Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Antipsikotikden dolayı psikoza giriyorum

Serhatç

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
4
Merhaba organik olmayan psikoz hastasıyım piyasada denemediğim ilaç kalmadı . Bütün ilaçlar duyduğum sesleri daha da şiddetlendiriyor beni psikoza sokuyor bayağı araştırdım nedeni hiperakuziymiş her gelen sesten rahatsız oluyorum öyle olunca ilacı kesince geçiyor sonra hastalığım alevleniyor. Doktora söyledim yapacak bir şey yok dedi mecbur ilaçlara devam edecem asıl sorum sizde de böyle oluyor mu?

@Serhatç bende organik olmayan psikoz hastasıyım. Yaklaşık bir yıldır tedavi oluyorum.
İlaç yan etkilerini saymazsak. Hiç belirti kalmadı. Tamamen kendime geldim.

Birdaki atağın olup olmayacağını düşünüyorum.

Sesler atak durumunda alevlenme döneminde oluyordu. İlaçların bu durumunda geçirmesi gerekiyor. Bir ilacın tam etki ettiğini görmek için 3-3.5 ay beklemelisin. İğnede vurulabilirsin.

İğne clopixol vurduruyorum ama etki etmiyor sesler geçmiyor.

@Serhatç, Benim oğlumda atipik pisikoz hastası düşük dozda değil ama dozu yükseltince sesleri azalacağına dahada şiddetleniyor.

Orta ve düşük dozda pisikoz belirtileri tamamen geçmiyor geçsin diye doz yükseltilince sesler dayanılmaz derecede artıyor.

Abizol 20 ve 30 mg ve invega 12 mg aynı sorunu yaşadık.

Doktor bazı hastalarda böyle olabiliyor dedi vucüd ilacı kaldıramıyor dedi.

"Alkol yüzünden sarhoş oluyorum" der gibi olmuş. Hiperakuzi :"""Normal işitmeye sahip olan kişileri rahatsız etmeyen seslerden rahatsız olma; çevresel seslere karşı olağan dışı hassasiyet gösterme; sese aşırı duyarlı olma; günlük seslere karşı tahammülsüzlük gibi tanımlanabilir. Kısaca, sese karşı tolerans problemi yaşama durumuna adı verilir.""" Gugulda araştırınca böyle bir tanımlama yazısı çıkıyor. .. Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
@kara duman, Oğlunuz şuan hangi ilaçları kullanıyor aşabildi mi bu durumu

Olanzapin ve aripiprazol bende öyle yapmıyordu.

@Serhatç, Hayır sıkıntı devam ediyor perşembe günü kontrol var bakalım doktor ne diyecek.
Şu an
İnvega 9 mg/gün 12 mg da sıkıntı oluyor
Lithuril 3x300 mg/gün
Akineton 2 mg /gün

Üst Alt