Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşka ve hayata dair özlü sözler...

Bir bahar yaşasak senle birlikte,
Adına şiirler şarkılar yazsak,
Ve unutsak dünyayı,gezsek el ele,
Ruhuna çiçekler, çaputlar assak.
Bir masal yaratsak senle birlikte,
Devlerle, cücelerle arkadaş olsak,
Köşkleri,yalıları terk edipte
Balıkçı barınağında bir hayat kursak.
Ve bir melek doğursa hayat bizlere,
Armağan kutusunda saklasak.
Kendimizi kötü hissedip,içerleyince
Kutuyu açıpta huzurla dolsak…..

"Bir aşkı başka aşk söndürebilir. Aşkta ne yükseklik, ne alçaklık, ne de akıllılık ve akılsızlık vardır. Hafızlık, şeyhlik, müritlik yoktur. Sadece kepazelik, aşağılık ve rintlik vardır. İnsanın toprağını aşk şebnemi ile yoğurdukları için alemde yüzlerce fitne ve kargaşalık peyda olur. Aşkın yüzlerce neşteri, ruhun damarlarına sokuldu ve oradan gönül adı verilen bir damla aldı... Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı."

Mevlana

"Hayat,bir bisiklette gitmek gibidir.Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz müddetçe düşmezsiniz."

Calude Pepper

Bu şehr-i Sitanbul ki bi-misl ü behâdır
Bir sengine yek-pâre Acem mülkü fedadır.(Nedim)

30xjv29.jpg

"Bir yanaşımdır bir öbür kişiye;
birden iki kişiyi döndürür bir kişiye..
Anılarından kale yapıp sığınsa bile,
yetmez yalnız başına bir ömür birkişiye! "

Özdemir ASAF

Nasihat; zamanında taze yenmemiş bir ekmeği, başkasına
bayat yedirme denemesidir...

Özdemir Asaf

''Söylenemiyor çok şey, susmadan''
Özdemir Asaf

Ey acılara tat veren güzellik, yüreğimize hoşgeldin! Geldin de,çiçekli dallara döndürdün öfkemizi. Artık ister dolu yağsın ömrümüze, isterse kar. Biz ki bildikten sonra sevmeyi, bütün sabahlar acı renginde olsa ne çıkar?"
Adnan Yücel

Gerek yok her sözü laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana... .Mevlana

İnsanın içinde ameliyat yapmak için onu bayıltmak gerekir. Ruhunda yapmak için ayıltmak...

Özdemir Asaf

Bir bayana seni seviyorum dersen kaybedersin.Seni seviyorum demek iki kelimeden ibaret değil.Seni böyle seveceksem ! seni sevmiyorum..

"Özgürlük; köleler için değil, köle olduğunu bilenler içindir."

Karl Marks

[SIZE=3]
Bir bütün idim ben Leylâ ile.Sense Leylâ’yım diyorsun.Sen Leylâ isen eğer; beni yakmaya hayalin yeter, takatim yok sana kavuşmaya. Varlığı olmayan bir zerreye aynadan ne fayda?Canım gideli hayli zamandır, cismindeki bir başka candır; bir özge candır. Sensin beni benden ayıran, uzaklaştıran.Ben yokum, senin tecellin var. Vuslatının ağır yükünü kaldıramam ki. Önceleri sen vardın, şimdi ben yok oldum. Manevi dünyamda dostum daima sensin. Dış görünüşe değer verme bahsi ortadan kalktı artık. Gönül çok önceleri sana koştu canım seninle gitti. Şimdiki canım Leylâ’ya değil, Mevlâ’ya yönelik. Bir’lik yolunda seninle olmam, yanarım. Şimdi, gözümün nuru, gönlümün aydınlığı!..

Ben maskaralığa nam salmışım bari sen bu yola girme. İçinden çıkma namus perdesinin. Mecnun olan benim; bana yaraşır delilik, kınamışlık. Şimdi git, aşk töresini, âşıklık geleneğini, maşuk gidişatını bozma. Gir şimdi, ey vefalı! Açtırma kötü söz arayanların dudaklarını; sakız verme dedikodu arayanların ağızlarına. Beni aramaya çıktığını âleme bildirip deliliğine ferman yazdırma. Kimse seni burada görmeden git. Ben ki varım; sen içimdesin, bunu bil!......mecnun​
[/SIZE]

SUSMAK ; Mânâ eksikliğinden değil , belki
Mânâ'nın derinliğindendir !..

Mevlana

...
Ey insan, dünyâdan birbirine zıd iki ses gelir. Acaba senin kalbin hangisini alm...aya istîdâtlı?... O seslerden biri Allâh’a yaklaşanların hâli, diğeri ise aldananların hâlidir. Bu seslerden birini kabul ettin mi, öbürünü duymazsın bile!.. Çünkü seven bir kimse, sevdiğinin zıddı olan şeylere karşı adetâ kör ve sağır olur. (Hz. Mevlana)

"geleceğim.dilenciye bir yasemin vereceğim,cüzzamlı güzel kadına da
yeni bir küpe... köre diyeceğim ki: bak, nasıl da güzel bahçe!"
S. Sepehri

Aşk cellattır, ya sen sevdiğini aşk uğruna götürsün ipe, ya o senin başını teslim eder giyotine ya da seni seven bambaşka birini doğrarsın ince ince.. (Capricorn)

Kendimizi yukarılara ne kadar çok çıkarırsak, uçamayanlara o kadar küçük görünürüz...Niezstche

acıyla geçtiğim yoldan geçiyorsun
izlerime rastlıyorsun, bıraktıklarıma,
orada o yolda çekmiştim ruhumu patlatan fitili
benden savrulan parçalar kurusa da,
izleri var hala yolun kenarında.
...
izini sür yolun, acının ormanı büyütür insanı
vakit geniştir, ufuk sandığından daha yakın
acıyla geçtiğim yoldan geçiyorsun,
ustası olacaksın içine gerdiğin ttellerin
hangi sızıyla titrer içinde, hangi sesle
büyük bir aşk, hangi sesle ölür, bileceksin.

ne zamandı bilmiyorum. yaşadıklarından sana
kalan tortu, seni olduğun yere çakan, olduğun
yerde fırtına koparan korku. kendi sarmalında
döndün, döndün, sanma ki daha dönmeyeceksin
kalsan da bir yer için, aslında hep gidiyorsun.

şimdi, acının ormanından geçiyorsun
her şey bir daha kanasa da
ne geçtiğin yola ne sana dokunabilirim ben
geç meleğim, senin de şarkıarın olsun
içindeki telleri titreten.

birkan keskin

Aşkı taşıyan her kalbin muhkem olduğunu zannediyordum oysa.

Meğer aşk, indiği kalbi ihya ediyordu ya, ihya edemezse yok ediyordu.

Kazasız belasız kurtulmanın imkânı yoktu.

Nazan Bekiroğlu

Sen tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle
yaramazlık yapan çocuklar... gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana
aşık oldum ....( CANAN TAN )

Yalan söylememek değil, gerçeği gizlememekmiş marifet. Yüreğimi elime koyduğunda anladım.
Can YÜCEL

"Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor.
Derin denizleri ise ancak derin sevdalar.
Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor.
Anladım ki susan her şey derin ve heybetli."

Şems

şeyh fahişeye demişki; utanmaz kadın
hergün sarhoşsun, onun bunun kucağındasın
doğru demiş fahişe, ben öyleyim; ya sen?
sen bakalım şu göründüğün adam mısın?
ÖMER HAYYAM

Nasıl bir aşk bu diye sormuşsun? Herhangi bir adama, herhangi bir yerde duyamayacağım türden bu yüzden sana sakladım yanağımdaki küçük çukuru. Yorulduğunda ben de uyu.. Gözlerinin içine her baktığımda güçlenen kendimi özlüyorum ve en çok gözlerini. Çünkü artık sancıyor her bir yanım, omuzlarım ağrıyor, unutmak istediği...m her şey zamanla karşıma çıkıyor. Kaçmak çözüm olsaydı en çok saçlarına saklanmak isterdim ama beraber savaşmanın güzelliğini duyumsayabiliyorum.

Gel !

Lilişka

Bir mezar taşıdır insandan yarına kalan;onu da başkası yaptırır gerisi yalan.....

Üst Alt