Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Araştırma] Daha kolay yaşanabilir mekanlar oluşturmak için önerileriniz

hkesal

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba

Mimar olabilmek adına eğitim hayatımız boyunca toplumu her yönü ile tanımak ve toplumun bireylerine daha rahat yaşanabilir mekanlar sağlamak temel amacımız olmuştur. Bu dönemki projemiz aslında her zaman gözümüzün gördüğü ama bakmaya çoğu kişinin cesaret edemediği bedensel engelli dostlarımız için.

Görmek ile bakmak arasındaki fark, işte en büyük eksikliğimiz toplum olarak bu. Farkında olabilmek ve bu farkındalığı bize öğretebilmek amacıyla bu dönemki mimari tasarım projemizde engelliler için kısa süreli bakım evi tasarımı var.

Bu konuda bana yardım edebileceğinizi düşündüm. Çünkü elde edeceğim veriler ilk ağızdan olmalı ki daha rahat analiz edebileyim ve bu analizlerle engelli dostlarımız için hayatı daha rahat yaşanabilir mekanlar oluşturabilme fırsatını elde edeyim.
Yaşamak eylemi içerisinde karşılaştığınız sorunlar, sizlerin önünüze çıkan zorluklar, bunlarla nasıl mücadele ettiğiniz ve daha nasıl iyi olabileceği hakkında görüşlerinizi iletirseniz hem öğrencilik hem de ileride meslek hayatıma geçtiğim zaman unutmamam gereken temel kazanımlar elde etmeme ve hayatı daha kolaylaştırma adına bu farkındalık bilincine sahip olmama yardım edeceksiniz.
şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

Hasan KESAL
Mimarlık Bölümü 3.sınıf Öğrencisi

benim sorunum projeyi hayata geçirmekle ilgili değil.daha önce yapılmış olan projelerden farklı olarak yeni bişeyler eklemek.bunun da iyi bir analiz süreci ile gerçekleşeceğini düşünüyorum ve hala bu kanıdayım.yine de ilginize teşekkür ederim

Sitede Mimar üyelerin sayısını artırsak iyi olacak. :D

Hasan belki burda edineceğin bilgiler biryerden sonra eksik yada yetersiz kalabilir..Çeşitli engel gurupları mevcut ve hepsinin ihtiyaçları farklı..Sen bir bebeğin bile rahat edebileceği ortamlar düşün..Yatağından, oturacağı yere, banyodan tuvalete, koridorlardan dışarıya çıkış yollarına kadar.:).

Yanında biri olmadan yada o birine en az ihtiyaçla(mümkünse hiç olmasın :D ) yaşayabileceği ortamlar olmalı.Ama bu sadece mimari düzenlemelerle olacak iş değil.Teknoloji'den sonuna kadar faydalanmakta artık mecburi.

Teşekkür ediyorum sanada :D

Yok Selda harcamak olur mu :lol: .Tabiki görüşleriniz önemli.Mimar olduğunu bilmiyordum bak öğrendim şimdi :D .Arkadaş birde öğrenci olunca atladım.. :lol: Malum Ağaç yaşken eğilir :D

amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok
y.mimar şükrü sürmen'in bu konuda araştırmaları ve kitapları var
kendisi omurilik felçlidir.
www.ofd.org.tr
den ulaşabilirsin yönetimdedir
bulamazsan öm. at tlf nu vereyim :wink:

Gerçekten çok teşekkür ederim.ilk yorumlar gerçekten şevkimi kırmıştı ama şu an gerçekten mutlu oldum.Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

haklısınız yavaş yavaş kişiliğime oturtmaya çalışıyorum.ayrıca son mesajım taş değil,gerçekten ilgi gösteren "bayke" ye teşekkürlerimi iletmekti.

ilginize teşekkürler iyi çalışmalar

Üst Alt