Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aramızda şizofreni hastası olup kendini şizofreni olarak görmeyen var mı?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
630
Reaksiyonlar
232
Şizofreni hastası olup kendini şizofreni olarak görmeyen aramızda varmıdır?

Bizim hastalığımız ÖMÜRBOYU ilaçkullananılacak HASTALIKLARLİSTESİNDE bana göre.

Ben şizofreni hastası değilim lakin sinirliyim düşman başına bir babam yüzünden doktor ilaç verdi psikometriye yolladı. Fakat ben kendimi sinirli görmüyorum ilaç hiç kullanmak istemiyorum.

ilk yıllarımda ben de hasta olmadığımı sanıyordum. hep etrafımda sorun varmış gibi geliyordu

Ben kendimi şizofreni olarak görmüyorum. Kendime göre açıklamalarım var. Her şizofren teşisi almış kişi şizofreni değil. Musallat olayı gerçek. Ahmet diye şizofren polis vardı. Birgün onunla konuştuk boynunda 2 tane muskası vardı. Bana dedi ki bunları yazdırdıktan sonra düzeldim.Her şizofren şizofren değil. Bir hoca vardı. İki tane şizofren. Diğerine yazdı düzeldi. Diğerine senin ki psikiyatri tedavisi dedi. Ben bunlara şahidim.

Ben şizofren değilim ama şizofren gibi görüyorum tam tersi . Sürekli Etten püften seyleru büyük takıntılı şeyler yaptım ! Teshisim bipolar ilaçlarımın üzerindeyse duygu durum bozukluğu yaziyor !

Şizofren olduğumu kabullendim ama gündelik hayatımı çok zorlamıyor.

İşimde gücümde yaşamıma devam ediyorum.

Ha bide pişmiş tavuğun başına gelmeyenler başıma geldiği için insanlar kurgu yaptığımı düşünüyor kendimden supheleniyorym bukadarida pes deyip ! Haftada 3 gün çalışınca insanları def ettim olaylarda takilmiyorum

@aydünyavaz benim eski erkek arkadaşım a paranoid şizofreni teşhisi koydular madde kullanıyordu ve tedavisi bıraktı sonra esrarı bıraktı ( yer Hollanda) ve ilaçsız iyileşti ! Hayatta hiç kimsesi olmadığı için arkadaşlığımız devam ediyor desteğim ona! Amma şunu soylum dün ona dedim ki ben seni karşına cikmasaydim hayatın nasıl olurdu? Dediki ölü olurdum ve bu ciddiydi ve ve blöf değildi ! Ya birinin iyileşmesine vesile oldum ama ya ben napcam şimdi ? (Sesli düşündüm )Sendeki de psikoz birazda bipolar da var gibi ! Çok içini açmayı kalbindekinI yüreğindeki bi çok söylüyorsun hiç bi şizofren bunu yapmaz! Belki gerçekten bazı şeyleri özgün şeyler yaşadın açılarin ve travmaların oldu ve bundan dolayı hastalandın sende şizofren yok bence en fazla psikoz çeşidi uzman değilim ama Okadar kliniklerde yattım ve Hollanda’da bi klinikte yatma süresi 3 4ay en az tam düzelmeden bırakmıyorlar! Bazı şizofrenler en fazla 3 yıl borderline veya majör depresif ler 1 yıl kalabiliyo dolaysiyla çok hasta tanıdım ! Senin durumun farklı saygılar 🎩

Son düzenleme:
Ben niye hatırlamıyorum ! Belki telefonum yanlışlıkla bi kelimeyi takmıştır ! O olabilir ! Amma ben demedim sana bişey kardesim

Oyuzden duzeltiyorum yazdıklarımı ilk 1 dakka çünkü Hollandaca klavyeden Türk klavyeye geçerken zor oluyo

Ha şimdi hatırladim antipsikotik bipolara , ve psikotiklere ve ve şizofrenlere verirler dedim ! Sizofren demedim

Yanlış anlaşılma olmuş ! Kafana göre anti psikotik birakirsa bi kişi zaten çok ağır atak geçirir ! Benim orada örnek veriyorum dememişim !siz ve ya bi kişi dememişim bide bende hataliyim atak geçiriyorum olabilir demisim! yanlış anlaşılmış ! Ben kit yazmışım

Son 2-3 senede hızlı iyileşmeye başladım

Son düzenleme:
@Kirlielmasim,

KESİNKEZ ŞİZOFRENİ HASTASI OLAN KİŞİ LER ATAK GEÇİRMEK ZORUNDAMIDIR?
(BEN ATAK NEDİR BİLMİYORUM OLMADI HİÇ)

(ŞİZOFRENİ GÖRÜNÜMLÜ BİR OTİZM)

@aydünyavaz benim çalıştığım ortam Suan bir kompleks ! Alt katta büro ve resepsiyon devlete bağlı bu şirket , 2. Kat restorant ! Diğer üst katlar otistik ve psikiyatri hastalarinin kaldığı stüdyo evler! Otistiklerin hareketlerini tiplerini konusmalarini gorsen çok kötü durumdalar ! Coğu kendini bile bilmiyo ! Bilende tuhaf ya giyimi ya hareketleri ya yürüyüşü ! Dilemezsin otistik olmaya ! Yine seni tanıyan bilen psikiyatrist in daha bilir

KESİNKEZ ŞİZOFRENİ HASTASI OLAN KİŞİ LER ATAK GEÇİRMEK ZORUNDAMIDIR?
(BEN HİÇ ATAK GEÇİRMEDİMDİ)

Sorum bu

Çoğunlukla insanlarla konuşmazlar sohbet etmezler yalnızlığı tercih ederler bencede. Sessizdirler ve içe dönüktürler KISACA.

DIŞ GÖRÜNÜŞLERİ İYİ OLMAYABİLİRLER.

İNSANOĞLU DİLEMEZ ZATEN SADECE BAŞINA GELİR/GELECEKTİR.

@aydünyavaz 40 cm kalınlığında 30 cm uzunluğunda taşlardan ismin yazılmış bi kolye takarmısin? Yada pamparlak pembe bu çanta erkek olarak? Bide yürüyüşün de farkı düşün! Allah korusun! Psikiyatri hastalarinida görüyorum çoğu belli olmuyo hasta oldukları !

Yada kıpkırmızı ruju yanaklara ve göz kapaklarina süren psikiyatri hatası görmedim ben! Yada oyuncak bebegiylecyada ayisiyla 55 60 yaşında dolaşan adam kadin yok! Gerçekten üzülüyorum bazen Bursa gorduklerime

Son düzenleme:
@Kirlielmasim,
Orasını sende bende anlayamayız. Otistik olupta çok başarılı olanlarda vardır mutlaka.

Senden benden zekileri de vardır.
DIŞ GÖRÜNÜŞLERİ ilen YARGILAMA LÜTFEN.

@neron+,
Şimdi var ama bu resimdeki ben değilim.

Üst Alt