Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anti Oksidan'ın objektifinden fotoğraflar

Anti Oksidan

Aktif Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
0
biliyor musunuz benim de çocukluğumdan kalma hep trenli anılar vardır..
sanırım o yüzden o fotoğrafın yeri başkadır bende... orada insansız bir resim çekebilmek için epeyce beklemiştim... eğer bir insan kadraja girseydi resmin büyüsü bozulurdu sanırım... :)

elimde çektiğim çok fotoğraf var... yenilerini zaman buldukça ekleyeceğim..

tekrar teşekkür ediyorum.. sağolun..

1001072dy6.jpg

1000933ql3.jpg

1001135tp1.jpg

1001188ri1.jpg

1001667df1.jpg

1001961nk5.jpg

ÇOK GÜZEL RESİMLER ANTİ ABİ BEN ÖZELLİKLE GÜN BATIMI OLAN RESMİ ÇOK BEĞENDİM, PAYLAŞIMIN İÇİN TŞK EDERİM.

köprüdeki
kızıllıga bayıldıımm
ellerine gözlerine yüregine saglık antii
paylaşımın için teşekkürler

Çok çok güzel fotoğraflar.. Fotoğraftan pek anlamam :oops: ama bunlar gerçekten harika.. Hepsini de Wallpaper klasörüme kaydettim.. Yalnız.. Tarih ve isim, görünürde bir yerde olmasa o zaman tam süper olurdu. :p

sizlerden övgü almak gerçekten gurur verici arkadaşlar... çoook teşekkür ederim.. :oops:

anti parantez baben hocam için;
hocam ben de ekledikten sonra farkettim ki hiç hoş durmuyor... bundan sonrakiler isimsiz ve tarihsiz gelecek emin olabilirsiniz bundan... :)

Çok uzun yıllar oldu fotoğraf çekmeyeli...

Fotoğraflarınıza bakınca içime bir hüzün çöktü. Hep karanlık... hep karanlık...

Doğada pek yalnız...

Oysa devinim doğanın özüdür... Belki de bu yüzden en çok dalgaları severim ben...

Birgün...

Doğanın insanla bütünleştiğini gösteren fotoğraflar çekersiniz belki...

Ne dersiniz?

Fotoğraflara bayıldımmmm...

Ellerine sağlık Avni kardeşim...

En çok gün batımının olduğu iki fotoğrafı sevdim...

Güneşin bize veda ederkenki kızıllığını bende çok severim...

harika kareler anti :) eskiden bende çok foto çekerdim. eski mesleğe dönesim geldi :)

SLM

fotoğraflar çok güzel martılar özellikle.

kardelen39' Alıntı:
Çok uzun yıllar oldu fotoğraf çekmeyeli...

Fotoğraflarınıza bakınca içime bir hüzün çöktü. Hep karanlık... hep karanlık...

Doğada pek yalnız...

Oysa devinim doğanın özüdür... Belki de bu yüzden en çok dalgaları severim ben...

Birgün...

Doğanın insanla bütünleştiğini gösteren fotoğraflar çekersiniz belki...

Ne dersiniz?

arkadaşlar tüm güzel yorumlarınız için teşekkür ederim... kardelen39 resimlerden hüzünlenmenizi doğal karşılıyorum.. çünkü ben cıvıl cıvıl resimler çekmesini sevmiyorum pek... insanlı fotoğraflarda da başarılı değilim çünkü doğal enstantaneyi hiç bir zaman yakalayamadım... çekim sırasında bilerek pozlamayı düşürüyorum biraz, çünkü fazla ışıklı resimler de hoşuma gitmiyor... belki de resimlerde melankolik halimi yansıtıyorum bilmeyerek...

roaccutane' Alıntı:
harika kareler anti :) eskiden bende çok foto çekerdim. eski mesleğe dönesim geldi :)

teşekkür ederim.. bence kesinlikle dönmelisin hocam... ben kendi adıma konuşayım; bana hiçbir şey fotoğraf çekmekten daha büyük zevk vermiyor.. umarım sizin de hoş karelerinizi görürüz...

Sevgili antioksidan,

Çektiğin fotoğrafları masaya yatırmaktan hoşlanıyormusun? :D

Bunun cevabını henüz bilmiyorum. Ama hoşlansanda hoşlanmasan da birazcık fotoğraftan anlayanlar yorum yapmaya başlayacaktır. İşin özü ve güzelliği burada.

Kuşkusuz yorumlara bir çok şey etken olacaktır. Gerçek bir fotoğraf ustası çok daha başka yönlerden yoruma katılsa da genel anlamda insanlar fotoğrafa bakarken içinde bulunduğu ana göre yorumlar yapar. Bu yüzden son derece neşeli bir fotoğraf bazen bize son derece hüzünlü gelebilir.

Çektiğin fotoğraflar arasında trenden söz ederken trenlere karşı duyduğum sevgiden kaynaklandığını söylemiş olsam da fotoğrafçılık esasına göre o fotoğraf gerçek bir fotoğraf.

Bir de yukarı da çektiğin ilk martı ve gökyüzü, tren kadar olmasa da gerçek bir fotoğraf.

Diğerleri fotoğraf değil mi yani diye bir soru ister istemez akla gelebiliyor.

İyi bir fotoğraf makinasıyla hemen herkesin çekebileceği bir güzellik onlar. Haa doğa fotoğrafçısı olduğunu varsayarsak harikadır elbette.

Ama ben yine döneceğim o müthiş trene...

İyi ki insan girmemiş o kareye. Girseydi kompozisyon tamamiyle farklı olabilirdi. Trenin derinliği, peron ve renkler öylesine güzel uyum sağlamış ki vallahi çok ama çok hoş.Hele bir de kapıya yansıyan ağaç dalları... Sadece o fotoğrafta sağ taraf ve yine sağ üst kısmı daha fazla görünebilseydi trenin kusursuz olacaktı.

O trenle ilgili olarak sayfalarca konuşabilirim. Çok ama çok güzel....

ben amatör bir fotoğraf tutkunuyum sevgili andante...
tabiki fotoğraflarımın masaya yatırılması hoşuma gider..
farklı gözlerle neyin daha hoş neyin daha güzel göründüğünü anlayabilirim böylece... ve sonraki çekimlerimde buna dikkat ederim..

"gerçek bir fotoğraf" deyiminize tebessüm ettim.. çünkü söylediğim gibi amatörce uğraşıyorum fotoğrafla... ve benim dimağıma bir deyim daha eklediniz teşekkür ederim..

şunu da belirteyimki o kareleri zorlama ile yakalamadım hiç bir zaman.. alıp başımı evden çıktığım zaman 100-200 fotoğraf hatta bazen daha fazlasını çekiyorum.. ama eve gelip bilgisayara yüklediğimde %90'ını siliyorum...

trene gelince, övgüleriniz için tekrar teşekkür ediyorum.. hatalar içinse, hatasız kul olmaz diyeyim.. :) ben de keşke demişimdir o fotoğraf için... ama iyi bir kare olduğunu tübitak bilim teknik dergisi sanal sergi sayfalarında yayınlanınca anlamıştım... :)

sevgiler...

yeni fotoğraflar.. sevgili andante yorumlarsanız sevinirim.. :)

1001435cc1.jpg

çengelköy'den günbatımı

1002628rg4.jpg

kadıköy'den dalgakıran

1002980ip7.jpg

semerci, taksim el sanatları sergisi'nden

1004132qk2.jpg

kedi surat çuha, beykoz hıdiv kasrı koruluğu

img0162no1.jpg

umarım rahatsız etmemişimdir.. :)

img0589ph3.jpg

beykoz hıdiv kasrı koruluğu

img05791aj7.jpg

bu kuşun adını bilen varsa ve yazarsa sevinirim.. :)

Evet sevgili antioksidan,

En çok ama en çok ikinci fotoğrafı sevdim. Bana bir şirimi hatırlattı bu fotoğrafın;

Gök gri,

Deniz gri,

İçimde;

Yağmayan yamurların serinliği.....

Öylesine güzel çekmişsin ki bu fotoğrafı bana soracak olursan, fotoğraf diline yerleştirdiğin yeni kelimeye çok uygun bir fotoğraf bu. Evet işte gerçek bir fotoğraf daha....Denize yansıyan ışığı harika yakalamışsın.

Umut veriyor bu denize yansıyan ışık.....

İnsanda bir çok düşünceyi çağrıştırıyorsun bir kare de....İnsana hizmet bu bir şekilde. Anlatmak yada yakalamak istediğin kare belkide çok farklı bir şey ama binbir düşünce ve duyguyu yansıtabilecek bir renk oluşturmuşsun.

Bu yüzden her insan çok farklı bir şekilde algılayacaktır bu fotoğrafı, onları alıp bir başka diyara sürükleyecektir. İşte insana hizmet budur. Anlatabiliyormuyum?

İstanbul güzel, İstanbul efsunlu bir kent, İstanbul her dem insana hayat veren harika bir kadın.... Bu yüzden İstanbul la ilgili çektiğin her kare kesinlikle beğeni kazanacaktır. Beğenmeyeni vururummmmmm :D

Yeni sanatçılarımız sanatın her alanında üç boyutluluğu savunuyor genelde. Tuale yansıyan bir kadın, bir çocuk, vs. nasıl resimde bir sanata dönüşüyorsa, doğadaki herşey bir sanat eseridir diyorlar.

Öylesine uçuyorlar ki bu sebeple ortaya koydukları bir pisuar sanat tır diye idda edebiliyorlar. Cevapları da hazır;

Bunu resim olarak yapsaydım sanat olacaktı değil mi?

İşte bu yüzden İstanbul her haliyle bir sanat. Güzelliğiyle, çirkinliğiyle, adaletiyle, adaletsizliğiyle....

Ama ben bu istanbul fotoğraflarında Çengelköydeki ağacın dallarına asılı kaldım.Burda da gün batımı özel renkleriyle dünyayı bir kez daha güzelleştirmiş ve sadeleştirmiş.Bir kaç renkle sınırlıymış gibi dünyamıza gizemliliği koyuvermişsin.

Ya çok güzel.... Geç oldu yarın erken kalkacağım. Gün batımının sadeliğiyle şimdilik bırakayım.

Teşekkürler.

sevgili andante yorumlarınız için çok teşekkür ederim.. hiç üşenmemiş yazmışsınız... :)
şiirinizin o pasajının bile çok hoş olduğunu belirtmek istiyorum... ne mutlu bana ki her gruptaki bir kaç fotoğraf size birşeyler çağrıştırıyor...
"o ağacın dalında asılı kalmanız" çok hoşuma gitti doğrusu... :)

sağolun... :D

sevgili anti oksidan gerçekten hepsi de bir birinden güzel :p paylaştığınız için teşekkürler :p

bu güzel mesajın için çok teşekkür ederim sevgili gülpembe... :)
sağol..

1003404he7.jpg

sabah vakti (ege denizi)

1003498da8.jpg

yağmur öncesi (marmara)

1003613lo7.jpg

gün batımı (ege denizi)

1003628ms9.jpg

lumbuzun fısıltıları

1004043mu4.jpg

yeşil ile mavinin dansı

img0002aq8.jpg

salacak'tan

img0237lp3.jpg

kuş yuvaları (gülhane parkı)

img0745wk9.jpg

darıcı (beyazıt meydanı)

yeşil ile mavinin dansı :) kuş yuvaları :) bayıldım çok güzel :) teşekkürler :)

Anti Oksidan' Alıntı:
bu kuşun adını bilen varsa ve yazarsa sevinirim..

Sevgili Anti Oksidan,

Üyesi olduğum haber grubuna sordum.. "Bu kuşun adı nedir" diye.. En yaklaşık cevap şuydu:
İngilizcede jay diye geçen Latincesi Garrulus glandarius Türkçesi alakarga, kestane kargası olarak bilinen bir kuş türü
http://www.naturephoto-cz.com/jay:garrulus-glandarius-photo-2518.html

Daha kapsamlı bilgi için
http://www.garden-birds.co.uk/birds/jay.htm
Ama seninki daha yakışıklı. :wink:

gülpembe-10' Alıntı:
yeşil ile mavinin dansı :) kuş yuvaları :) bayıldım çok güzel :) teşekkürler :)
sevgili gülpembe fotoğrafları beğenmen çok hoşuma gitti, çok teşekkür ederim.. :)

Baben hocam mükemmelsiniz... bir şey daha öğrendim... seviyorum bu forumu...
jay, alakarga, kestane kargası, garrulus glandarius
Baben' Alıntı:
Ama seninki daha yakışıklı. :wink:
işte bu çok hoştu... ;)

yörükkizimm' Alıntı:
Tek kelimeyle harika fotoğraflar, hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık, paylaşım için çok teşekkürler Anti Oksidan.
yörükkızımm senden övgü almak güzel.. teşekkür ederim...

Tebrikler

Fotoğraflarınızda altın noktayı yakalamışşınız.Mükemmel çekimler.Perspektif ve renkler müthiş..Emeğinize sağlık,devamını görmek dileği ile

Anti ,bende andante gibi trenlere vuruldum ,o çay bahçesini az daha geriden çekseydin sanki daha müthiş olucakmış ,(andante öğren o çay bahçesini beni götür noluuur nolurrr ) ,sadece amatör bir göz benimki, bide ege denizinde sabah çok güzel ,bence sen çok yeteneklisin hele gözün çok güzel görmüş yakalamış İstanbul fotoğraflarda bile çok alımlı işveli bi şehir ya ,amaaa ege'deki gün batımıda bir başkadır canım :lol: gözlerine sağlık ...

Yorumlarınızı ve yazılarınızı okuyorum.Yakından ilgileniyorum.Farklı dönemlere ait sanatçıları formunuzda konu olarak yer alması,önemli eserlere de yer verip estetik eleştirilerde bulunmanız ,bir resim öğretmeni olarak beni çok sevindirdi.adente nin paylaşıma koyduğu eser fotoğraflarıda heyecen verici.Plastik görüşün, form yolu ile kazanılabilir olmasını,bu bölüm herkese gösterecektir.

Ellerinize sağlık.Başarılar dilerim

Hale hanım bu arada önerilerinizi de almak isteriz. Ne tür yenilikler yapabiliriz, açtığımız başlıklarda neler eksik neler eklenebilir bu ve benzeri önerilerinizle de katkılarınızı bekliyoruz.

Resimlerin hepsi çok güzel olmakla birlikte herkesin kendince favorileri vardır mutlak :roll: ilk resimlerden başlamak üzere 3.resim istanbulun üzerinde günbatımı ve martıların denizin üzerinde süzülüşü 8) ,çengelköyde günbatımı yine muhteşem boğaz köprüsünün gün batımı ile çok yakıştığını düşündüğüm bu güzel kare :) beykoz hidiv kasrı masaüstünde çok şık duracak nefis bir sonbaharlık kare olmuş :wink: ve salacak'tan...benim asl larım bu resimler yine söylüyorum hepsi birbirinden güzel aslında :D başarılar ve bizimle bu güzellikleri paylaşıma devam etmenizi dilerim anti... :D

Üst Alt