Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aramızda şizofreni hastası olup kendini şizofreni olarak görmeyen var mı?

Otizmli Stephen Wiltshire takıntısını ressamlığa çevirmiş. Helikopterle bir kaç saniyede gördüğü istanbulu daha sonra kağıda detaylı bir şekilde döktü. Adama dahi bellek diyorlar.

EVET AYNEN VARLAR. BENİM ŞÖYLE KÖTÜ BİR YÖNÜM VAR. BEN BİR GÜN ÖLÜM GELECEK ONU BİLİYORUM AMA BU HAYATTA İNSANLARA KÖTÜLÜK ETMEYE HİÇMİ HİÇ GEREK YOK.

DUYGULARIM BEBEK GİBİ SAF VE TEMİZ NEDENSE. SANKİ SU GİBİ BERRAK.

39 YAŞINDAYIM BU ARADA.
KENDİMİ HİÇ SAVUNMUYORUM.

HASTA OLDUĞUMUNDA FARKINDAYIM. ESKİDEN KENDİM HAKKINDA KÖTÜ BİRŞEY SÖYLENDİĞİNİ BİLSEM VEYA DUYSAM KENDİMİ SAVUNMAZDIMDI.

@Sansarius,

En azından DAHİLERDE VAR.

Son düzenleme:
HOŞGELDİNİZ.
SENDEMİ OTİZMLİSİN?

ÖNCE SEN KENDİNİ TANITSANA.
RİCA ETSEM.

İnsanları gördüğüm yere tekrar tekrar bakamıyorum o andan itibaren o kişiler tarafından izleniyorum hissiyatına kapılıyorum. Ben gibi hisseden varmı?

Aynen bana da oluyor eski baslığa yazdım. Sanki kendini olduğundan farklı göstermeye çalışıyormuşsunda karşındakide bunu anlicakmış gibi ? Sanki olmak istediğin ideali onlar görüp ve sanki bundan ne kadar uzak olduğunuda görüceklermis gibi.

Ikinci defa bakiyorsun ya , neden bakiyorsunki ? Birini mi görmeye çalışıyorsun orda kim olsun istiyorsun ?

Eskiden bende de insanlar beni izliyor hissine kapılırdım ilaç kullandım 1 hafta sonra bu düşünceler kayboldu. Teşhisim organik olmayan psikoz.

Bakmak istiyorum ama zaten bi türlü oraya bakamıyorum. Ondan sonra olan oluyor sinirlerim bozuluyor.

Önceden duygusal sorunlu insanlara cinli derlermiş. Yani benim anladığım o kişinin dünyasında baktığı yerlerde cinler var gibi. Mesela öfkelenen kişilere de cinlendi derlerdi. Cinnet ordan gelir

YANİ DUYĞUSAL YOĞUNLUK DİYORSUNUZ.
Duygusal müziklerin hastasıyım. Ara sıra MÜSLÜM GÜRSES DE DİNLİYORUM.

Aydın bey bunca yıl tedaviye rağmen bu düşünceler düzelmemişse tedavide bir sorun var demektir , belkide ilaç etki kaybı yaşıyor olabilirsiniz diye düşünüyorum.

DOĞRUSU ORAYADA RAHAT RAHAT BAKMAK İSTİYORUM ama BÖYLE OLMUYOR. ORAYI KAFAYA TAKIYORUM BEN ORADA İNSANI GÖRMÜŞSEM EĞER.

@Üzümlükekim,
Sanırım bu duygu ilaçlarla geçmedi. BUNU YENEMEDİM HİÇ. KENDİMİ BİLDİM BİLESİLİ BU DUYGU VAR DİYE BİLİYORUM BENDE.
(2012 TEMMUZ DAN BERİ DÜZENLİ TEDAVİ)

@aydünyavaz, ben doktor değilim seni yanlış yönlendirmek istemem ama sen daha çok otistik bir atipik psikoz hastası gibisin.şizofren değilsin.şizofreninin prognoz profili biraz daha ağır seyreder.atipik psikoz senin durumuna daha uygun.demek istediğim kendini şizofren olarak tanımlamamalısın.ama doktor değilim seni yanlış yönlendirmek istemem.doktorun öyle tanı koymuşsa diyeceğim bişey yok

Üst Alt