına sadece f32.9 depresif nöbet yazdı . umarım kıllık yapmazlar hastanede ki kurul

Hastalığının kronik olduğunun düşünülmuş olması lazım.

Yoksa anksiyete ile aynı kodda olan 16A2 ile gidersin. Sevgilerimle.

@ekiyim ben Mağdur çocuk hastaneye sevk ettiler aile hekimi sadece f31.9 depresif nöbet tanımlanmamış ile sevk verdi sizce kronik olduğunu düşündüğü için mi böyle yapmıştır ?

Üst Alt