Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler nekroz hastası olan kim var?

mrb ramazan, peki doktorlar hiç protez ameliyatından bahsetmedi mi sana? ben de avasküler nekrozluyum sol kalçamdan.. geçen yıl ilk ameliyatımı oldum aşılama yöntemi deniyor bende 2ay üstne basmadım sonra ii oldum ağrılarm azaldı ama 1yıl sonra tekrar şiddetli ağrılarım oldu çok ağrım war yürürken doktora gttm tekrar şimdi protez takılmayı öneriyorlar bana.. yarında tekrar gidecem büyük ihtmalle protez takılacak.. çok geçmiş olsun sanada allahtan şifalar dilerim cümlemize..

total kalça protezi olanlar warsa yazsın lütfen.. arkadaşalar paylaşalım yaşadklarımızı ve tedavilerini... biribirimizi aydınlatalım lütfenn

çok teşekkür ederim abicim.. Allah sizede şifalar wersin..

mrb arkadaşlar; niye artık hiç kimse yazmıo buraya deneyimlerini :( ben büyük ihtimalle haftaya total kalça protez ameliyatı olacam.. benim korktuğum ameliyattan çıktıktan sonra kendime geldiğimde, ne hissedeceğim nasıl ağrılar yaşayacağım, ondan çok korkuyorum :( bide protez çıkar mı korkusu var protezle bi hayat nasıl gidiyor çok merak ediyorummm :(

Merhaba herkese geçmiş olsun umarım atlatırız bu hastalığı.27 yaşındayım bende romatizmal bir rahatsızlık sonucu kullandığım kortizonlu ilaç yüzünden sol kalça üstüne basamaz oldum aralık ta teşhiş konuldu daha önce bu kadar ağrım yoktu ama şuanda çok zorlanıyorum 1-2 aydır ağrılarım arttı çalışıyorum işe gidip gelmek bir kabus oldu benim için.dr umu değiştirdim benden emar istendi dr ona göre yönlenlendircek.Filmlerimde ve sintigrafide net olarak sorun görünüyor.Umarım banada protez yerine kanlandirma ameliyatı önerilir kalçada olması işi kötüleştiriyor kolda falan olsa mücadele bu kadar zor olmazdı heralde.Bende narin bir yapıya sahibim acaba protez olursa vücudum kemiklerim kabul edicekmi protezi yenilenmesi gerekiyormuş oda sorun sıkıntılı bir dönem, bide bu ameliyatı olursam halen romatizmal eklem ağrılarıyla uğraşmaya devam edicem.Ama bu kalça sorunu eklem ağrılarımı solda sıfır bıraktı benim için daha büyük bir sorun oldu.Şuanda kortizon kullanmıyorum demekki kortizonsuz oluyormuş daha önce böle bişey olcağını bilsem o eklem ağrılara katlanırdım niye bazı dr lar kortizon verirken hassas davranmıyorlar resmen hayatımızla oynanıyor mümkünse alternatifleri verilmeli hastaya kortizonun.Yada üstüne basa basa hasta uyarılmalı bana böyle bir uyarı yapılmadı.

Slm Arkadaşlar,bende bu hastalığın pençesindeyim.2004 yılında sağ femur başı avasküler nekroz, kanlandırma ve greft uygulanarak amaliyat geçirdim.6 ay koltuk deynekleriyle gezdim sağ ayağımın üzerine basmadım.O zaman yaş 35 idi şimdi durumum eh idare edebilecek gibi sayılır kireçlenme var. Zaman zaman ağrı kesicilerle ağrımızı kesmeye çalışıyoruz.Sabrediyoruz,banada eninde sonunda kalça protezi olucaksın dediler allah bilir, inşallah olsak da daha ilerde oluruz ve ömrü hayatımız boyunca bir kere olur çıkarız bu işin içinden, hayırlısı olsun, tüm arakadaşlara geçmiş olsun. Allah kurtarsın.Amin.

slm bende avn hastasıyım 4 yıldan beri uğraşıyorum benim ayakbileğimde talus kemiğimdeydi 3 defa kanlandırma ve gref ameliyatı olduktan sonra aynıyerde urlar oluştu ve 5.ameliyatımda talektomi oldum yani talus çıkartıldı bir yıl oldu ben hala koltuk değneksiz yürüyemiyorum tekrar amaliyat olmam gerekiyomuş ama hiç garantisi yok kemiklerim birbirine yapışmadı onları çivileyip kelepçelerle birbirine tutturacaklarını söylüyorlar ama belki biraz rahatlarsın diyorlar daha önce talektomi olmuş varsa bana yardımcı olabilirmi hepimize geçmş olsun acil şifalar diliyorum

aslında kortizon büyük bi sebep ama ben hiç kortizon kullanmadım ve yaklaşık üç senedir her iki kalçamdada var sağ taraf iptal zaten :( ama şükür topallama ve ağrı dışında (gacur gucur gelen sesleri saymazsak) pek bi sorunum yok en son bir sene önce kemiği delmek istediler yaptırmadım hatamı ettim bilmiyorum aslında geçen ay doktora gittim alkol ve sigara kullanmamamı ağır yüklerden uzak durmamı söyledi yapacak bi şey yok dedi ilerde yaşayabildiğin kadar bu şekilde yaşa ilerde protez dedi bilmiyorum eğirdir kemik hastanesine gitmeyi düşünüyorum durum hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bu arada nette böyle bi şeye rastladım biomedsa bilgisi olan varmı ??

sezersh bu ameliyatı geciktirmen senin için hiç iyi olmaz ne kadar erken olursan o kadar ii bende ali şehirli oğlu tarafından ameliyat edildim şimdilik iyyim hiç korkma ve bi an önce ameliyatını ol çok geçmiş olsun

sen ameliyatı tam olarak hangi tarihte oldun olanların hiçbirisi olumlu bi şey yazmamış

selam

selvgili arkadaşlar ben Ankarada memur olarak çalışıyorum 43 yaşımdayım 2002 yılında 13 gün hastanede yoğun 7 aydan fazlada kortizon kullandım doktorlar tarafından hiç bir surette uyarılmadım ki kortizon un zararları hakkında hiç bilgi vermediler. 6 ay içinde hem kemik nakli sağ bacağa hemde sol bacağa protez taktırdım. Kortizona bağlı femur başı AVN hastalarına kesinlikle kemik naklini önermiyorum çünkü 6 ay sürmedi nakil olalı bu gün kontrol günümdü çürüme devam ediyor tekrar artık ağrılarım dayanılmaz duruma gelene kadar sabredip protez taktırıcam. En azından benim gibi iki kere ameliyat olmayınderim ben. Ayrıca bilmem aranızda varmı ben kortizon tedavisi gördüğüm hastaneyi mahkemeye verdim. Dava yeni aşamada benim durumumda olan varsa beni takip etsin selamlar saygılar

Selam metriks kardeşteki avn sorunu bende de var.hala düşünme aşamasındayım.bana karar verme konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.herkese geçmiş olsun.

arkadaşlar bende avn hastasıyım nerde ıse butun lınklerı okudum bır yıldır ağrım var ama siddetli değil sizin soyledıgınız hıc bır amelıyatı doktorlar bana onermedı dırek protez dedıler benım buyuk ablamda aynı hastalıktan sol kalcasından amelıyat oldu uc sene once demır cubuklar taktılar hasarlı bolgeyı alıp.
evet protezlerın omurlerı 20 yıl olarak soylenıyor ama doktorlar bunu 10 hesaplıyor ve benım doktorum hıc bır hastanın protezını 10 yıl tasıdıgını soylemmedı genelde yapılan yanlıs hareketler ve sısmanlık gıbı sebeplerden 5-6 yıl dayanıyormus hepınız ağrılardan bahsetmıssınız benım 1 yılda sadece 2 buyuk ağrı krızım oldu ayrıca bana hıc ılac vermedıler ağrın olunca gel ıgne yaparız dediler
birde benım rahatsızlıgım kalıtsalmıs yanı ailendeki herkeste olabılırmıs doktorlar bıle çok şaşırdılar kemıgımın hallıne nasıl ağrımıyor bu kadar harap haldeyken dıye

SLM arkadaşlar ben 1 yılı geçkin bir süre evvel sağ femur başından kanlandırma ameliyatı oldum ağrıdan ziyade acayip bir basınç hissi vardı.Şükür o his geçti bir kaç ay evvel son çektirdiğim mr da ilerleme yada gerileme olmamış hastalıkta.Ben bir çok dr la görüştüm,siteden tanıştığım bir çok arkadaşla görüştüm ve elimden geldiğince araştırdım fakat hala soruma cevap bulamadım ben gerçekten AVNhastasımıyım.çünki belirtiler arkadaşlardakiyle örtüşmüyor.bende çok ağrı yok ,aksama yok(maşallah allaha şükür)hareket ksıstlılığı yok peki ne var derseniz yazayım:kalça üzerinde çok şiddetli olmamakla birlikte ağrı,eklemde kıtlama sesi ve bağdaş kurmaya kalkınca katılaşmış gibi hissettiğim galiba femur başım.açıkçası dr lar ve mr sonucu erken evre avn desede ben hala şüpheliyimm yada çok şanslı.....birde dr bana şanslısınki femur başında çökme yok dedi bu ilerleyen zamada olan bir durum değilm.. ayrıca tıp gelişiyor diyip duruyoruz... peki bu tıp bu hastalık konusunda acaba neden ilerleyememişş???? yani eninde sonunda hepimizin kaderi PROTEZmi olacak?HEPİMİZE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

kalça kemiği ameliyatı

arkadaşlar aynı sorunu eşim yaşıyor pazartesi günü ameliyat olacak bana bu konuda yardımcı olun ameliyat sonrası nasıl zorluklar yaşanıyor ne zaman ayağa kalkılıyor hiperbarik tedavisinden bahsettiler kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyormusunuz yada çevrenizden nasıl destek alıyosunuz lütfen yardım

figen doğan;

sende olan sorunun aynısı bende yaklaşık 8 kere mr 4 sintigrtafi ve bi kaç tomografi çektirdim ve 8 mr'ın 3 tanesine avn dediler 2 tanesine transient osteoporoz dediler 3 tanesine de aritriti dediler ama sintigrafiler avn dio seninde dediğin gibi eklemde kıtlama sesi bağdaş kurmaya çalışınca katılaşmış gibi ama yinede acı veriyor zorlayınca ben hala beklemedeyim bu ay bi mr daha çektireceğim bakalım ne çıkacak :eek:

arkadaşlar bu avasküler nekroz hastalıgı sanırım kemik iligindeki ödem kalça kemigi dogrumu acaba

mrhb aarkadaşlar avasküler nekroz dedi doktor ilerlemiş olduğu için prtez takılması gerek dedi iki kalçayada birin bir ay önce oldum iki ay sonra ötekin olacam şu anda ağrım kalmadı ama üstüne daha basmadım doktor çok önemli diyorlar ben birde özürlülük raporunu merak ediyoru alıyormuyuz nasıl alırız % kaç cvp

protez ameliyatından sonra sağlıklı aksamadan yürüyebiliyormusunuz

banada 6 ay önce avasküler nekroz teşhisi kondu 4. evre ve protez takılacağı söylendi ağrılarım var ama şuan hiç aksamam yok ameliyat olmak istemiyorum ameliyat olan bir hastanın bacağının kısaldığını üstüne basamadığını ve sakat kaldığını 1 ay sonrada diğer kalçasındada aynı problemin başladığını gördüm protezden sonra sağlıklı yürünebiliyormu kalça protezi olan arkadaşlar deneyimlerinizi yazarmısınız herkese geçmiş olsun

Avasküler nekroz

Selam arkadaşlar bende 26.06.2009 da avaküler nekrozdan sol kalçamdan ameliyat oldum çöken femur kemiğinin içini boşaltılar içine kemik koydular 7 ay oldu ameliyat olalı ama halen ağrılarım var halen kalçamdan takur tukur sesler geliyor oturup kalkarken halen tak tak sesler geliyor ve canım yanıyor bazen ağrıdan hergün ağrı kesici içiyorum bence bu ağrılar hiçde geçecek gibi değil iletişim adresim umitgul25@hotmail.com
ÜMİT GÜL
İstanbul

aynı dert

eşimde aynı şekilde kortizondan dolayı aseptik nekroz oldu bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum bana yardımcı olurmusunuz izlediğiniz yol bakımından

merhaba bende kortizon sonrası avm hastasıyım .Salih bey son durumunuzu yazmamışsınız.Ameliyat oldunuz mu? sonuç ne oldu yazarsanız memnun olurum.

avn

selman ayaz;
merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.sanırım kortizona bağlı avn oldu diye mahkemeye vermeyi düşünüyorsunuz,bu konuda neler yapılabilir bilgim yok,ama bunun yararı olabileceğini sanmıyorum.sonuçta her ilaç ın yan etkisi var ve kortizon gerek görüldüğü için kullanılmş tabii detayları bilmiyorum tekrar geçmiş olsun

selam arkadaşlar aranızda ısparta kemik hastanesine baş vuran oldumu sonuçta orası kemik üzerne çalışıyor avn konusunda oranın görüşünü alan var mı yazarsanız çok memnun olurum herkese geçmiş olsun

avasküler nekroz hastaları

6 senedir avasküler nekroz hastasıyım ve bu hastalık konusunda yeterince tecrübe edindiğimi düşünüyorum :) benimle aynı rahatsızlığı paylaşan arkadaşlar hiçbirzaman umutsuzluğa kapılmayın herşey sizlerin elinde bunuda hayatınızın bir parçası olarak kabul edebilir ve yaşam tarzınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.kafasında çeşitli sorunları olan ve bilgi almak isteyen arkadaşlar msn adresimi ekleyebilirsiniz santana2040@hotmail.com

Slm

Bende 37 yasında bır bayanı sol kalçada avn teshısı kondu yürümeyi bostaonlarla yapıyorum.kemık grefdı olan ve iylesen varmı.herkeze gecmiş olsun allah sifalar versin diyorum

Fıgen mrh nasılsın gecmiş olsun bende avn var ugrasıyorum.

merhaba ben 31 yaşında bir bayanım ve lösemiydim..ve kortizon ilaçları kullandım..tam iyileşmiştim gezip tozuyordum Avasküler nekroza tutuldum..benim nekroz dizlerimde.. femur ve tibia uçlarında.. genelde hep kalça femur başlarında olurmuşş.. bende diz femur başlarında.. yaklaşık 1 senedir var..koltuk değnekleriyle yürüyorum aylardır..
şu an basınçlı oksijen tedavisi görüyorum çapa da. .ama tabi keşke doktorlar beni ilk başta gönderseydi oksijen tedavisine ..hastalığın başında alınan oksijen daha yararlı olabilirdi.. kanlandırma denilen ameliyatı doktorlarım önermedi ben olmak istedim kurtulmak istedim yapmadılar..a ma iyikide yapmamışlar. .ben tavsiye etmiyorum..k anlandırma geçici bir çözüm.. kimine çözüm bile değil.. çünkü kanlandırma ameliyatıyla iyileşme olasılığınız çok düşük..
bu hastalığın bir tedavisi yok arkadaşlar...kanlandırma yaparsanız ilerde proteze muhtaç olduğunuzda protez takılmasını zorlaştırabilir... böyle yaşamaya alışacağız.. tek yok istirahat.. yüzmek..hafif masajlar..güzel beslenmek gerek.kemikleri güçlendirici beslenin. .kemiklerinizin üzerine yük bindirmeyin..kilo almayın..zayıflayın..yüzmek çok iyi gelebilir... içki sigara kesinlikle kullanmayın....çok yağlı hayvansal yağlarla beslenmeyin..damar sağlığı mühim..
ağrılar bür süre sonra azalır..ilerki yaşlarda tekrar çıkar..ozaman kemikler daha çok deforme olmuş olacak tabii..işte ozaman protez takılacak...bende sizler gibi bir an önce iyileşmek ve eski hayatıma dönmek istiyorum... ama hiç bir zaman eskisi gibi olamıyacağımı anladım.. .bol bol dua edersek belki Allah bir mucize gerçekleştirebilir..
femur başı çok kötü değilse protez için acele etmeyin..hayatınızı bu şekilde idare edebildiğiniz kadar edin..avn çok yaygınlaşmaya başladı..eminim daha iyi teknelojiyle çok daha iyi protezler geliştireceklerdir.. veya tedavisini keşfedeceklerdir..

Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Kemiğin avasküler nekrozuna işlevsel çözüm Türkiye'den Geldi...

Merhaba arkadaşım, adım mustafa, gezinirken senn iletini gördüm bende avasküler nekroz tanısıyla 2007 yılında her iki femur başından ameliyat oldum, ağrılarım devam ediyor ve bir çare bulamadım sen kalça protezimi oldun ve nerede oldun halen ağrıların olduğunu söylüyorsun rahatsızlık verecek kadarmı ve devamlımı ağrıların oluyor banada doktorum şimdi gerekli değil ama ileride mutlaka protez olman gerekiyor dedi ve iki arada bir derede misalıçabalayıp duruyoruz cevaplarsan sevinirim.

Ben protez olmadım.Protez takıldıktan sonra ağrılarının geçiceğini düşünüyorum.Protez olan arkadaşlar ın yorumları genel de iyi yönde.

Merhaba salihtuncay arkadaşım
öncelikle geçmiş olsun bendede aynı hastalık avn"den 2007 ameliyat oldum ama hala ağrılarım devam ediyor senin yazdıklarını gördüm ve şu anki durumunu merak ettim eğer paylaşırsan sevinirim bu arada bende samsunlu sayılırım 12 yıl vezirköprüde görev yaptım Ben 05 MUSTAFA

Üst Alt