Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz hastasıyım. Hastaneye yatmam fayda sağlar mı?

gökhan 563456

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
8
Merhaba ben atipik psikoz hastasıyım. İnsanlar bana bakıyor benimle dalga geçiyor benim hakkımda konusuyor gibi takıntılarım var. Birde kulagıma sesler geliyor olmayan bir ses değil bu insanların konuştugu kelimelerden anlam çıkarıyo rum. Hastaneye yatarsam düzelme imkanım varmı. Yardımcı olan arkadaşlar dan Allah' razı olsun

@gökhan 563456,
ÖNCELİK Herşey senin elinde.
DÜZELME imkanın fazlasıyla çok var.
HASTANE iyi gelmişti bana.
İNŞALLAH sanada iyi gelecektir.

2011 YILINDA BAKİRKÖY DE TAM OLARAK 35 GÜN YATIŞIM OLMUŞTU. O ZAMAN BU YATIŞ BANA ÇOK İYİ GELMİŞTİ.

Merhaba

Hastaneye yattığınızda istediğiniz zaman çıkamıyorsunuz . Ben 2021 senesinde erenköyde yattım .Bana hiç iyi gelmedi

@gökhan 563456, hastanede yatmak kimine de travma yaşatabilir, ortamı çok ağır olabiliyor, o yüzden doktorunla konuş evinde ilaçlarını düzgün kullanmaya bak derim, hastane ortamı çok çok zor. yattım ve tecrübe ettim.

@bireda,
Arkadasin hastanede yatması gerek çünkü atipik psikoz kronik seyreden bir hastalıktır.Hastanede NAL YEMESİ GEREK (NORODOL, AKİNETON,LARGACTİL) Allah yardımcın olsun kardeşim aynı hastalık bende de vardı( NAL YEDİM) İYİLESTİM. İYİLESTİM

s.a arkadaşlar babam % 70 engelli babam netgsm mobil hat üzerinden % 25 indirimli kullanıyor

bende türk telekom faturalıya geçmeyi düşünüyorum babamın engelli kimlik kartı ile yakını olarak % 25 indirimli kullanabilirmiyim telekom sitede bu şekilde yazı varda anlamadım hem netgsm hemde türk telekomdan kullanılır mı bilgisi olan varmı

• %25 İndirim faydasından engelli, gazi ve yakınlarından sadece bir kişi, şehit yakını olma belgesi ile 8 kişiye kadar müşterimiz yararlanabilir. Abonelik başvurusu tek kullanıcı üzerinden gerçekleştirilecektir.
Engellilerin 1. dereceden yakınları için gerekli belgeler;

• Engelli kimlik kartı veya Sağlık Kurulu Raporu*
  • Engelli kişiye ait nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı
  • Yakınlığını belgeleyen Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Talep ve Açık Rıza Belgesi
  • (*%40 iş gücü kaybını belirtir sağlık raporu)

@lordert,
hayır var % 25 indirim bayağı uygun ve taahhütsüz +++ ama 2.hat olarak kullanmalı banka sms gelmeme olayları var

Çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli cevaplarınız için

Acil şifalar diliyorum.insallah duzelirsin hastanede kalmak istiyorsan Dr la görüş belki ayaktan tedavi ile duzelersin ben düzelmedim hastanede yattım.

@gökhan 563456,

Siteye hoşgeldiniz.

Geçmiş olsun,

Kimse size bakmıyor, kimse sizin hakkınızda konuşmuyor veya kimse sizinle dalga geçmiyor.
Yaşamda herkes kendi mücadelesini veriyor. Bu tarz düşünceler hastalığınızdan kaynaklanıyor.

Hastaneye yatmanız iyi bir tedavi almanızı sağlar. Konfor alanınızı terk etmek bizim gibi psikiyatrik hastalarda zor gelebiliyor. Veya geliştirdiğimiz alışkanlıklarımız veya bağımlılıklarımız olabiliyor; bunları bazen gözardı edip tedavimiz için fedakarlık yapmamız lazım gelebiliyor.

Hastanede yatarak tedavi görmek daha iyi sonuçlar verebiliyor.
Size yazılan ilaçları kullanmayı ihmal etmeyin. Bir sorun/problem durumunda doktorunuza müracat edin. Kulağa ses gelmesi ciddi bir durum. İnşallah tedaviye cevap verip bu tür sanrılarınızdan kurtulursunuz.

Geçmiş olsun.

@Psikoterapi,
Çok teşekkür ederim Allah' razı olsun. 5 yıl devam eden bir tedavim vardı iyileştim diyip ilaçları birden kestim. Ondan sonra oldu ne olduysa. Dısarı çıkınca insanlar in konuştuğu kelimeleri üzerime alınıyorum sanki benim hakkımda konuşuyorlar. İlaçlara tekrar başladım takıntılarım biraz azaldı ama kulagıma hala ses geliyor. 1 yıl oluyor ilaçlara tekrardan başlayalı. 3 kere hastaneye gittim yatırın diye yatırmadılar. İlaç degiştirip duruyorum. Hastaneye yatarsam düzelme imkanım vardır diye düşünüyorum

@friends,
Çok teşekkür ederim Allah' razı olsun.

@bireda,
Anladım. Kaç gün kaldınız hastanede

@gökhan 563456,
YAT DİYENLER ÇOĞUNLUKTA OLSA GEREK.
Hiç hastanede yatışınız olmadımı ki?
Ben 200 gün falan yatmışımdır.

@gökhan 563456, geçmiş olsun hastanenin faydası bir yere kadar. Bu hastalıkta kendi üzerine alınıp, olaylardan hareketlerden insanların mimiklerinden farklı manalar çıkarma olabiliyor. Senin ki farkındalık var. Kimisinde farkındalık olmuyor. Büyük ihtimal uyuştucu kullanmışsın. Tedavi görürken yani ilaçları kullanırken alkol ve uyuşturucu kullanmamalısın.

@Şamil676767,
Allah razı olsun hocam. Uyuşturucu geçmişim askerdeyken vardı. Şuan yok. Ben ilaçları aniden bıraktım ondan kulagıma sesler gelmeye başladı. Şuan invega 9mg abilify MAINTAna ve Selectra kullanıyorum ama ses hala var olmayan bir ses değil bu mesela insanlar konuşuyor ben kelimeleri üzerime alınıyorum. Hastanede bildiğim kadarıyla agır ilaçlar veriliyor. Acaba yatsam bu ses olayı düzelir mi

@gökhan 563456, semptomlarda akut alevlenme yaşıyorsan , hastaneye yatış iyi gelebilir.

Taburcu olduktan sonra ilaçlarını düzenli kullanırsan stabil hale gelirsin. Geçmiş olsun.

Bende de ses olayı var ben olmayan ses duyuyorum hangi ilacı kullandıysamda geçmedi daha önce hiç hastaneye yatmadım durumum zaten öyle ağır değil sadece ses duyuyorum, hezeyanlarım yok ilaca başladığımdan beri.

İlaçları birden kesmek yapılan en büyük hata,

Düzeldiğini düşünüyorsan bunu doktorunla konuşmalıydın..kendini çok kötü hissediyorsan doktor yatış diyorsa yatmalısın.

hem ilaçların düzenlenmiş olur hem yakından takip edilmen düzelmen için daha faydalı olur.

@gökhan 563456,

@bireda,

Hastaneye kendi isteğinle yatıyorsan niye istediğin zaman çıkamıyorsun ki? Kendi hür iradesiyle ve kendi başına yatan kişinin aynı şekilde çıkabilmesi lazım. Sonuçta birine ya da kendine zarar verdiğin için zorla yatırılmıyorsun.

@tb2nhf,

Sizin rahatsızlıgınız da psikoz mu hocam. Ne gibi takıntılarınız vardı

@Üzümlükekim,

Gecmiş olsun kardeşim. Ses tam olarak ne diyor cozebiliyor musun yoksa anlamsız kelimeler mi duyuyorsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
@berke26,

Çünkü amaç ilaç ve doz ayarlamak ve bir süre sana etkilerini takip etmek. Sen yarıda bırakıp gitmek istersen öncesindeki çabaya yazık. Muhtemelen gel gitli olur ruh halin, yanlış kararlar verebilirsin, ona mani olmak için bu kısıtlama

@OturanBoğa,

Anladım hocam. Peki düzenli ilaç kullanırsam bu sıkıntılar gecermi özellikle ses olayı 1 yıl oldu ilaca tekrar başlayalı ama sıkıntılar tam anlamıyla geçmedi

@osmangazi,

Hocam profilde resmim var öyle dalga geçilecek bir tip varmı bende Allah rızası için söyleyin. Arkadaşlarım ailem öyle birşey yok diyor. Ama ben bir insan bana bakınca hafif bir tebessüm bile etse bende bir sıkıntı var onun için bakıp gülüyor diyorum. Teşhis atipik psikoz

İlk olarak pp ye bakınca öyle olumsuz bir şey görünmüyor. Çevren de öyle bir olmadığını söylediğine göre gerçekten de kötü bir şey yoktur.

Bana göre psikoz da olsa, anksiyete de olsa, başka bir şey de olsa her psikiyatrik ve psikolojik rahatsızlığın bir numaralı çözümü ön görüdür. Eğer sen gerçekten kötü bir şey olmadığının farkına varırsan halüsinasyon görsen, işitsen ya da kafandan kötü şeyler geçse bile seni o kadar etkilemez. Çünkü bir sorun olmadığının ve beyninin sana her zaman oyun oynayabildiğinin farkındasındır. Bu konuda Akıl Oyunları filmini öneririm. Şizofreni olan John Nash'in hayat hikayesini ve öngörü sayesinde hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Üst Alt